Kategorie: Zápasy

Jedno město, jeden tým

Jedno město, jeden týmFC Baník Ostrava - MFK Vítkovice 1:0 (0:0)

V dalším druholigovém kole čekalo Baník ostravské derby. Na slezské derby se čekalo dlouho, na ostravské ještě déle, pokud nepočítáme přípravné zápasy. Potvrdilo se, že více Baníkovce zajímá derby s Opavou. Přestože se hrálo ve středu, účast 6618 diváku je velkým zklamáním. 

Dobře zaplněný kotel si při nástupu hráčů připravil několik modrobílých máváček ve spodní části sektoru. Ještě před začátkem měli drobný problém s vlajkou Vandráci z P1, neboť zakrývala reklamu. Doping byl na naše poměry poněkud slabší. Ve druhé půli přišlo s bližícím se státním svátkem na řadu již tradiční vlastenecké choreo. Nápis Patrioti z Baníku podsvítilo několik rací, pak se zapálilo i pár dýmovnic. V horní části se objevil nápis všeříkající 28.10.1918, jenž doplnily české vlajky ma tyčích. Zbytek sektoru zaplnily balonky v české trikoloře. 

Ve vítkovíckém sektoru se objevilo několik desítek hlav. Slyšet byly se zavřením obou očí jenom jednou. měly vystaveny 3 velké plachty a jeden nápis snad z pytle od brambor. Zbytečný klub tady ve městě. 

Na hřišti se dal očekávat jasný fotbal. Vítkovice postaví autobus a hráči Baníku se budou chtít svézt jako cestující. Takové předpoklady byly pravdivé. Autobus byl postaven z kvalitního materiálu, cestujícího si pustili jenom jednoho. Ono tenktokrát ani těch příležitosti v první půli moc nebylo. Oživení přišlo ve druhé s nástupem De Azeveda. Sportovní managment bude mít co dělat v přestávce. Útočník je potřeba jako sůl. Baník si výhrou 1:0 udržel doma 100% bilanci. 

No nic, 3 body se počítají, teď máme delší pauzu neboť další výjezd je až do dalekého v Sokolova v dalším chujovém čase příští sobotu. A kdoví, třeba tam bude výkon jako v Ústí. 

Fotky k vidění zde


Vydáno: 28.10.2016 10:37 | 
Přečteno: 1674x | 
Autor: Hody
 | Hodnocení: