Kategorie: Zápasy

Zazvonil zvonec, první ligy je konec…

FC Baník Ostrava – 1.FC Zbrojovka Brno 1:2 (1:0)

….Ale s pořádnou grácií.

Někteří zainteresovaní lidé věděli, že družební GieKSa chystá na náš poslední zápas mobilizaci. Mělo jít o jednu ze slavnostních akcí letošního roku, kdy společně slavíme 20. let společné družby.

O to více ses těšil na zápas, i když víš, že se mělo jednat o poslední rozloučení s ligou po padesáti letech. Bohužel, díky nešťastné náhodě, jenž se stala při utkání s pražskou Bohemkou, o které dozajista víte, šel určitý tlak některých povolaných osob, aby se utkání proti brněnské Zbrojovce odehrál bez fanoušků. Proto proběhla menší výzva od Chacharů, aby se zápas uskutečnil bez zbytečných excesů. Ono, kdyby se „něco“ stalo, věřte, že by nám to moc nepomohlo při případných výjezdech v nižší lize.

No, nebudu se moc rozepisovat, na to jsou spíše povolaní lidé z povolanějšího webu, každopádně atmosféra na zápase byla, i když s naší pokorou naprosto famózní a ti, kteří se zúčastnili, mohou si pogratulovat a určitě i vzpomínat, že byli přítomni na tomto utkání.

Ale nejen my jsme přispěli k maximálnímu výkonu na tribuně, ale i naše družební GieKSa, oděna celá do speciálních žlutých triček s nápisy „GIEKSA-BANÍK“ (domácí měli toto triko v barvě bíle). Díky rozdělení tribun to udělalo i dobrý efekt.

Během zápasu se jeli různé chorály, ale nadevše vyčníval skoro letní summer hit od Gigiho D´ Agostina zremixovaný DJ Chacharem do společného popěvku s přízračným názvem „GieKSaBaník“.

Vše korunovalo posléze choreo na oslavu družby podpořené balónky barvy bíle a obouručky s vyobrazenou, symbolickou dvacítkou. Samozřejmě nemohlo chybět pár odpálených ohňů.

No a potom už se jen zpívalo a bavilo se, jako bychom uhráli Evropu a ne sestup. Tomu odpovídala i děkovačka, na kterou přišel i pan Petržela a rovnou si skočil „Baník Pičo“.

V našem sektoru se na chvilku ukázala i dvě bývalá kapitánská esa našemu týmu. Martin Lukeš s Václavem Svěrkošem. I je atmosféra při zápase uchvátila natolik, že „Luky“ si to natáčel na telefon a pak společně s Václavem i podpořili náš doping.

Po utkání následovala after párty po celé Ostravě, kterou na jednom místě nevynechal ani pan Velkotovárník s paní ženou a slečnou dcerou ????

Jo, výsledek skončil 2:1 pro hosty, i když Baník vedl brankou ruského tanku Mešaninova a měl i další šance.

Ohledně hostujícího sektoru. Něco málo jich dorazilo, ale abych byl upřímný, v ten den mi byli nějak ukradeni, tudíž nemám ani ponětí, zda byli slyšet.

Gastronomické okénko… Po minulé zkušenosti sem se degustaci masitých výrobku raději vyhnul, tak až za pár měsíců ve druhé lize přibude nějaké to info ????

Každopádně, za sebe musím říci, tento půl rok sem si užil na výjezdech snad nejvíc, co jezdím. A to sem zažil skoro mistrovské jazdy či nervy drásající boje o přežití.

Ale na tohle jaro, na to budu a asi nejenom já dlouze vzpomínat. Chachaři, buďte na sebe hrdi, možná nám to dojde později, ale v první polovině letopočtu roku 2016 jsme ukázali, co znamená značka BANÍK na tribunách.

Tak s pánem bohem.

Fotky zde, nějaká ta videa


Vydáno: 17.5.2016 15:02 | 
Přečteno: 501x | 
Autor: trevor20
 | Hodnocení: