< návrat zpět

PRAŽSKÁ DIVIZE

Tato „skupina“ se již vryla do podvědomí fandů i chuligánů FCB, jako specialní jednotka působící v týlu nepřítele:-) Kdože se za tímto provokativním názvem skrývá? Nikdo! Ač si to spoutu lidí myslí (aoneckonců jsme tak i prezentováni) nikdo konkrétní se za tímto názvem neskrývá – jde POUZE o nápis na vlajce! Jsme tedy skupinou fandů Baníku z Ostravy a okolí, trvale žijících v Praze (jsou mezi námi i vyjímky tedy rodilí Pražáci).

Co se týče počtu – těžko odhadovat – já osobně bych to odhadoval na cca 30 – 35 lidí. Na výjezdy nás vyráží pravidelně okolo 15 až 20-ti lidí, a to povětšinou na zápasy FCB v Čechách. Na Moravu se moc nevydáváme (když už, tak max. 1-2 auta), i když finále poháru v Olomouci jsme navštívili ve středu ve 23 lidech! Nejvíce se nás samozřejmě sejde na zápasech Baníčku v Praze. Jinak ona vlajka, na kterou se skládalo cca 15 lidí, si odbyla svou premiéru na zápase FCB – SC Heerenveen, poté se podívala i do Holanska, kam se také  poprvé zorganizoval mikrobus z Prahy!

Co se týče našeho fandovského zařazení – jak máme psáno i na vlajce – jsme CASUALS, tedy ne chuligáni! Prostě není v našich možnostech (kvalitativních i kvantatativních) se takto projevovat! Ale ten radikalismus je v našich řadách patrný  Celkově skutečně není o čem psát! Máme sice spoustu plánů, které bychom rádi zrealizovali, ale narážíme na tradiční „pražskou nemoc“ – lenost. Je to smutné, ale je třeba si to přiznat!

Samozřejmě bychom rádi přivítali další členy bandy, jak už z řad přivandrovalců, tak i z řad Pražáků, co se nějak nevzhlédli ve svých domovských klubech… Každopádně nás je stále víc!


„V srdci Baník, pevnou pěst, jsme modrou silou v Matce měst!“