Zdroj: http://thordivision.com/index.php?a=zapasy/100-doma  •  Vydáno: 3.4.2017 19:58  •  Autor: Hody

100% doma

FC Baník Ostrava - FC Vlašim 2:0 (1:0)

Sérii změněných termínu zápasu jsme zahájili v neděli, kdy nám byl po obědě servírován zákusek v podobě zápasu Baníku s Vlašimí. Nicméně ani televizní přenos v chujovém čase neodradil 5567 (míň než na Ústí) natěšených chacharů, kteří své hochy hnali za dalšími body, znamející přiblížení se k cíli. 

Dříve než se koplo do balonu, popřálo se oslavncům z řad baníkovkých legend a uctila se památka ostravské patriotky,zpěvačky Věry Špinarové. Ne zcela zaplněný kotel si připravil k této příležitosti menší nápis. Za zvuků kvalitně odzpíváných úvodních chorálu se Baník v 11. minutě dopracoval k vedoucí brance, kterou po rohu Hrubého trefil bývalý hráč Vlašimi, Petr Breda.  

V sektoru za brankou hrdiny zápasu Petra Vaška se v první půli objevilo množství vlajek na tyčích. Na začátku druhé půle, už za stavu 2:0, kdy se z penalty trefil Hlinka, se znovu vytáhly vlajky. Tentokrát k nim přibyly i vystřelené papírky. Když pak Vašek předvedl zázračný zákrok, i s pomocí Zápotočného a byli jsme pozvání na retro výjezd do Českých Budějovic, mohlo se jít na děkovačku. 

A jelikož narozdíl od Opavy má vedení Prostějova rozum, tak se uvidíme tam v sobotu! 

Fotky zde