Kategorie: Zápasy

Pomalu ale jistě

Pomalu ale jistě1. SK Prostějov - FC Baník Ostrava 0:2

Další zastávkou v postupové honbě za postupem byl další nováček - Prostějov. Tým, který je na posledním místě tabulky a je už téměř jistý sestupující. Prostějov se narozdíl od jiného týmu,se kterým jsme utkali poměrně nedávno, rozhodl zápas užít a bez vymýšlení nějakých kravin se v sektorech sešlo 851 vyznavačů barev jenž uctívá klub Baník.

Sektor hostí byl rozdělen na 2 částí, tudíž bylo zapotření 2 bubeníky a dva pomocné spíkry. Zpočátku tato kombinace vázla, nicméně postupem času se zlepšovala do místy fanatických chvil. Hráči si mohli opět mohli připadat jako doma. Na začátku druhé půle útulný a přeplněný stadion viděl největší choreo ve své historii. Modrobílé pásy doplnily balonky ve stejné barvě. Vše okořenilo pyro, některé však skončilo na hřišti a utkání muselo být na chvíli přerušeno. Nechybělo ani připomenutí blížícího retro výjezdu do Budějovic. Po skončení zápasu došlo k drobné strkanici mezi pořadateli a pár lidma, ale nic závážného to nebylo.

I domácí hráči se snažili zápas užít, leč kvalita byla na straně Baníku. V první půli hráči v bílých dresech se snažili překonat domácí obranu marně, proti byl domácí brankář anebo střelecká nemohoucnost. Ve druhé půli to už bylo lepší, Baník se lépe dostával do šancí a kde se vzalo tu se vzalo byla tu penalta, kterou proměnil Pekár. O pár minut později zvýšil prvním gólem v dresu Jakubov. Do konce utkání se už nic nestalo, společnými silami jsme dokráčeli ke třem bodům. Baník pičo!

Příští týden si zpříjemníme Velikonoce domácím zápasem s Pardubicemi, výkop je ve 13:45