Kategorie: Zahraniční blogy

ANGLICKÝ BLOG 1

První dvě ligová utkání West Ham Utd.

WEST HAM UNITED FC – Wigan Athletic FC 2:1

Po letní pauze, která byla pro West Ham okořeněna zahraničním turné po USA (konflikt s Columbus Crew zde) a velmi zajímavém domácím zápase se Sevillou startuje nový ročník Barclays Premier League.
West Ham vede po raketovém nástupu v 10 . minutě již 2:0, když se o obě branky v 3. a 10. minutě postaral kanonýr Ashton.

Zápas byl velmi vyrovnaný a krátce po poločase Wigan snižuje na 2:1 brankou Zakiho.
Poté přichází několik nebezpečných šancí Wiganu na vyrovnáni, Wigan má více ze hry a West Ham se do konce zápasu převážně brání.

Zápas končí vítězstvím WHU 2:1

West Ham: Green, Behrami, Davenport,Upson,Neil,Faubert,Parker,Noble,Etherington,Ashton, C.Cole
Na lavicce nahradniku se mimo jine predstavil Honza Lastuvka.
divaku: 32 758

Manchester City FC – WEST HAM UNITED FC 3:0

Na tento výjezd dostáváme 2.800 lístků a kapacita sektoru, je zaplněna skoro do posledního místečka. Sraz je v 9 ráno na Upton Park a vydáváme se na zhruba 5 hodinovou cestu autobusy, menší přestávka je kdesi u Birminghamu, kde je několik japonských turistů, kteří se pro jistotu schovávají do svého autobusu  Většina nakupuje na Jirku Lálu, jiní se usazují v masážních křeslech a další diskutují s polskými turistkami
Do Manchesteru přijíždíme cca hodinu a půl před začátkem zápasu a okamžitě míříme do sektoru, před kterým už čeká početná ekipa Irons.

Od sektoru domácích jsme odděleni zpočátku ne příliš početnou pořadatelskou službou, za kterou je po délce celého sektoru a do šířky pěti sedadel položena sít  jako na chytání ryb, což se později ukáže jako
velmi strategické řešení situace.

Hra West Hamu je naprosto tragická a první poločas končí se štěstím 0:0 i přesto, že ve 38. minutě je za naprosto nesmyslný faul vyloučen hostující Noble.

Štěstí které stálo při West Hamu v prvním poločase se odvrátilo a v 65. minutě muselo přijít to co všichni očekávali, domáci Man.City se dostává zaslouženě do vedení, které do dalších 10 minut navýší ještě dvěmi góly domácí Elano.

Fans Manchesteru se snaží o neustálé provokace, které se smíchem přecházíme, ovšem když si začnou do huby brát samotné a legendární I.C.F. horní část sektoru se snaží rozzuřit, pár lidí prochází přes hradbu
pořadatelů, ale bohužel všichni zůstanou v již zmiňované síti a nastupuje policie, která byla po celou dobu připravena v útrobách stadionu. V sektoru je několik menších vlajek, mezi nimi také jedna Glasgow Irons,
patřící fanatikům Glasgow Rangers.

Zápas končí zaslouženým vítězstvím Manchesteru City 3:0, my se odebíráme do autobusu a vyrážíme směr Londýn, kde jsme okolo půl noci. Někteří se vydávají na pivko do legendárního pubu Boleyn, ti mladší míří na
druhou stranu Londýna do Fabricu. Povedený výjezd.

Vydáno: 6.9.2008 20:43 |
Přečteno: 232x |