Kategorie: Zápasy

Boleslavská skoro náprava

FK Mladá Boleslav - FC Baník Ostrava 2:1 (5:4 na penalty)

Od konce potupného utkání v Jablonci uplynulo 72 hodin, když Baník čekal další boj v odloženém zápase Mol cupu s nápravou poškozené reputace a to ve městě automobilky nejen značky "Škoda". Osobně jsem jsem nečekal, že nás bude hodně na sektoru. O to více jsem byl překvapen, že naše území na místním stadioně bylo plné do posledního místa, kdy další fanoušci museli stát na schodech či viset na plotu, aby alespoň něco viděli.

Co se týče optické reprezentace, lidé z okolí skupiny ultras vytvořili opravdu nápaditou a vtipnou plachtu s motivem vítězství v tuzemském poháru a následnou oslavou. Ta byla poté podpořena odpálenou nějakou tou pyrotechnikou pod vytaženým choreem.  Toto vše bylo prezentováno po úvodním hvizdu pána soudce. Netrvalo dlouho a
Baník začal hrát přesilovku dlouhou jak metuzalém, neb byl po ošklivém faulu loktem do hlavy Filla vyloučen nějaký stín domácích v bílém dresu. Co nám to ale bylo naplat, když se domácí zatáhli do obrany a naši plejeři v modrém si je snažili dobít ve stylu házenkářů. Chyběla tomu vtipná přihrávka, moment překvapení. Bohužel, hráč (i), které od toho máme, tak se míče raději zbavovali či je přenechávali jiným. Jediní, kdo snese přísnější měřítko je Baroš, který asi svým výkonem chtěl odčinit svoji ostudu ohledně svého chování z neděle a Martin Fillo, kteří běhali sem a tam a snažili se nabízet spoluhráčům. Žel bohu, byli jen jedni z mála. A místo ostrých centrů do "ohně" se  zkoušelo dostat  k domácí tvrzi nesmyslně středem, kde již na naše dělníky čekala armáda obránců. Tudíž fanoušci se alespoň snažili bavit se po svém na sektoru, aby hráči cítili, že tu jsme a že je i po té blamáži podporujeme. Toť asi nejzajímavější část z prvního dějství

Ve druhéme poločase Baník vstřelil branku! Wow ! Super pocit ! Musíme mít přeci postupné cíle... Teď už to udržet, že? Fanatismus se zvyšoval na plné obrátky a proto.... Za pár minut Boleslav vyrovnala, i když hrála v deseti :-) A za pár minut...Asi ze solidárnosti šel Baník taktéž do deseti mužů, neb nám soudce vyloučil brankáře Budínského. Od té doby byla hra vyrovnaná, ne-li měli více ze hry domácí. I když se musí zmínit super střela s dodatkem břevna od Jiráska.

Anžto se přesuneme do první části prodloužení. Baník se snažil probrat z letargie. Fillo dával ostré sprinty jako by byla první minuta zápasu. Vážně bojovník s ohlédnutím k tomu, jakou pecku do hlavy schytal na začátku utkání. Škoda, že se nepodařili pořádné centrované míče na chasníka Poznara, který se statečně bil s obranou Mladé Boleslavi. A co byl pro mně mírný šok od něj, když během zápasu dotyčný hráč vystřihl kličku v podobě "zidanovky" . Pěkný moment.

Mimochodem, support během přestávek po ukončení základní hrací doby a mezi oběma částmi prodloužení neustával. Naopak, v závěrečné části prodloužení support chacharů gradoval, kdy jel v kuse chorál " My jsme Baník, slezský Baník, modrobílý...". SUPER !!!!! Hosté poté domácí ansámbl  v závěrečném dějství mačkali jako citrón. Zástupce hostitelů chytaly křeče, sotva se drželi na nohou, Fillo a spol. jejich obranu dobývali jak nacisté Stalingrad. O to více zamrzí, že se nepovedl ten pověstný závěrečný hřebík do rakve Boleslavi. Škoda.

Představení gradovalo až do penaltového rozstřelu. Vše dospělo do naší nevýhodné situace, kdy to bylo 5:4 pro domácí a Poznar musel dát. Co se dá dělat, nedal, psychicky nezvládl tuto šanci a Baník díky neproměněné penaltě prohrál, což znamená konečnou ve čtvrtfinále Mol Cupu. Na to konto kotel hostí vytáhl vtipný transparent, jenž odkazoval na úvodní choreo... Prostě jebat, ožerem se dneska  :-)

Co se týče Poznara. Někteří už zase mají svého obětního beránka. Nejdříve to byl trenér Kučera (samozřejmě, také má svůj podíl viny na tom, v jakém marasu se Baník nachází, ale není v tom rozhodně sám, kdo za to může), teď Poznar. Myslete si o tom hráči, co chcete, ale jedno mu upřít nemůžete. Ten kluk se sice mohl narodit jako "dřevák" s tím, že měl jednu povedenou sezonu ve Zlíně, nicméně, i když je v Baníku pouze na hostování, tak dře na tom hrotu, bojuje, snaží se. Však měl i jako jeden z mála v Jablonci špinavý dres.  Ve zmiňovaném pohárovém čtvrtfinále se snažil, ale když je na to sám a nikdo mu nepomůže, nedá mu slušný centr, tak i bájný Hérakles by nezvládl zázraky, natož Poznar. A že šel na rozhodující penaltu? My víme, proč tam šel? Pokud se drtivá většina hráčů necítila, třeba to chtěl vzít na sebe, prolomit svoji smůlu a pozvednout již tak pošramocenou psychiku. Žel bohu, dopadlo to, jak to dopadlo. Ale myslím si, že netřeba do něj jebat. Kdo ho včera viděl, sám musí vědět, že je sám z toho úplně v háji.  Osobně jsem takto snad nikdy neviděl odjebaného a psychicky zlomeného hráče, jako byl včera Poznar...Až mi ho bylo líto.

Pokud si chcete najít obětního beránka, Dušanko Vrťů by vám mohl posloužit...Proč nepřivedl již v létě adekvátní hráče, třeba i do toho útoku? Proč v zimě odehnal bratry Šašinky a nechal to jen na Poznarovi a Barošovi? Takto mohl mít Baník v záloze alespoň další útočníky.... A to je jen jedna z mála věci, co tento "dyrektor sportowny" v FCB "dokázal"... Nedivte se, že když potřebujete něco zařídit ve slovenské Senici a zmíníte jméno Vrťo, tak místní propadnou amoku a říkají, aby jste toto jméno již nejen v tom klubu nevyslovovali...

Potěšila závěrečná děkovačka. Hráči po neděli moc nevěděli, co čekat, nicméně kotel je odměnil potleskem. A hráči přišli. Ano, tohle je Baník ! Jen je škoda, že na to přišli až teď.

Tak v sobotu ve vyhnanství, přijede pražská Dukla !

Vydáno: 15.3.2018 15:11 |
Přečteno: 731x |
Autor: trevor20