Kategorie: Zápasy, Ultras a chuligáni

Ufff

UfffFC Baník Ostrava - 1. SC Znojmo 3:0 (2:0)

Když Trevor po 3. kole a jasné výhře v Ústí nad Labem napsal, že se stroj jménem Baník rozjel, zdálo se, že můžeme být v klidu. Nicméně u stroje došlo k zadrhnutí a osud tomu chtěl aby se o postup rozhodlo až v posledním kole. Výsledek všichni víme, všem spadl obrovský kámen ze srdce.

Baník měl vše ve svých rukách. Výhra = postup. K tomu mu přišel pomoci plný dům (rýpat nebudu). Vyprodáno bylo už během týdne, přesto pár míst bylo volných. Psinec mohl být i plnější, nicméně 2 rizikoví fanoušci ze Znojma způsobili, že sektory C byly zavřené. Mimochodem, ti 2 fanoušci byli na začátku vyvedeni ze sektoru. V sektorech Baníku to žilo. Už před zápasem se hromově zpívalo, ve velké míře se přidaly i ochozy, čemuž pomohl i speaker pohybující se tam. V kotli samozřejmě vlajky, v béčku se dokonce objevila vlajka chebská brigáda. Na vše ještě dohlížel náš kapelník - Evžen Hadamczik.

Důležitý mač pískal sudí Příhoda, který to asi v Ostravě zná, neboť nechal hráče poslechnout si hymnu a pak je v ,,relativním" klidu pozdravit. Hlasové deibely vzrostly nahoru, utichly při minutě ticha za Davida Bystroně. Následně dostaly další grády.  Říká se že na konec to nejlepší. A tak se mohli předvést členové ultras, kteří si připravili luxusní choreo na počest výročínašeho hrdého města. Ve druhém poločasu přišla povedená pyroshow, škoda jenom že ty dělobuchy létaly zase na hřiště. 

Nervozitu ze všech na stadionu, samozřejmě mimo hostů, mohl srazit před vytažením chorea Sus, avšak ten si řekl že bude kopytem roku v chacharském provedení. Nic ve zlém. Svou chybu napravil o chvíli později, kdy se prosadil po pěkné akci. Podruhé se prosadil před koncem poločasu, kdy si hezky naběhl na balon od Hlinky. Díky posledně zmíněnému nemusel zvyšovat na 2:0, kdyby to bylo 1:1 nikdo by se nedivil. Jenže my máme Vaška a to hovoří za vše. Za tohoto stavu  diváci poslali vzkaz do Opavy:-). Ve druhé půli Baník začal trochu hlídat skóre, Znojmo bylo trošku bezzubé a jistotu postupu dodal Pekár. 

Jestliže byl zápas rizikový, tak jediná rizikovost spočívala v oslavě na hřišti. Čemuž se stejně nezabránilo. Nicméně kdyby zazněla informace že se bude slavit s hráči na parkovišti dřív, možná by se ani na to hřiště nevběhlo. Na parkovišti zůstalo asi 600 lidí, kteří na přání majitele klubu zazpívali hymnu a odpálili fest pyra spolu s hráčemi. Tak v lize čest!

Fotky zde, video se připravuje


Vydáno: 29.5.2017 17:58 | 
Přečteno: 2291x | 
Autor: Hody
 | Hodnocení: