< návrat zpět

KARVINÁ

Fans z Karviné se na Baníku ukazovali odjakživa. Nejlépe to demonstrovaly sezony, kdy tehdejší FC KARVINÁ působila v 1.lize. Jako největší akci v Karviné, lze bezesporu označit zápas FC KARVINÁ – AC SPARTA PRAHA (1999), kdy se do výtržností pustili chuligani Baníku společně s karvinskou ekipou. Nepokoje se dále přesouvaly po celém městě. Ze sezony 1998-99 lze také vyzvednout zápas FC KARVINÁ – SLAVIA PRAHA, kdy bylo přítomno 25 chuliganů Baniku, kteří se snažili zaútočit na slávisty nejdřív v Karviné a poté na nádraží v Bohumíně po zápase. Na zápas KARVINÁ – SIGMA olomoučtí nedorazili, ale několik z nich bylo odhaleno inkognito a přišli o dvě vlajky Sigmy a 1 Opavy, se kterou tehdy měli družbu.

Problémy měli u nás i brněnští, kteří se nejdříve museli proběhnout a poté byli zbiti v hospodě. Další kapitolou je bezesporu mistrovská sezona, kdy do Ostravy vyrážely na domácí zápasy desítky aut s natěšenými příznivci, s výjezdy to bylo trošku slabší, ale téměř vždy se sešlo více než 50 lidí. Co se týče akcí v mistrovské sezoně, byl bezpochyby největší počet chuliganů na Spartě.

Momentálně se v Karviné nic zajímavého neděje a vlastně ani dít nemůže. Za zmínku stojí pouze zápas z minulé sezony FC KARVINÁ – DĚTMAROVICE, kdy dětmarovičtí přichází o pět vlajek a šály. V současné době dokáže Karviná poskládat po Ostravě nejlepší chuliganskou ekipu, co se Baníku týče. Na důležitých střetech je z Karviné vždy minimálně okolo 15 lidí (viz. střety s ACS v Karlíně, České Třebové, na Vysočanské nebo z této sezony fight s Opavou po jejich výjezdu do Bohumína). Není třeba dodávat že se Karviná soustředí především na rizikové výjezdy a velké akce, tudíž s pravidelnou účastí na menších akcích je to trošku slabší.

Flaga Karviné na zápasech Baníku nevisí žádná. Kdysi jsme se prezentovali vlajkou „SK Slezská 1922 – Baníček“, která si svou premíeru odbyla v Praze na Viktorii Žižkov na podzim 1998. Svou pouť po českých i polských stadionech (visela např. v Lodzi na LKSu nebo Szczecině na Pogoni) bohužel ukončila o 3 roky později v Olomouci, kde jí ukradli místní policisté. Za zmínku stojí i několik druhů nálepek FC Karviná, jejichž výrobu nám zařídili přátelé z Katowic.

Stan – SILESIAN HUNTERS