Kategorie: Zahraniční blogy

BARCELONSKÝ BLOG 19

Zápas LM – Barca vs. Chelsea

Zdravím všechny po dlouhé době.

Tak se mi zaštěstilo a dostal jsem se na maximální zápas každého evropského klubu v domácím prostředí. Semifinále Ligy mistrů je totiž poslední zápas v domácím prostředí pro každý evropský klub v této soutěži, když už to finálové utkání bývá dopředu domluveno na neutrálním místě. Navíc jsem měl docela dobré místo v tom stotisícovém kotli na Nou Campu – byl jsem asi 10 metrů od trávníku.

Že jdu na fotbal jsem se dozvěděl teprve 7 hodin před zápasem, když mi řekl můj šéf, že má pro mě lístek. Samozřejmě jsem neváhal, navíc to platila firma, takže jsem k tomu všemu ušetril 134,- €. Ňákou tu lahvinku mě to bude stát, ale to jsou malé věci. Hodil jsem teda na sebe mikinu BANÍK a hurá na Nou Camp.

Cesta tam trvala 1 hodinu a to máme stadion jen 10 km od firmy. Okolí Nou Campu bylo totálne ucpané. Naštěstí jsme měli ještě čas dát si aspoň jedno to pivo před zápasem, bo ty nealkoloické sračky na stadioně se nedají pít. Při vstupu jsme šli kolem vchodu do sektoru hostů a zrovna tam vybírali z fronty 2 chelsea boys. Byli ale jen ožralí, takže nic vážného. Na fotbal se však chudáci nedostali.

Sedli jsem si zrovna při zahajovacím hvizdu, takže jsme o nic nepřišli. Fotbal byl docela dobrý, Barça celou dobu tlačila, ale Chelsea se zabudovala v obraně, a to se pak těžko střílí góly. Atmosféra byla skvělá, jen angláni mě trošku zklamali, bo jsem čekal, že budou delat humbuk, ale nic. Zaplnili překvapivě jen jejich sektor. Pár jedinců šlo vidět i mezi domácími fanoušky, ale žádné větši skupiny, jak to jinak býva zvykem. Je vidět, že Euro pomalu dobíjí Libru, takže angláni se musí uskromnit.

Výsledek 0:0 není špatný, furt lepší než 1:1 (to byl muj tip). V Londýně to bude úplně jiný zápas, tak snad se bude Barça do otevřené obrany lépe prosazovat.

Petr Čech docela perlil, taky si to mohl nechat na jiné zapasy a pustit nějaky ten gól.

Po zápase, jak jsem v té vřavě vycházel ze stadionu, se na mě podíval jeden fanoušek a říka mi Baník Ostrava. Byl to jakýsi míšenec, takze Čech to určitě nebyl, ale docela to potěší, že věděl kde zařadit Baník co viděl na mé mikině. Odpovědel jsem mu Baník is the best (autor asi neviděl některý z posledních utkání našich bestařů  pozn. redakce) a on se jen usmál. Na víc už nebyl čas, bo dav lidí nás táhl jiným směrem.

Pak jsme ještě dali po pivku a hurá do zácpy. Dostat se od stadionu asi 2 km nám trvalo hodinu. Stálo to ale za to, byl to obrovsky sportovní zážitek.

Uz jsem viděl Barça-Madrid a semifinále Ligy Mistrů, tak ted už jen chybi Barça-Baník. Snad se toho dožiju.

KING BANÍK!


Vydáno: 1.5.2009 7:43 | 
Přečteno: 410x | 
Autor: TD
 | Hodnocení: