Kategorie: Zápasy

Rozlučka s ligou – vítězný déšť v Příbrami

FK Příbram – FC Baník Ostrava 1:2 (0.0)

Ligový peleton se blíží pomalu do svého finiše. A tím se i koriguje počet zápasů, kdy si můžem užít poslední ligové atmosféry a stadiony (možná?).

Tentokráte nás los ligy zavedl do středočeského Palerma (rozuměj Příbram), kde vládne neomezenou mocí místní patron, Jaroslav Starka. Jen jednou tenhle neoblíbený tým spadl, když bosse policejní zásahovka zatkla při jeho obvinění za zmizení starého Krejčíře. Ale to už je zas jiný příběh…

palermo
Každopádně když Příbrami vždy teklo do bot, doma v zahradkářské kolonii vždy dokázala uhrát za pomoci svatých potřebné body k záchraně. A vše nasvědčovalo tomu, že to bude i v sobotu, stačilo se podívat na kurzovou nabídku sázkových kanceláří během týdne.

První poločas byla na hřišti bída, na neoblíbeném otevřeném sektoru pro hosty bylo aprílově střídavě oblačno, leckdy i slunečno. Ve druhém případě by se dal považovat ten okamžik, kdy se ladila hlučnost našich decibelů při pokřiku „Baník Pičo! „, kdy v některých případech to mohli slyšet i obyvatelé nedalekého Rožmitálu pod Třemšínem.

Na počátku druhého poločasu se rozjel nejdříve déšť, který vystřídal liják, což napomohlo k tomu, že tento meteorologický počin probudil i nás na tribuně. Zbytek návštěvníku stadionu hledal vhodný úkryt, aby nezmokl, u nás někteří šli do půl pasu, jeden člen bartovického komanda to vyšperkoval tím, že se deště větru nebojí a pro potěšení přítomných dam se svlékl až do spodního prádla ???? A jelo se na maximum upravený chorál „Bez ohledu na výsledky…“
fans_II

V tu dobu domácí vedli nějakým způsobem 1:0, které netrvalo dlouho. Ve svém 50 zápase za Baník opravdu krásně a hezky pěkně z „voleje“ vyrovnal Azevedo. Pár minut na to jsme přišli o vyloučeného Vráštila, což spíše ale pomohlo našim „dětem“. Tým se semkl, přežil tuhle kritickou situaci a Roman Bednář, který se celý zápas choval a hrál jakožto tradiční sparťanská kurva, nám nakonec napomohl k výhře, když jsi dal vlastní a pro nás vítězný gól.

Příbram se zatlačila do útoku a světe, div se, rozhodčí jim neuznal branku neb padla z ofsajdu.  V tu dobu už se fanoušci podporující modrobílé barvy bavili jako celé jaro na tribunách hitovkou „Dej Baník gól“ . Na konci zápasu jsme všichni slavili pro nás vlastně nepodstatnou, ale paradoxně o to senzační výhru, kterou nikdo moc nečekal, když vezmem potaz okolností zákulisí příbramského fotbalu. Konečnou děkovačku si znova užili obě strany bojovníků za Baník, jak ti na hřišti, tak i v hledišti.