Kategorie: Trevorův blog

Německo podle Míry Pelty

Tak Míra Pelta a jeho nohsledi píší a říkají, že za hranicemi naší republiky se nic neděje

V neděli sem se vydal do Drážďan, tamní Dynamo hrálo jejich „Superfinále“ o vše s Arminií Bielefeld. Dynamu stačila kterákoli remíza či klasicky výhra, hosté museli vyhrát, aby se dostali do baráže o 2. Bundesligu.

Již před zápasem fanoušci Dynama obsadili příjezdovou cestu na stadion, kudy měl projíždět autobus s hráčemi SGD a připomněli jim, kdo že tomu týmu vlastně fandí a věří.

Stadion byl plný do posledního místa, i hostů překvapivě dorazil plný sektor (asi 2.500 fanoušků)

Domácí se nejdřív představili kartoniádou, do které byla zapojena protilehlá tribuna. Hosté se prezentovali pouze jen supportem a pár vlajkami na tyčích.

Když Armínii vyloučili hráče, zdálo se, že pro SGD se otevírá snadná cesta za vytouženou baráží ale skutek utek, Arminie i v oslabení dala dvě branky a kolem 60. minuty svítil stav 2:0 pro hosty.

V tom domácí K-BLOCK začal na hřiště házet různé pyrotechnické zajímavosti, od černých dýmovnic po světlice a zápas se musel na několik minut přerušen (Ahoj Míro !)
Do toho začali normálové z protilehlé nadávat na kotel a vyhrožovat, K-BLOCK si to nechtěl samozřejmě nechat líbit a už se blížilo měření sil domácích fanoušků…
Naštěstí emoce utichli a pokračovalo se ve hře. Přestávka Dynamu prospěla a v pár minutách vyrovnali na 2:2.

Hosté se ale nevzdali, vzápětí dali na 3:2, což se dá pak brát jako konečný výsledek. Arminia Bielefeld hrají baráž o 2. Bundesligu, Dynamo po třech letech sestupuje.

Po zápase je pak ještě odpáleno pyro, zapáleny šály hostů, vzkaz hráčům, aby se co nejdříve odklidili z města a fanoušci šli zapít žal.