Kategorie: Zápasy, Ultras a chuligáni

Druhá liga začala-Invaze do Znojma

Určitě si ještě pamatujete, jakou ohromující, slavnostní atmosféru jsme společně vytvořili při posledním ligovém zápase proti brněnské Zbrojovce. Nemusíme si nic nalhávat, celá republika tehdy na to udiveně koukala a kvitovala náš support.

A nejde jen o tento zápas, celé jaro 2016 jsme si užili na tribunách bez jakýkoliv incidentů.
 
Proto mě osobně zamrzelo, když některá média doslova strašila obyvatelé města, kde začínala druholigová cesta našeho Baníčku. Vítejte ve Znojmě !
 
Domácí nám velkoryse poskytly 300 lístků na jméno (v neděli před zápasem už se dal koupit lístek normálně bez adresného ticketingu), což bylo 10% kapacity místo obvyklých 5%. Už tehdy se vědělo, že náš počet příznivců bude daleko větší. Bylo nám řečeno z různých cest, že více než určitý počet fans se na stadion nevleze. Ale ověřené kapacity okolo fanouškovského dění Baníku chacharské veřejnosti sdělilo, ať jede zbytek lidí bez lístků, že je to jen klasické strašení…A měli pravdu ! Nicméně na ochranu domácího týmu, tohle veškeré opatření bylo vše pod diktátem policie.
 
Někteří chachaři byli ve městě už od pátku či soboty, není se co divit, nové cesty, nové poznání, k tomu slunko a opravdu kvalitní vínko  Mezi místními se veřejně mluvilo o tom, že má přiject TEN Baník. Neříkali to ale vystrašeně, spíše s nádechem natěšenosti a s cílem poznání. Však i při toulkách ulicemi jste mohli spatřit plakáty zvoucí na tento zápas.
Jediné mínus bylo to, že uměle vyvolané hysterii některých médiích podlehly restaurační podniky.
V neděli dopoledne jsem obcházel neříkám, že celé město, ale minimálně polovinu ano a z cca 20 podniků (nepočítám hotelové restaurace) měli otevřeno čtyři instituce, kde se dalo najíst a napít..
Všude jinde měli najednou rekonstrukce či technické důvody. A zde nastává otázka..Kdy naposled Baník ve velkém vymlátil hospodu? Pokud se nepočítá zapomenuté vrácení skel… No, každý svým strůjcem štěstí, oni přišli o tržbu.
 
Zpět k fotbalu… Nebudu to protahovat, bylo celkem slušné vedro, na ochozech nás bylo rozhodně více než avizovaných 300. Bohužel se zdržovalo s přístupem do sektoru, neb příslušníci si dělali vlastní videozáznamy našich obličejů s nezbytným občanským průkazem u hlavy.
 
Když se přežilo úmorné čekání, čekala nás taková větší klec jakožto náš sektor, kde se začala tvořit slušná tlačenka mezi lidmi. Tudíž se poté udělal druhý kotel pár metrů od zmiňovaného našeho původního útočiště.
Výjezd byl pojat v barvě bílé a efekt na tribuně tomu odpovídal.
 
Ultras Baníku se prezentovalo transparentem ohledně distribuce lístků a posléze oblíbenou hláškou z jednoho kultovního filmu, kteří viděli snad všichni, kdo se zajímá o fans kulturu. Až na pár jedinců se tomu zasmáli skoro všichni nejen na stadioně, ale třeba i tvůrci onlajnu z tohoto zápasu, kteří to nezapomněli zmínit v textovém shrnutí.
 
Milovníci pyrotechniky si taktéž přišli na své, byly odpáleny myslím tři kvalitní, černé dýmy. Holt chachaři ze šachet dorazili 
 
Ohledně našeho supportu. Ze začátku i díky nejen vedru to bylo takové zdechlé. Když se ale posléze vytvořili dva kotle, přišlo mi, že se to zvedlo. Bohužel, na tu dálku se to nemohlo moc synchronizovat, tudíž se oba tábory podporující jeden klub bavili po svém. Každopádně…Při hromovém pokřiku „Kdo vyhraje zápas,“ či dále „SK Slezská..“ či koneckonců „Všichni co tu stojíme“, ta ozvěna.. Všichni na stadionu seděli jak opařeni a naše hlasy byly slyšet celkem velmi daleko.
 
Co se týká těch na hřišti. Baník v hnusných červených dresech vlítl na své hostitele bez bázně a hany, čemuž odpovídalo i brzké naše vedení. Domácí tým posléze vyrovnal z přímého kopu. Škoda, že se nedokázalo pořešit vítězným gólem útočná lavina našich tří hráčů na brankáře Znojma či břevno na konci zápasu.
Konečné skóre tak zůstalo 1:1.Po zápase byla posléze vydařena děkovačka a mohli jsme se odebrati zpět na vlak, do aut či na autobus.
 
Myslím si, že nikdo nepřišel k újmě na životech. Proto taky dnes média pochvalně  psala o tom, jak jsme my fanoušci fantasticky podpořili náš Baník. I domácí hráči se pozitivně vyjádřili k atmosféře na stadionu…
Tak schválně, kdy nastane další mediální štvanice?
 
Tradiční uzenářský report: Lehce pikantní,velký kousek,2 druhy hořčice,křen kečup, 2 kousky chleba za 50 kč. V nabídce ještě cigáro za 45. 10/10 (Lupo). Trevor ani Hody neměli.
klobaska_znojmo
 
Nezapomeňte, v pátek derby proti Třinci, od 18:00 ve vyhnanství !
No a za týden, taktéž pátek odjezd na sever, výjezd tentokráte do  Ústí nad Labem !
Tak práci čest !rozlucka_liga36
Fotky zde

Vydáno: 8.8.2016 15:07 | 
Přečteno: 886x | 
Autor: trevor20
 | Hodnocení: