Kategorie: Zápasy, Zápasy

15 let družby – článek první

Pohled Trevora na včerejší den

Utkání GKS Katowice-Olimpia Grudziadz hrané v sobotu 19.11 bylo bráno jako oslava družby mezi GKS Katowice a FC Baník Ostrava. Na tento zápas chachaři vypravili 5 autobusů a k tomu se přidalo na cirka 28 osobních automobilů. Úderem patnácté hodiny odpolední se pak rozjel konvoj, který nabral směr Horní Slezsko. Cesta probíhala v klidu, jen naše posádka auta krapet bloudila a nějakým zázrakem jsme dorazili na Bukowu půl hodiny před zápasem společně s autobusy.

Na Blaszoku mohlo být kolem 350 fanoušků v modrých čepkách, naše místo mělo být na „Céčku“ ale ono to pak beztak bylo promíchané a nakonec se drtivá většina přesunula na „Déčko“. Za Baník tam byly mj. ekipy jako Havířov, Prajzáci, Novojičínsko (ti vyvěsily vlajku jako jediná fan club skupina), Hranická brigáda a i v poslední době aktivní Bartovice :-). Dále bylo k vidění mnoho vlajek pověšených takřka okolo celého stadionu , ať už nová družební GKS+FCB či starší „FC BANÍK OSTRAVA“, o něco novější „Chachaři“ až po „Chuligany z Bazalů“.

Support byl od první chvíle na vysoké úrovni, snažili se i chachaři, ve velkým stylu bylo hlavně „Ja kocham GieKSe..“ či „GieKSa Baník“ anebo za „Gorny Slask za GKS..“.

Ve druhém poločase pak přišlo na řadu velké družební choreo a po stažení plachet byly odpálené červené ohně po celé délce Blaszoku. Ke konci zápasu ještě „sektor“ Baníku odpálil stroboskopy.

GKS Katowice utkání nakonec vyhrálo 1:0 vstřelenou brankou už ve 3. minutě zápasu. Po zápase šli hráči nejprve sympaticky k chacharům, ti jim na oplátku dávali své modrobílé čapky a pak následovala společná děkovačka.

Po skončení utkání jeli někteří autama domů, autobusová flotila odjížděla hned. Naše posádka šla ještě na „decentní“ občerstvení do hospody, kam chodí příznivci GieKSy.

Shrnuto, podtrženo, výborný výjezd, výborná atmosféra, děkujeme do Katowic. GieKSaBaník !

Vydáno: 20.11.2011 20:08 |
Přečteno: 193x |
Autor: trevor20