Kategorie: Zápasy

Středočeská exotika

FC Vlašim - FC Baník Ostrava 1:1

Před velkým zápasem podzimu čekalo hráče Baníku a samo sebou příznivce SK Slezská výjezd do nejmenšího města či největší vesnice, jenž druhou ligu už nějaký ten rok hraje.  V sobotu nás čekal výjezd do středočeské Vlašimi. Ti, kteří znají báje a pověsti, tak ano, nedaleko je bájný Blaník, kde čekají rytíři, až v zemi České bude bída. 

Někteří se do této prapodivné destinace těšili jakožto na exotiku, jiní zas netušili, co očekávat.  Ona už ta cesta byla taková... Kterou moc neznáme. Ti, co jeli spojem před speciálem, tak dojeli rychlíkem do Benešova a tam už čekal jednovagonový motoráček bez průvodčího. 
 
Samotné město nás přivítalo opuštěným nádražím, ani jedno policejní auto, kam oko dohlédlo. Tudíž, jali jsme se jít v tom vedru občerstvit do nedaleké restaurace a.. Ono, není všechno zlato, co se třpytí. Paní pinglice nám řekla, že za půl hodiny zavírá šenk (jak překvapivé, když v tom čase měl dorazit speciál) a vlastně nás vyhodila. OK. 
Na druhé straně od kolejí měl být penzion s restaurací. Dojdeš tam, usadíš se, v klidu diskutuješ o školství, objednáš si pivo a oběd, když v tom přijela policejní hlídka na lustraci.  Paní majitelka zavolala na skupinku přítomných příznivců Baníku hlídku s tím, že si nás tam nepřeje...Ale nezapomněla dodat, že ti, co mají již objednané jídlo, tak mohou zůstat.. Heh... :-))  No, snad té paní těch x porcí chutnalo, když už měla rozpálenou plotnu....
 
Nakonec se ale najdou normální hostitelé, co chtějí mít tržbu a host se spokojeně nají a napije..A světe div se, nikdo nepřišel k újmě. Každopádně, po tom všem vedli kroky všech na přítomný stadionek. Ano, klasický, venkovský statek, jenž udává oficiální kapacitu kolem 1.200 míst.
 
Na zápas místního týmu s Baníkem ale dorazilo něco málo přes 1.600 diváků.  Náš sektor byl netradičně do pravého úhlu. K tradičnímu místu pro hostující fanoušky vedle hlavní tribuny přibylo za brankou takové lešenářské provizorium. Pro představu, pamatujete si náš sektor, když jsme hráli ve vršovickém Ďolíčku v sezoně 2009/10 ? Tak asi tak. Vstupné činilo 90,- a Baník dorazilo podpořit na 379 chacharů. 
Nechyběla tradiční vlajkosláva, k vidění byly zástavy Poruby, Chebu, Ultras Baníku či Slušovic. Dále pak i velká černozelená vlajka SK Slezská Ostrava.
 
Support byl takový nemastný neslaný. Možná za to mohlo rozdělení sektorů, možná vedro či mohli mít někteří v hlavě už středeční boj o Slezsko.
A jak my v hledišti, tak podobné hodnocení zaslouží i hráči. Sice dali brzkou branku, ale Vlašimi se podařilo vyrovnat a kdyby měli o něco kvalitnější hráče, možná bychom ani neodjížděli s konečným remízovým bodem za výsledek 1:1.
 
Samostatnou kapitolou byl občerstvovací kiosek. Jedno malé okénko pro dav, který se chtěl logicky v tom jižanském počasí občerstvit, to bylo zoufale málo. Nepomáhal tomu ani pracovní "výkon" pana výčepního, který vše točil vláčně a rozvážně jako když šla v minulosti nebožtík Iveta Bartošová z kde jaké párty.
 
Klobáskové okénko - Hody:
Jelikož jsem se nacházel mimo sektor hostí, ve velké místní domácí frontě na pivo jsem dlouho čekat nemusel, neboť ,,klobáskaři" měli přednost´. Za 40 kč jsem dostal velkou černou klobásu, nespálenou, pěkně nařízlou. Chutově nezklamala, ale ani nepotěšila, Ústí bylo lepší. Ke klobásce pouze jeden krajíc chleba a trochu hořčice. Kdo chtěl mohl i kečup. 7/10
 
 
Suma sumárum...Ještěže je tato středočeská exotika za námi, bod se počítá a jak říkal Tomáš Zápotočný pro klubovou televizi... Teď musíme rozsekat Opavu, jak oni na hřišti, tak my v hledišti ! Nezapomeň chachare, všichni v BÍLÉM !!!!! 
 
14.9.2016  FC BANÍK OSTRAVA-SFC Opava, velké slezské derby je za dveřmi, od 19:00 na Městském stadionu ve Vítkovicích
 
 

Vydáno: 12.9.2016 20:31 | 
Přečteno: 1451x | 
Autor: trevor20
 | Hodnocení: