Kategorie: Zápasy

Sobotní ZLO

Sobotní ZLOFC Baník Ostrava - 1. FC Slovácko

Nebyl jsem asi sám, kdo se těšil na start prvoligových zápasů v roce 2018 a to zvláště v kontextu toho, jak Baník mohutně posiloval za účelem odvrácení sestupu. Z klubu odešel jeden z vlků z Karviné, "dyrektor sportowny" naštěstí již moc nezasahoval do přestupů a to zapříčinilo, že do Ostravy zavítala zajímavá jména. Teď se přesunem na konec prvního poločasu zápasu Baníku s hostujícím Slováckem. V tu chvíli jsem poprvé v životě litoval toho, že se na fotbal dívám střízlivýma očima. Herní projev klubu byl trapný, ostudný, pravá ruka neví, co dělá levá. Taková paralela se sestupovým podzimem 2015/16, vzpomínáte na utkání v pražském Ďolíčku?  Hostům stačilo proměnit svou první "tutovku" a pak, čemuž se není možno divit, Slovácko jelo na tzv. údržbu. Za to Baník byl prostě....Trapný.
 
 
Ve druhém poločase opticky Baník přidal plyn, nový muž Tomáš Mičola se na rozdíl od stáhnutého Diopa trochu snažil, avšak veškerá snaha přicházela vniveč. A aby bylo ještě více ponuré nálady, Slovácko zasadilo domácím další brankový úder. Baník odpověděl brankou Poznara, od té doby se ale žel bohu skóre již nepohnulo a stav zůstal na konečných 2:1 pro hosty.
 
Jestli mohu, teď bych začal polemizovat, kdo za nastalý stav může? Včera bylo na stadionu slyšet, jak společnost vidí viníka v jedné osobě...Dobře, samozřejmě, každý má právo na svůj názor, nicméně, podívejte se pořádně, kdo Baník vůbec trénuje. Je to opravdu jenom Kučera?  Anebo svůj díl odpovědnosti na tom má i Petr Uličný, pan Nehoda či i Vlastimil Petržela? A teď počítám s tím, že dostanu nejednoho zjeba, ale i majitel klubu není v této nastalé situaci tak zcela bez viny.
Samozřejmě, vděčíme mu za hodně, budeme mu vděčni za vše, nicméně, jak už bylo i na podzim v některých médiích prezentováno, nerad dělá některá rozhodnutí. 
Vzpomeňte si, jak po svém nástupu říkal, že se vyhodí jeden z hrobařů klubu, Matouš Hába... I když Vl. Petržela neměl jeho důvěru, proč mu dal trafiku jakožto poradce klubu? 
 
Proč se drží Dušan Vrťo, když pravou rukou je tentokrát pan Bělák? Aby stál modelem na fotkách či tahal kufry hráčům? (což je možná jediná věc, kterou umí).
A když trenér Kučera mu nabídl na podzim své místo, proč udělal to, že ho podrží, ale k tomu mu přiřadil "armádu" poradců? 
Z jedné strany Kučera měl mít nejspíše sebereflexi a ukončit to. Na druhou stranu to vypadá, že z něho dělají obětního beránka, protože lidi vidí na střídačce jeho, ne další... Poté se nemůžete ale divit, že hráči neví, co mají hrát. 
 
 
Teď si možná zase něco vyslechnu, ale ať byl Vlastimil Petržela jaký chtěl (ano, uznávám, že je to samolibý egoista, co se má rád), tak mu nelze upřít, že SÁM si sledoval a sjednal posily do mužstva, kabinu udělal tak, že táhla za jeden provaz.I I když tréninky vedl jeho asistent a on se klidně válel někde na dece či nebyl ani přítomen (což je úplně fuk, i všude jinde ve světě vedou tréninky mužstev asistenti trenéra), při zápase to odkoučoval, protože měl své spolupracovníky, kteří jeho vizi učili hráče na trénincích , ne armádu poradců. A že herní projev ve druhé lize nebyl nic moc? Na to se ale přeci výsledky a historie neptají, ne?
 
V sobotu mi bylo stydno, velmi stydno, za to vše, co se dělo na hřišti a nejen tam. Ale i tak věřím v záchranu. A pak doufám, což nám vlastně nic jiného nezbývá, že Baník převezme někdo, kdo to bude vést jako Vlastimil Petržela a ne 6 lidí.
 
Snad alespoň mírné pozitivum ze včerejška jest takové, že kotel se bavil supportem. Ultras Baníku na začátku zápasu celkem trefně poukázali na historii posledních ročníků. Jako kdyby tušili, co bude za výsledek :-)
 
I když jsem nesmírně naštvaný a zklamaný, mužstvu věřím, proto v sobotu pojeďme VŠICHNI, ale opravdu VŠICHNI podpořit Baník!
Věřím, že tam vyhrajem a to klidně i přes mrtvoly.
 
Více fotek zde

Vydáno: 18.2.2018 17:38 | 
Přečteno: 5845x | 
Autor: trevor20
 | Hodnocení: