Kategorie: Zápasy, Ultras a chuligáni

Zima na druhém místě

Zima na druhém místěFC Baník Ostrava - SK Sigma Olomouc 1:0

V posledním zápase druhé ligy si los připravil druhý nejočekávánější souboj. Utkali se aspiranti na postup, do Vítkovic teda přijela Olomoucká Sigma. Stejně jako před Slezským derbym, byly i tentkorát ulice Ostravy zahlceny plakáty zvoucí na tento zápas. Na tento atrakitvní zápas si nakonec našlo cestu 6702 diváku včetně několika desítek Sigmáku. Což je na obou stranách zklamání. Možná část odradil i ten čas 17:30, když hafo lidí dělá i 12-ti hodinové směny.

Nicméně, kdo přišel, určitě nelitoval. V první půli se moh kochat fotbalem, který byl na druhou ligu povedený. Ve druhé půli jsem neměl čas sledovat fotbal, takže nevím jaký byl. Ale pokud stál za prd, mohlo náročného fanouška Baníku uspokojit dění v prostoru za brankou Petra Vaška. Synci a děvuchy z UB si připravili choreo skladající se ze 3 části. Nejdříve jsme se ocitli v nebi, kde se nachází PAN trenér, Evžen Hadamczik. Následně jsme se přesunuli do pekla, kde střeží Bazalbub. Jak už to tak bývá, v pekle bývá teplo a tak se v horní části sektoru objevily rozsvícené race. Třetím do party je RÁJ, které v našem případě  znamenají Bazaly. Bo Bazaly jsou ráj, přišla na řadu další pyrotechnická vložka.  Při každé části byly části kde nedosahovala plachta pokryty kartony či vlaječky. Velice povedené, možná by se dalo trchu lépe zapracovat na akustické stopáži.

Po velmi krátké pauze následovala daší produkce. Ku hřišti se vydaly konfety. No a když rozhodčí ukončil tento podzim, na oslavu domácí neporazitelnosti se opět rozsvítilo v kotli několik ohňů. Ještě před tím se pod kotel vydali zakuklenci z řad security. Hráči si zaskákali, místo tradiční plácačky se však vydali k půli hřiště aby se pak vrátili. Část to nevydržela a šla se s hráči pozdravit přímo osobně. Vše proběhlo v klidu, nikomu se nic nestalo. Teda krom toho že pár hráču šlo bez dresů. Jo emoce jsou svině :-)

Jak bylo zmíněno výše, dorazilo i někoik hostů. Část jich dorazila se zpožděním ale dorazili.Kdo ví jak to u nich bude vypadat v zimní pauze. Slyšet moc nebyli, z prezentací vytáhli nápis, že fotbal není průmysl ale emoce.

Baník na hřišti chtěl napravit třineckou ostudu, což se mu povedlo. Začal skvěle, na Sigmu vletěl, ve 25. minutě se dočkal vedoucí a zároveň jediné branky. Tu vstřelil De Azevedo. Protože brankář Vašek si řekl, že když bude mít Baník bilanci 8 domácích zápasu = 8 výher, tak aby toho čísla osm nebylo málo, vychytal 8 nulu v sezoně.

Čeká nás dlouhá zima, určitě se dají očekávat nějaké změny v kádru. Hlavně v útoku nechme se překvapit. Baník pičo!