Kategorie: Trevorův blog

VÝJEZD DO POLSKA

Na několik dní jsme podnikli s pár lidmi výjezd po Polském území. Cílem bylo krom tradičních památek i návštěva zápasu Lechu Poznaň se Slaskem Wroclaw a pár dní na to Wisla Krakow-Jagiellonia Białystok.

Poznaň

lech

Po několika hodinách jízdy z Ostravy jsme konečně dojeli vlakem (to byl náš jediný dopravní prostředek po cestách Polskem) do cílové stanice naší první zastávky po Polsku. Bylo vidět, že město se důkladně připravuje na blížící se EURO 2012, skoro vše se rekonstruovalo, od jejich hlavního nádraží po příjezdové cesty ke stadionu Bulgarska. V okolí svatostánku Kolejorz se vyzdobilo pár vlepkama našeho Baníčku. Trochu problémy nastali s koupí lístku, všude nám bylo řečeno, že bez karty kibica se tam nedostanem ale opak se stal pravdou, bez větších potíží jsme sehnali lupen (nikdo po nás nechtěl OP, pas, řidičák).

Zajímavé bylo sledovat policejní manévry, nad stadionem létala helikoptéra a kolem stadionu se v jednu chvíli prohánělo na 16 antonů jedoucí za sebou plus další, těžko identifikovatelná policejní auta.
stadion

Místo jsme sehnali na hlavní tribuně, asi dva sektory od od kotle Slasku Wroclaw, který přijel v plné parádě, cirka 1.200 fanatiků. Na sektoru roztáhli několik vlajek, mimo jiné i družební Lechii Gdaňsk. Pak se stal první zajímavý moment, ještě před utkáním nechtěli pustit pár fanoušků WKS, tak se během opravdu pár okamžiku sebral celý (!!!) kotel a běžel na pomoc zadrženým, u nás se ještě musí přemlouvat, aby vůbec někdo šel. Nastala krátkodobá mela a za asi 7. minut se všichni vraceli do svého teritoria. Kolejorz zaplnili celý svůj třípatrový sektor za brankou, vyvěsili bezpočet svých vlajek, jak už svých, tak družební s Arkou Gdyně.

Na zápas nakonec dorazilo na 22 tisíc fanoušků.
lech

Kolejorz začal support tradičně se svým „W grodzie Przemysława..“ ale Slask se nenechal zahanbit, nejdříve představil choreo a posléze spustil to svoje, ve velkým a velmi hlasitým podání, až to došlo tak daleko, že někteří fans Lechu ani tak nesledovali hru ale spíš doping mužstva ze Slezska. Ten se zvýšil ještě víc, když WKS vedli díky penaltě. Do přestávky ale Kolejorz nejenom vyrovnal, dokonce strhnul vedení na svoji stranu a i díky těmto situacím se kvalita fandění u Lechu zvýšila a u Slasku to bylo naopak.

Po přestávce se support Slasku omezil na tři chorály, které střídal, Kolejorz si jel stále to svoje. Ke konci zápasu jakoby Slask získaval větší aktivitu nejen na hřišti ale i v hledišti. Nakonec utkání skončilo remízou. Z projevu fandění kibicu Kolejorz
pramení jisté rozpaky, za to Slask, i když je zrovna nemusím, tak za svou podporu v pátečním utkání by se nemuseli vůbec stydět.

lech

Krakow

Když už jsme po sedmi hodinách jízdy vlakem dorazili, tak jsem zašli na zápas Wisly Krakow proti Jagiellonií Białystok.

Tam se dal lístek sehnat celkem snadno i když zas byli omezené možnosti neb půlka stadionu Wisly je stále v rekonstrukci před blížícím se Evropským šampionátem. Cesta pro lupen vedla přes cirka padesátičlennou chuligánku Jagiellonie, která postávala u obchodu s prodejem lístků. Tam už při prodeji lístků chtěli OP, díky čemuž vytiskli veškeré údaje na lístek, kdo neměl kartu kibice, dostal se na zápas nejdřív v 10. minutě. Kotel domácí Wisly byl s porovnáním s Kolejorzem o 100% lepší ale možné je to tím, že oni mají jeden velký sektor za bránou, za to na Lechu je kotel rozdělen na ty tři patra. Dále příznivci Wisly zanechali místo fanouškům Jagy naproti jejich kotli. Doping „bílé hvězdy“ byl na vysoké úrovni celý zápas, vyvěsili pár vlajek plus měli jednu velkou vlajku na tyči, žádné pyro a ani choreo. Jaga se moc neprojevovala, v sektoru jich mohlo být tak kolem 110. Utkání skončilo jasnou výhrou Wisly, žlutočervení neproměnili ani penaltu.

Když už jsme jeli do toho Krakowa, tak jsme projížděli Slezským trojměstím (Katowice, Zabrze, Chorzow) a to stálo opravdu za to, všude graffity ať už GKS, KSG či Ruchu, v tom je taky zklamání z Poznaně, skoro žádná propagace v této podobě anebo sem slepej ????


Vydáno: 5.4.2011 18:14 | 
Přečteno: 622x | 
Autor: trevor20
 | Hodnocení: