Kategorie: Zápasy

Dobře strávený sobotní čas

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec

Jelikož stále trvá bojkot v navštěvování domácích utkání Baníku Ostrava, jenž od této sezony hraje ve vyhnanství ve Vítkovicích, tak se rozhodlo plus mínus sedm desítek příznivců Slezské podpořit družební GKS Katowice na jejich domácí porovnání sil proti Zaglebii Sosnowiec.

Jednalo se o derby, které se odehrálo po velmi dlouhé době (pokud se nepočítají přátelská utkání).Taky probíhala velká mobilizace, všichni měli dorazit ve žlutém. Efekt se podařil, na „Blaszoku“ byla prázdná jen nárazníková zóna, hlavní tribuna byla taktéž zbarvena do žluta, kde se objevilo jen pár prázdných míst.

V až nelidském vedru byli všichni na svém místě už nějakých 30 minut před výkopem, kde již všichni ladily své hlasivky pozdravy k Zaglebii. Bezpečnostní složky nenechali nic náhodě, hosty doprovázela tradiční úderka v policejních mundúrech, k tomu blízko nad hlavami fanoušků lítala pozorovací helikoptéra a aby toho nebylo málo, mohli jste spatřit i sledovací dron.
češtífílzliseposerou

dron

GKS krom naší početné skupiny přišlo podpořit i další družební tým, Górnik Zabrze a jejich sympatizanti z Torcidy. Jejich přítomnost byla vidět i díky vyvěšené vlajce na jedné straně areálu stadionu, kde jste mohli zahlídnout i vlajky domácích či i Baníku Ostrava.

V 18:00 nastal úvodní výkop zápasu, support byl na výborné úrovni (z pohledu českého fanouška) a ke kotli se přidávala i hlavní tribuna.Ta se během zápasu prezentovala svoji kartoniádou v barvách GKS.
V prvním poločase se Ultras GieKSa prezentovala prvním choreem, kdy se na „Blaszoku“ zjevily podobizny horníků, který podpořil nápis na plotu vykazující pýchu a čest těmto osobám.

uvodka

Ve druhém poločase pak nastal čas pro druhou oprawu, plot lemoval nápis s motivem ultras GieKSy, namalované race, kdy následně jejich reálné kopie vzplály v kotli a ve všech sektorech. k výbornému efektu dopomohli i zdvihlé obouručky.

Během této chvíle pak nastala prohazovaná mezi sektorem domácích a hosty, kdy vzduchem létaly sedačky či race. Obě skupiny se snažily vylomit plot a jít k sobě blíž, tomu však zabránili bezpečnostní složky za použití pepřového spreje.

Hosté ze Zaglebie, podpořena družbou z Legie Varšava tak aspoň hodili na hrací plochu dvě dýmovnice, načež rozhodčí se rozhodl utkání na chvíli přerušit. Hostů mohlo dorazit cirka na 400, sladěni do černých triček, kdy v průběhu zápasu jde jejich sektor do půl těla. Svůj  kotel mají pokrytý vlajkami a taktéž se prezentují pár nápisy během hraného zápasu. Ke konci pak ještě vytahují malou plachtu v barvách Zaglebie, kterou drží nad svými hlavami.

Do konce zápasu se už nic zásadního nestalo, domácí GKS Katowice prohráli se Zaglebií Sosnowiec 0:1 brankou z pětadvacáté minuty prvního poločasu.

Po utkání se jdeme občerstvit společně s domácími, kde degustujeme do večerních hodin, následně pak nasedáme do auta a jedem zpět vstříc Ostravě.

Gastronomické okénko bych zahájil tím, že rozměry prodávaných klobásek na GieKSe sem na českých stadionech ještě nezažil. Zde by si někteří prodávající měli vzít příklad. K tomu si můžeš dát horčice, kečupu, chleba, kolik chceš.
Samotná uzenina byla dobrá, lehce pálivá, jediné mínus, kvůli vyhrocenému zápasu se prodávalo pouze nealkoholické pivo. Tudíž 8,5 z 10. ????DSC_0738[1]

Až na výsledek to byl podařený výjezd, kterému nechybělo vůbec nic.