Kategorie: Trevorův blog

VÝJEZD NA DYNAMO DRESDEN

Jednoho rána za mrazivých, arktických podmínek se vydalo 5. lidí (z toho dva chachaři) na výjezd do nedalekých Drážďan, podívat se a přesvědčit se o tom, jestli má místní Dynamo opravdu tak fanatické a věrné fanoušky, o kterých jsme hodně slyšeli.

 Už na Hlavním nádraží na nás čekalo první překvapení a to, že náš vlak sice má jet ale kdy a v kolik, to nikdo netušil, ani informační tabule, například lidé cestující do Chebu, kteří měli vyjet ve 4 ráno, tak tam ještě v půl desáté dopoledne netrpělivě čekali.
Českým drahám ale patří i poděkování neb dobrodružnější výjezd, kde si musíme třeba obstarat taxíka na přejezd přes Česko-Německé hranice, abychom stihli další vlak, to se jen tak nepodaří zažít.

Do cílového města jsme dorazili nakonec s půl hodinovou rezervou, takže jsme se mohli cestou pokochat s celkem vydařenýma graffiti ultras Dynama.
fotografie0507

Na to, že Drážďany hrají třetí ligu, tak mají nádherný svatostánek, takový větší Eden, dále mají v řadách security i normálně smýšlející jedince pač když se před hlavní branou začal shromažďovat dav dychtivých fanoušků, tak oni otevřely další vchody, aby se fanoušek dostal plynule, v pořádku a rychle ke stadiónu. To není jako tady, když jedem dejme tomu na Letnou, je nás 2.000 a máme na to jeden vchod plus buzerující „ochranku“.

Pokud byste si chtěli něco koupit na Rudolf Harbig Stadion, musíte mít na to kartu fanouška, akorát není na jméno, nevyplňujete žádné dotazníky, nedáváte trestní rejstřík, pouze se přijde k pokladně, řeknete, za kolik ji chcete nabít Eurama a pak se tím platí vše, od suvenýrů ve fans shopu po ten jejich wurst.

fotografie0512

K samotnému zápasu asi jen to, že to nebyla žádná sláva, taková druhá Česká liga ale to, co se dělo na hřišti ani nebylo podstatné, prioritou bylo zažít atmosféru vytvářenou K-Blockem. Ti prý i mají přátelské vztahy s naší družební GieKSou a svého času prý Dynamovci vytvořili či chtěli vytvořit velkou vlajku, která měla být společná pro DD, GKS a údajně i Baník Ostrava, co je na tom pravdy netuším.
Další věcí je, že na utkání bylo přítomno na necelých 12.000 diváků, z toho cirka 150 fans přijelo z Kickeru Offenbach. Sektor kotle Dynama byl plný do posledního místa, to je nějakých 2.500 míst. Zklamáním ale je, že z této masy lidí fandilo asi jen 300-400 lidí stojící před speakrem kotle, zbytek se zapojil do supportu jen, když se řvalo celostadionově „Dynamo!!!“ a posléze, když se slavily góly. Příznivci Kickeru se prezentovali transparentem, do češtiny přeloženo „Pyrotechnika není zločin“, dále měli nějakou tu vlajku a nakonec předvedli obstojný fandění. K-Block se se představil několika vlajkami, dvěma transparenty a ve druhém poločase byly v kotli „odpáleny“ vánoční prskavky.

 

fotografie0518

Větší sranda nastala po utkání, padesát fanoušků DD naběhlo ke vchodu hostí, kde už venku čekali příznivci Offenbachu a začalo to být zajímavé, bohužel, policajti to za pomoci rozbušek rozehnali.

Zpáteční cesta do vlasti pak probíhala ve velkém stylu, technici depa ČD budou nejspíš nadšeni. Záverečná menší seance s naší slovutnou PČR už byla jen taková třešnička na dortu tohoto výjezdu 


Vydáno: 6.12.2010 17:57 | 
Přečteno: 617x | 
Autor: trevor20
 | Hodnocení: