Kategorie: Zápasy

Jak slivovice 5x zhořkla

Jak slivovice 5x zhořkla1.FC Slovácko - FC Baník Ostrava 5:2 (4:2)

Král zavítal na své pouti při příležitosti svého návratu k pastýři ovcí z kraje jihomoravského. Ten velkoryse nabídl bílé družině celou stranu svého svatostánku. Zde ale jeho kladný hostitelský um končí. Již při příchodu se musel příznivec SK Slezská zouvat, čertužel toto neminulo potupně ani malé děti jdoucí se podívat na svůj klub. Díky těmto opatřím se z plynulého příchodu na sektor stala fronta na banány, jenž někteří pamatuji před rokem 1989. Zde by bylo příhodné použít vyvolávanou mantru FAČR a to jest "Chceme rodiny s dětmi na stadion!". 

 

 
Nakonec přijelo podpořit Baník na 1244 příznivců, jenž vytvořili rozhodně lepší akustické představení než jaké bylo v Brně. Rozhodně tomu napomohla i střecha nad sektorem. Jako vždy byla naše část stadionu kvalitně ovlajkovaná a když jsem u optické prezentace, nemohu zapomenout ani na národní choreo odkazující na výročí 100 let od bitvy u Zborova. Polemizovat, zda to patří či nepatří na stadiony nebudu, ale myslím si a to zvláště v této době, že je leckdy na místě si připomenout určité milníky naši historie. A nakonec, může to vyznít jako úsměvný důvod, ale podstatně to má i pedagogický vliv na rozvoj obecného vědění o naší zemi. Člověk neznajíc pointu sobotní kartoniády se může podívat do knih či internetu a zjistit si podrobnější informace. Ale toto berte jako odbočku autora. 
 
 
V průběhu zápasu se objevují i některé odpálené světlice. Kotel byl ve varu i přes nepříznivý výsledek, na intenzitě se přidalo, když Baník snížil na 2:3 z pohledu hostů. Branky dal obránce Šindelář a bijec Milan Baroš, který i ve svém věku bojoval za Baník na hřišti od první do devadesáté minuty. Taky na něm bylo vidět při děkovačce, že toho má plné zuby. Bohužel, chvíli před přestávkou domácí zvýšili vedení na 4:2, které nezapomněl připomenout ani obránce Slovácka, kretén Šimko, jenž to ukončil ruční gestikulací ve stylu "polibte mi prdel", čímž náš sektor ještě více rozbouřil.
 
 
Pastýři ovcí nakonec slaví výhru 5:2 a po zápase se místní securitka mohla vyřádit se svými pepřáky. Domácí kotlík hodnotit nebudu, protože za a) jsem je neslyšel a za b) mě upřímně ani nezajímají :-)
 
Gastro okénko. Klobáska s hořčicí a chlebem za 50,- Chuťově nenadchne a nezklame, klasika průměr 6,5/10
 
Nezahálíme, ve vyhnanství nás teď čeká postupně severský dvojboj a to Teplice s Jabloncem.
Přijďte i vy podpořit Baník !  Sobota 19.8 od 17:00 !
 
Foto zde

Vydáno: 16.8.2017 5:39 | 
Přečteno: 1320x | 
Autor: trevor20
 | Hodnocení: