Kategorie: Zápasy

Baník je zpět

Zbrojovka Brno-FC BANÍK OSTRAVA 1:3

Po jednoroční anabázi ve druhé lize se král vrátil zpět na výsluní. Jeho první zastávkou v pouti za svými poddanými byla menší osada v zatáčce mezi Prahou a Vídní. Místní oddíl sdružující zapšklé ochotníky nabídl králi a jeho družině přes 900 lístků,  které ochotně využil a kapacita sektoru se skoro naplnila na stav "plno".

 
Teď už vážně.
 
Fanoušci Baníku sjížděli ze všech stran naší země na obnovenou premiéru v nejvyšší soutěži, ať už to byl hlavní spoj speciálním vlakem z Ostravy, či pak sólo akce jedinců. Když už jsem zmínil jedince či menší skupinky jedoucí mimo hlavní bandu, tak někteří si užili adrenalin v ulicích Brna. Naštěstí symboly byly uchráněny, ale i tak si neodpustím poznámku.  Pokud si někdo myslí, že si vezme na sebe trikot s tématikou Baníku, neznamená to automaticky, že jsi superhrdina, zvláště ve městě, kde Baník nesnáší. Je jen velké štěstí, že jsme se nemuseli v pátek dívat na odchycené trikoty, dresy a šály ve větší míře v sektoru domácích.
 
V části stadionu určené pro hostující fanoušky dominovala vlajka "VLAJKONOŠI DOMÁCÍ" či dále zástavy hlavních měst a lokalit fandící Baníku.
Ohledně prezentace hostí, zde krom bílého sektoru byla součástí i choreografie, zdravice od sdružení ostravských houbařů s motivem piknikového koše :-)
 
O poločase se poté domácí mezinárodní sdružení houbařů přesunulo blíže k nám, možná proto, aby správně viděli na reklamu odkazující na autoservis CHzB, pokud mají problém s vlastním autem :-) Čeho by se ale někteří chachaři měli příště vyvarovat je tleskání, když je fanoušek, i když z protistrany odváděn společným nepřítelem, toto už prosím do budoucna NE !!!
 
Nicméně, pokud byl náš sektor z větší části zaplněn, neodpovídal tomu doping. Jako by lid baníkovský byl znaven pátečním odpolednem. Až na pár vyjímek to byl průměr, což je škoda, když se udělal tolik toužebný návrat zpět.
 
No a když už to nešlo vlastním chtěním, museli pomoci dopingu hráči v bílých dresech. Když už to bylo 3:1 pro Slezskou, kotel se konečně bavil tak, jak to umí. Vrcholem výjezdu byla následná děkovačka, která měla grády, zvláště "odpovídačka" mezi hráči a sektorem.  Bylo příjemné také vidět, jak hráč s číslem 27 nadšením skákal a slavil, jako tomu bylo v roce 2005, když s Liverpoolem vyhrál Ligu Mistrů.
Mimochodem branka Milana Baroše na 2:1 měla status vítězná, tudíž i jeho návrat ve velkém stylu.
 
Závěrem tradiční gastro okénko.
 
Klobáska byla dobrá, k tomu větší množství jak hořčice s křenem, tak i kečupem. A nechyběl ani 2x krajíc chleba.
Musím kvitovat, v tomto se návrat na ligová kolbiště povedl, 8,5 z 10 !
 
Pouť po prvním zastavením pokračuje, tentokrát nás přijede navštívit velvyslanec Jeruzalémský, tak ho nezapomeň přijít přivítat a to v neděli 6.8 od 18:00 !
 

Vydáno: 29.7.2017 19:53 | 
Přečteno: 2579x | 
Autor: trevor20
 | Hodnocení: