< návrat zpět

JIŽNÍ MORAVA

Historie naší bandy se začala psát asi před 2 roky kdy jednoho dobrého člověka napadlo, že bysme mohli jezdit na Baník po moravských výjezdech a jeho myšlenky se okamžitě chytlo několik málo lidí, co měli zhruba stejnou představu, a tak se začalo jezdit.

Byla vytvořena vlajka Brigade .H., která začala hyzdit ploty ligových hřišť na Moravě – od Brna po Olomouc, Jihlavu, Synot atd.

Z malé miniskupinky a tak trochu experimentu se postupem času stala docela dobře organizovaná banda,v jejímž středu se objevili 2 lidi, kteří jezdí po všech výjezdech naší skupinky a řekl bych docela odpovědně organizují, obvolávají a jinak informují ostatních zhruba 20 členů. Naše ostuda je že se na výjezdech neobjevuje více jak 10 lidí, poněvač je vždycky nějaký důvod nejet, někdy oprávněný a někdy čirý nesmysl, jako třeba nemoc, nedostatek financí, času atd. Ale každý ať si sáhne do svědomí sám…

Skládáme se z jednotlivců z různých měst a vsí z okolí Břeclavi, hlavní „jádro“ je v Hustopečích, ale jezdí s námi i lidi z Břeclavi, Moravské, Šakvic, Vyškova atd.

Nejsme chuligáni, ale jen více či méně „normální“ jedinci od 17 do 23 let, kteří se jezdí na fotbal bavit od nastoupení do vlaku až po jeho opuštění. A můžu říct že takovou srandu někdy nezažijí ani lidi cestující z Ostravy 

Na léto máme v plánu výrobu nové vlajky a už se všici těšíme na novou sezonu. Doufám že se vyvede líp než tato a přidá se k nám ještě pár lidí z Jižní Moravy, kteří zatím ještě neuvízli v našich sítích a zvýší se počty na výjezdy, aby nás jezdilo aspoň 15 na každý zápas.

B.P.