Kategorie: Ultras a chuligáni

Zpátky do let minulých

Zpátky do let minulýchSK Dynamo České Budějovice - FC Baník Ostrava 2:2 (0:2)

Baník po dlouhé době (jestli vůbec poprvé?) okusil, jaké je to hrát ve čtvrtek. Tento netradiční čas si nevybral sekretariát, jenž řídí druhou nejvyšší soutěž, nýbrž Česká Televize. Proto se ve čtvrtek, kolem 17 hodiny odpolední tísnilo na 352 kusů závadové mládeže (z toho 9 z GKS  Katowice) a jeden zůstal za branami stadionu.

Tento výjezd byl pojat v retro stylu a tento nápad se velmi rychle ujal mezi drtivou většinou účastníku zájezdů. Tu najednou přes noc některým vyrostly vlasy na "ejtís" styl, módní guru by byly nadšeni z modní přehlídky, jenž byla k vidění na sektoru. Převažovali tzv. džínové bundy a bombery, nicméně, leckteří gurmáni vytáhly i vaťáky a elegáni zase saka. Nechyběli ani pletené šály. Starší fanoušci Slezské poté oprášili ze skříně své propagační oblečení, takže ten, kdo dorazil do Českých Budějovic a potkal je, mohl vidět staré nášivky na bundách, dlouhé modro-bílé pláště atd.
 
 
Když už retro, tak pořádné. Tudíž, na plotě visely staré vlajky, někdy i skvosty, které dlouho leželi v úschově, třeba britská vlajka z Orlové, nebo dříve známa zástava z Frenštátu. Všemu tomu vévodila flaga "Forza Baník". Celou vlajkoslávu můžete vidět na přiložených fotografiích. A pokračujeme v návratu do minulosti, takže nemohli chybět ani retro pokřiky vyřazené z repertoáru.
 
 
Ultras představení bylo v podobě starých retro šál či starých retro kuklách. S odpálenou pyrotechnikou to vypadalo opravdu velmi... Historicky :-) Výjezd jako takový si myslím, že povedl, škoda jen výsledku, Baník jako zkušené mužstvo by mělo udržet jakoukoliv výhru, zvláště, když vede 2:0. A kdo, že se postaral o vyrovnání z řad domácích? Ivo Táborský, který snad žije jen proto, aby Baníku škodil na hřišti.
 
Nemůže chybět ani gastro nabídka. Místní klobáska byla hodně špatná, vlažná, snad vytažená z vody. 
 
 
Jízdní řád je pořádně pekelný, proto už nezapomeň, že zítra, v neděli hraje Baník ve vyhnanství proti Táborsku od 17:00 !
 
Foto zde
 

Vydáno: 22.4.2017 10:35 | 
Přečteno: 1197x | 
Autor: trevor20
 | Hodnocení: