Kategorie: Zápasy

ŁKS ŁODZ – GKS KATOWICE

Vracíme se ještě k vítěznému utkání GieKSy na hřišti LKSu ve 23. kole první polské ligy. Článek z pohledu domácích přeložil FCBoy, za což mu pochopitelně děkujeme!

Utkání s Katowickým GKSem přilákalo na stadion více než 5 tisíc diváků. Tento počet může být překvapující, když uvážíme poslední dvě výhry. Bohužel, opět se ukázalo, že fanoušci, kteří chodí jen na derby (v baníkovském slangu – vandráci) se bojí deště nebo raději volí TV přenos.

Hosté vyplnili svůj sektor, tzv. klec. Přijelo jich 717 v tom 85 Górnik Zabrze, 24 Baník Ostrava a 11 JKS Jarosław. Měli s sebou 5 vlajek: GKS Katowice a výjezdovou – Lędziny-Hołdunów, Torcida Crew, Chachaři a JKS. Celý zápas fandili, ale z Galery (tribuna s kotlem ŁKS-u) je nebylo slyšet. Stejně vidí naše fandění i Katowičáci, takže můžeme říct, že obě strany se dobře prezentovaly v supportu. Z našeho repertoáru byl ten den nejlepší chorál „Hej eŁKSa goool“ Když jsme přestávali bubnovat a ztichli jsme. Často jsme zdravili naše bratry z Tych, kteří nás podporovali v počtu asi 80 lidí s jednou vlajkou, GKS Tychy Hooligans.

Z naší strany chyběla choreografie, což bylo způsobeno hlavně kvůli prázdné „čapce“ po derby. Po celé utkání bylo vybíráno na další choreografie, takže na konto Ultras byla připsána částka ve výši 1526,2 zł. GKS v první půli zápasu odpálil několik světlic, a ve druhém poločase se prezentovali sektorovkou s motivem, který nosí i na tričkách „Dopinguj ile sił“ s týpkem držící megafon. Později odpálili velké množství rácí a stroboskopů.
Zápas bohužel prohráváme.

zdroj: http://www.ull.webd.pl
originál: http://www.ull.webd.pl/index.php?function=show_all&no=684
fotky: http://www.foto.gieksiarze.pl/thumbnails.php?album=347
video: http://www.gieksa-tv.pl/%C5%82ks-%C5%82%C3%B3d%C5%BA-gks-katowice-1-po%C5%82owa-sektor-kibic%C3%B3w-gieksy.html
článek zkrácen a upraven
Přeložil FCBoy


Vydáno: 2.5.2010 11:13 | 
Přečteno: 486x | 
Autor: TD
 | Hodnocení: