Kategorie: Zápasy

Druhý díl

AC Sparta Praha - FC Baník Ostrava 3:2

Po senzačním postupu přes pražskou Spartu v osmifinále tuzemského poháru čekal naše hráče dva dny odpočinku a tréninků v Ostravě, než se v sobotu znova, tentokrát autobusem vypravili opětovně do stověžaté matičky Prahy.

 V rámci 12. kola čekal Baník ligový zápas znova na letenském území.
Aniž by se dělala velká propagace k tomu zápasu, v předprodeji zmizelo přes 6 stovek vstupenek. Postup v poháru navíc pro další lidi mohl být tím rozhodujícím jazýčkem na váhách, pokud se ještě rozmýšleli, zda jet podpořit Slezskou.
 
V noci ze soboty na neděli postihlo celé území naší země větrná kalamita, kdy už se z vichřice pomalu stávalo tornádo. Žel bohu, příroda v neděli řádila tak, že nejezdily ani vlaky, což ostatně poznali fanoušci Baníku cestující do Prahy na zápas. Po několika hodinové cestě a odklonu trasy vlak zastavil v Brně, odkud se po dalších několika hodinách spoj večer vracel zpět do Ostravy.
 
Mezitím se začal pozvolna zaplňovat náš sektor na Letné. Nikdo nemohl moc očekávat, jaký bude počet podporujících chacharů, nicméně, celé horní patro i s vedlejší tribunou se zaplnila fanatiky, kteří využili jako dopravní prostředek auto anebo těmi, kteří žijí v Čechách. Neoficiálně mohlo podporovat Baník na bezmála 7 stovek modrobílých fanoušků.
 
O support se díky zmíněné absenci tradičních leaderů postarali známe postavy, kteří ale zrovna nemají moc zkušeností s vedením kotle, natož tolika početného, avšak i nejen přes absenci megafonu si myslím ostudu neudělali, naopak. 
Osazenstvo na tribunách tvořeno v drtivé většině "normálů" se nenechalo zahanbit a fandilo obstojně, kdy to gradovalo po vstřelených brankách FCB.
Samozřejmě se vyskytla i hluchá místa, třeba teď již úsměvné nedorozumění mezi oběma stranami, kdy boční tribuna křičela na kotel, ať odpovídá...Akorát už nedodali, k čemu odpovídat :-) :-)
 
Hodně  (i když na druhou stranu to postrádalo takovou tu vášeň na tribunách) pomohlo k tomu, abychom byli slyšet i to, že kotel domácích tento zápas bojkotoval na truc vedení Sparty. Takže nebylo zase tak těžké vytvořit našim hráčům domácí prostředí.
 
Jelikož nedorazil hlavní vlak s výjezďáky, tak bohužel chyběly i hlavní zástavy. Aby plot nebyl úplně prázdný, tak početná skupina příznivců Baníku z Chebu a jeho okolí vyvěsila dvě zástavy. Dále k vidění byla ještě malá vlajka, kterou přivezli "Prajzáci". A během zápasů ještě náš sektor osvítilo několik rací.
 
Hráči na hřišti znova bojovali, co jim síly stačily, avšak po vyloučení Denise Granečného tlak Sparty ještě zesílil a nakonec to byli oni, kdo vstřelil rozhodující branku na konečných 3:2
 
Škoda, remíza by byla fajn. Ale kluci ukázali, že bojovat umí, proto je třeba je podpořit již teď v sobotu, kdy ve vyhnanství přivítáme Mladou Boleslav od 15:00 !
Ta výhra už je kur.. sakra opravdu potřeba !
 
Tradiční gastro okénko:
Pokud je na Spartě něco dobrého, tak rozhodně jejich grilované uzeniny v podobě klobásek. Velmi těžká konkurence těch z nedaleké Julisky :-)  9,5/10 !
 
Sparta Praha-FC Baník Ostrava 3:2
 
Branky za Baník:
Milan Baroš, Dyjan de Azevedo.
 
 
 

Vydáno: 31.10.2017 6:49 | 
Přečteno: 1518x | 
Autor: trevor20
 | Hodnocení: