Kategorie: Trevorův blog

Výjezd do Drážďan-Baráž o 2.Bundesligu

Poprvé od sezóny 2005-06, kdy SGD Dynamo Dresden spadlo z druhé nejvyšší soutěže v Německu, nastal okamžik, kdy se může pokusit dostat se zpět. Jelikož skončili na třetím místě, dostali se do prolínací soutěže o druhou Bundesligu, soupeřem jim je VFL Osnabruck.

Na stadioně se sešlo z českého pohledu neuvěřitelných 28.700 fanoušků, z toho dobrá tisícovka v hostujícím sektoru. Drtivá většina fanoušků na utkání dorazila ve žlutém trikotu. Na začátku zápasu bylo v domácím K-Blocku vystaveno na obdiv světa choreo. Dále takřka po celým svatostánku Dynama bylo viděno několik vlajek domácích pověšených na zídce, v kotli měli ultras další velké vlajky na tyčích, opticky to vypadalo velmi dobře a k tomu celý zápas vytvářeli vytrvalý support, který trochu ochabl po vedoucím gólu Osnabrucku. O to větší to byl ale z domácí strany fanatismus, když SGD vyrovnalo. Hostující sektor na sebe upozornil čtyřma velkýma vlajkama na tyči, dále vlajkami ověšenýma svůj sektor a nakonec odpálené červené race po jejich úvodní brance domácím. Fandili vytrvale, jen když v 75. minutě nastalo vyrovnání, tak jejich doping trochu opadl.

Za sebe jim přeju postup, o to zajímavější z pohledu fanouška by pak byla 2. Bundesliga. Týmy jako Dynamo Dresden, Eintracht Frankfurt, Fortuna Düsseldorf nebo Union Berlin by stálo za to, hlavně jejich vzájemné konfrontace.


Vydáno: 22.5.2011 18:29 | 
Přečteno: 381x | 
Autor: trevor20
 | Hodnocení: