Kategorie: Zápasy

Piast Gliwice-GKS Katowice

Malé slezské derby

Na toto derby GieKSa dostala pouze žalostných 500 lístku,které se hned rozletěli do světa.50 dostal Baník a na stadioně bylo ještě 47 lidí z Górniku. Den před zápasem dal telefon telefon a rozhodli jsme se ,že se na toto derby vyjedeme i přes to, že patrně budeme před sektorem. Kolem 10. Hodiny vyjíždíme z Hranic. Původně jsme chtěli jet s hlavním vojem vlakem z Katovic do Gliwic ,ale naneštěstí se zdržujeme při nákupech lihovin v Ostravě a při jiných věcech, takže jsme do Katowic na „zbiórku“ nestíhali.  Jedeme tedy přímo do Gliwic, kde do příjezdu GieKSy kroužíme po městě a nakonec těsně před příjezdem zastavujeme na bezpečném místě u Hlavního Gliwického nádráží, kde už má Piast své hlídky. GieKSa příjíždí a při výstupu z vlaku vyletělo něco málo pyrotechniky na oživení. Fanoušci jsou policií narváni do autobusů a převezení na stadion, ke kterému se autem taky šineme. Po příjezdu nás polská policie z důvodů, že nemáme vstupenky nechce vpustit k sektoru hostí. Čekáme však a nakonec nás k němu pouští.  Celé prostranství před sektorem hostí je oploceno a zhruba hodinu před zápasem se brána uzamyká .Při vchodu do sektoru vznikají šílené fronty. Prý kontrolovali doopravdy I velikost přirození. Před sektorem se schází asi 200 lidí, v průběhu zápasu se až na :

  • krásné procházející Polky
  • pár lidí,jež prolezli pod bránou a snažilo se utéct(byli chyceni a sepsáni,ovšem ale pak puštěni)
  • skupinu asi 15 chuligánů Piastu,která se snaží vyvolat nějaký ten konflikt,záhání policie na koních do lesíka u stadiónu

nic zajímavějšího nedělo. GieKSa prohrává po mizerném výkonu 3:0 a my se po zápase díváme cestou domů po nějakém tom zbloudilém Piastovci,ovšem nic nenacházíme. Cesta zpět proběhla bez problému a tak se po půlnoci zjevujeme zpět v Hranicích.

P.S. Díky za pizzu během zápasu !

 


Vydáno: 22.5.2012 20:38 | 
Přečteno: 473x | 
Autor: TD
 | Hodnocení: