< návrat zpět

ZÁPADNÍ ČECHY

V západních čechách má ji řadu let tradici existence fanoušků Baníku, což je následek především družby mezi fanoušky Baníku a Chebu, která fungovala řadu let. Poté byl Union Cheb rozprodán a zmizel z ligy, což znamenalo pro Chebáky veliké zklamaní, avšak nadále navštěvovali zápasy Baníku, což trvá doteď.

Rozložení sil by se dalo rozložit do tří skupin.
První skupinou je Marienbad Ultras, jejíž členové pocházejí z Maiánských Lázní a okolí. Několik sezon jezdili skoro všude, patřili k nejlepším výjezdákům a několikrát se postarali i o sehnání rací.

Další skupinou je všem známá Chebská brigáda, kterou tvoří fanoušci z Chebu a poslední skupinou je West fans FCB, která bohužel doposud nemá vlajku, několikrát byla již skoro zhotovena, avšak vždy to z nějakého důvodu ztroskotalo (v nejbližší době se snad dočkáme). Osazenstvo skupiny pochází z Aše, Františkových Lázní a Sokolova.

Za poznamenání také stojí existence několika fanoušků Baníku z Plauenu, kteří mají za sebou také spoustu výjezdů.

Mezi těmito skupinami nepanuje žádná rivalita a výjezdy většinou absolvují společně vlakem, na nichž bývá zpravidla veliká zábava a nutno poznamenat, že určité výjezdy by nám mohli závidět i Ostraváci. Nejpočetnější výjezdy bývají do Plzně, kam se vydává vždy okolo stovky fanoušků a počet neklesne ani v případě, že se hraje třeba v pondělí. Škoda jen je, že se takový počet nesejde například na zápasy do Prahy či Příbrami, zas až o tak dále to není….. V hojných počtech se občas ukazují západočeši i v Ostravě, zpravidla na zápasech se Spartou.

Doufejme, že mladých i starších příznivců Baníku bude na západě stále přibývat a existence tohoto fanclubu bude trvat i do budoucnosti.

Ašák