Kategorie: Zahraniční blogy

POLSKÝ BLOG Č. 11 – VELKÉ DERBY SLEZSKA

28.2.2009 se na Slezském stadionu v Chorzowě odehrálo jedno z největších derby polské scény. Už týdny před zápasem obě strany propagovaly toto derby jak se dalo (Youtube filmy, plakáty ve městech a okolí,dokonce billboardy…) ve snaze přilákat na stadion co nejvíce svých kibiců. Kapacita 40.000 lístků nakonec byla naplněna. Górniku bylo na stadionu přibližně 10.000.

Obou stranám pomáhaly ve velkém počtu jejich družby a fan kluby z různých částí nejen Horního Slezska. Největší „mobilizace“ byla tradičně na straně KSG – FC Ruda Slaska. Fanouškům KSG  z tohoto města bylo věnováno jedno choreo s heslem : „W jedności siła“.

01

Fan kluby obou táboru z RS měli proti sobě připravené různé transparenty s hesly jako: TRSL – W Rudzie Śląskiej Tylko Ruch Się Liczy (V RS je jen Ruch), KSG odpovídá transparentem „NIEBIESKIE TO MOŻE BYĆ TYLKO NIEBO A NIE RUDA ŚLĄSKA“ (modré může být jen nebe a ne RS)…..

Většina fanoušků Górnika měla jako loni na sobě čepice v barvách klubu, což dalo skvělý efekt, ale ještě větší efekt vytvořily čepice a pláštěnky Ruchu.

02

Obě strany hodně ultrasují a odpaluje se i velké množství všemožné pyrotechniky.

03

Tolik z ultras hlediska.

Už před zápasem dochází k potyčkám, ať už samotného Ruchu s Górnikem, tak i různých Fan klubů a družeb obou stran. Útoky na vlaky s družbami, tramvaje, drobné krádeže na benzínkách atd… Největší bitva se pak strhla přímo na stadionu po skončení prvního poločasu, když se Ruch pokoušel dostat do sektoru Górniku. Válčil s policií nejprve sněhem, poté racemi a vším možným. Na druhé straně bojuje i Górnik. Výsledkem je 6 zraněných pořadatelů, z toho jeden těžce, poničené policejní vozy a 13 zatčených. Policie a ochranka situaci zvládla a druhý poločas se už odehrál bez problémů.

Po zápase se rovněž opakují útoky na vlaky, busy, či tramvaje, ať už v Chorzowě, či v Katovicích.

 

04

05

Na dně tabulky ležící Górnik nakonec vítězí 0:1 a připisuje si důležité tři body v 92. Derby Slezska.

Foto a video :

http://picasaweb.google.com/ugi.futbol/Derby09#

http://niebiescy.pl/galeria.php?module=foto.php&galeria=ruch_gornik_02_03#

http://picasaweb.google.pl/robert19r20/WielkieDeRbySlaska2009#

http://www.niebiescy.pl/video.php?id=ruch_gornik_02

http://www.tvs.pl/informacje/9069/

http://i40.tinypic.com/2mqqi51.jpg

http://i42.tinypic.com/10373i9.jpg

http://i40.tinypic.com/1yq0k.jpg

http://i42.tinypic.com/5lvyf9.jpg

http://i40.tinypic.com/v83ckn.jpg

http://i44.tinypic.com/j8pt6x.jpg

http://i39.tinypic.com/2crnb5z.jpg


Vydáno: 2.3.2009 21:30 | 
Přečteno: 419x | 
Autor: TD
 | Hodnocení: