Kategorie: Zápasy, Ultras a chuligáni

První domácí ztráta

První domácí ztrátaFC Baník Ostrava - FK Pardubice 1:1 (0:1)

Podruhé za sebou jsme se do vyhnanství vydali v nedělním netradičním čase, jenž znovu zapříčinil výběr ČT. Velikonoční nedělní poobědní čas se ve vyhnanství se rozhodla strávit nejmenší letošní návštěva, 4789 diváků. Příjemným překvapením byla desítka lidí v hostujícím sektrou. I ve městě perníku se fandí Baníku a tak vlajka Pardubic visela nad jedním z východu v domácím sektoru.

Za odvedené služby ve službách Baníku (kromě zrádců) se nezapomíná. Oslavencem byl tentokrát Radomír Chýlek,jenž oslavil 50 let. Dříve než se uctila památka prvního střelce na Bazalech, Karla Sedláčka, převzali si ocenění za nejhezčí gól podzimu Martin Sus a k velké radosti stadionu hráč měsíce března, Petr Vašek. Vyvolávání jeho jména dostalo kotel do varu, v následných minutách předvedl nejlepší domácí druholigový výkon. Ve druhé půli se po roce nezapomněla pozdravit krysa, která nemá ráda fanoušky a i nadále působí v klubu. Chvilku na to  se objevily obouručky a jednoduché mávačky. Ke konci zápasu opět byla vyvěšena pozvánka na retro výjezd, který nás čeká už ve čtvrtek.

Baník nastoupil v bílém a se znalostí pátečních výsledku mohl udělat velký krok k postupu. Ovšem proti byli výborně v obraně hrající hosté a také prvopoločasová nemohoucnost našich zadáku. Hosté se spoléhali na rychlé brejky, a příležitost k nim dostávali poměrně často. Jeden z takových přetavili do menší série rohů, z nichž jeden s pomocí tečí Hrubého skončil za zády Vaška, který doma inkasoval po dlouhé době. Hráči hostů pokračovali ve své taktice. Radost na vzdálenější části stadionu způsobila 27. mnuta, kdy přímý kop Pekára skončil na zadní tyči. Baníku chyběla finální přihrávka, hůře mohlo být po hostující hlavičce, jež s vypětím všech sil vytáhl Vašek. Před závěrečným hvizdem mohl srovnat Hrubý, jenže jeho rána skončila na tyči.

Velikonoce jsou oslavy vzkříšení jediného syna úplně nejvyššího a podobné vzkříšení se čekalo i ve druhé půli. Místo Pekára přišel Mondek, hra se zrychlila, ovšem úvodní druhopoločasý tlak nic nepřinesl. Radost přišla v 68. minutě kdy za obranou nikým nehlídán se objevil Sus a zamířil přesně. Když už se Baník dostal do vápna, nepovedlo se mu dostat ten kulatý nesmysl do správných míst. No a když v 90. minutě selhal tváří v tvář Mičola, tak první bod z Vítkovic si odvezly Pardubice.

Přestože jsme remizovali, máme furt postup do ligy ve svých rukou. Vlastně nohou..

PS: Je jedno jestli tam je Ondra, Kozub či Jaryn -  fandí se furt na maxa

PS2: Při minutě ticha se drží huba a neřve. Debile

Fotky zde, video tady

 


Vydáno: 17.4.2017 11:06 | 
Přečteno: 1792x | 
Autor: Hody
 | Hodnocení: