Kategorie: Zápasy

West Bohemia trip

West Bohemia tripFK Baník Sokolov - FC Baník Ostrava 0:0

Kolotoč podzimních zápasů se pomalu blíží do svého konce a nás, jak hráče, tak fanoušky slezského klubu FC Baník Ostrava čekal výjezd nejvzdálenější. Cíl se jmenoval "Sokolov" na západě Čech.

 Někteří fanoušci vyjeli již v předstihu do nedalekého Chebu, nejstaršího fan clubu Baníku (již 35 let !) a někdejší družby. Tímto bych chtěl ještě jednou moc poděkovat za vše, jak jste se o nás postarali a osobně jsem rád, že jsem se mohl setkat se staršími členy a mohl vyslechnout historky z minulosti, mladší generaci zas děkuji za noční poznávačku města a nasměrování za hudbou ! :-)  
V Chebu to byla jedna velká párty, kde nechyběla ani vůně pyrotechniky u již zmiňované diskotéky.  To, že pak jeden chachar šel privátně poznávat město Cheb, prošel to skrz na skrz a pak se transportoval v noci do Sokolova, kde znova poznával město Sokolov (kde ale v noci vlastně nic nepoznáš), než se ztratil plně a nebýt dalších dvou příznivců Baníku, kteří už byli v Sokolově, tak ten jedinec krouží kolem rybníčku v parku asi ještě teď (poznámka autora, ten bloudič byl střízliv, ale orientace v mapě už asi nebude moc jeho silná stránka :-D  )
 
V sektoru se nás sešlo na 502 příznivců Baníku (5 lidí z GKS, díky ! ), velký počet logicky dorazil z nedalekého Chebu (některé údaje hovoří až o 120 lidech), další přijeli autobusy z Ostravy či pak vlakem.   Sektor byl tradičně kvalitně ovlajkován, vévodily vlajky "APPLE COMMANDO" a "Vlajkonoši Domácí" či zástavy z Chebu. Ti nezapomněli na fanatika Mácu, v těchto dnech už to bude šest let, kdy nás tragicky opustil... Myslíme na tebe !  Dále jste mohli vidět na plotě vlajku "Zvalanců", Karviné,  tradičních Slušovic či menší z Pardubic, Poruby a Šumperka.
 
 
Ohledně prezentace. Nešlo jinak, dne 2.11.1996 začala družba mezi klubem FC Baník Ostrava a polským GKS Katowice. To není družba, to je magie ! (Motiv malůvky) podpořena odpálením světlic.  Ve druhém poločase jsme světu taktéž dali najevo, že Baník je jen jeden ! 
 
 
Když jsem nadhodil náš počet, který je na ten čas opravdu skvělý (sobota 10:15), tak podpora mužstva byla od nás špatná. Na ten počet umíme rozhodně více. Samostatnou kapitolou je potom použití alkoholu.  Ano, pijte, ale tak nějak, ať potom můžete podporovat náš klub (i když máš "dvojku" v žíle) a ne se potácet jak troska, padat na lidi, blábolit či i otravovat bubeníka. Nejen, že je to ostuda dotyčného, ale ani nám to nepřidá. 
 
Děkovačka byla jak pro koho, někdo se hrnul k plotu, aby si s hráči plácnul (kdyby alespoň nehráli zas jen jeden poločas), další si šli vyříkat s kapitánem mužstva současnou herní krizi. Musíme si ale přiznat, že určitou krizí procházíme i my (ohledně supportu).
 
 
Tradiční gastronomické okénko. Klobáska zahltila prázdný žaludek, tudíž na snídani dobré. Ale kdybych byl gurmán, oznámkoval bych to 5/10. 
 
Foto zde
 
Teď máme 14 dní pauzu, a pak se třeba dočkáme 3 bodů v Třinci

Vydáno: 6.11.2016 20:12 | 
Přečteno: 2325x | 
Autor: trevor20
 | Hodnocení: