Kategorie: Trevorův blog

FORTUNA VÍKEND ŠAMPIONŮ 2011

V Praze se 8. Ledna uskutečnil již pátý ročník tohoto halového turnaje, a to za účasti Sparty, Slavie, Liberce, Slovanu Bratislava, Žiliny a Bohemky.

Pro mně a ještě jednoho chachara začal tento turnaj už v pět hodin ráno na Hlavním nádraží, kdy jsme potkali cirka 150 fanatiků ze Slovanu Bratislava.

V okolí Vysočanské arény se pak klasicky vytvářeli policejní manévry, kromě vrtulníku tam bylo snad všechno, od těžkooděnců po jejich jízdní pořádkovou jednotku na koních. Dále bylo vidět, že organizátorům jde opravdu o fanoušky, proto byl zákaz prodávat v celé aréně alkohol, kdo chtěl pivo, musel si dát nealkoholické, ceny za jídlo byly taktéž lidové, že by na to měl možná tak maximálně potomek Rothschilda, aspoň že byl volný pohyb po hale, takže jednou mohl fanoušek do sektoru mezi Slávisty a Slovanisty a posléze třeba do sektoru mezi Sparťany a Bohemáky.

fotografie0629

Atmosféra na turnaji byla žalostná, zachraňovali to tam „Belasí“ s překvapivě velmi početným a hlasitým táborem Sparťanů.
Sektor Slavie sice byl taktéž ve stavu „full haus“ ale jejich support byl takový nemastný-neslaný, upozornili na sebe jen, když odpálili nějakou tu pyrotechniku a pak choreo při zápase se Spartou. Největší zklamaní jsou ale jednoznačně (údajně ti nejlepší v Česku) příznivci Bohemians, na to, kolik jich tam bylo, tak podpora klokanů nebyla příliš kvalitní a hlavně, když se nepostoupilo do finálových bojů, dobrých 75% jejich fanoušků odešlo. O fanoušcích Liberce a Žiliny nemá cenu psát neb tam skoro žádní nebyli.
fotografie0635

Co mně pak docela překvapilo bylo to, že Sparťani fandili Žilině, když si vezmem, jak lehce jim tehdy „Šošoni“ vzali vlajku, pak vyřazení z posledního předkola Ligy Mistrů….

Za vrchol turnaje považuji semifinále mezi Spartou a Slovanem Bratislava, konečně to mělo ten správný náboj jak na hřišti, tak v hledišti, vše to celé gradovalo v posledních minutách utkání a zvlášť při penaltách, kdy celá hala fandila proti Spartě.

Slovanisti si posléze vychutnali MŠK při boji o bronz, pokřiky a chorály poukazující na výbuch „Šošonů“ v Lize Mistrů stálo za to, viz. “ Nula sedm“ či „Liga Mistrů, nula bodů“, tomu se nedalo nezasmát. Žilina zas upoutala tím, že v jednu chvíli tam v jejich dresu pobíhalo kvartet černochů a bílý zůstal jen jejich brankář. A jeden z těch černochu hrál tak, jako by poprvé viděl míč a vypadal jak jeden z naháněčů do bordelů na Václavském náměstí.

fotografie0645

Turnaj to není špatný ale je to hlavně zábava pro lidi, proto bych pro příště nezval týmy bez kvalitní podpory fanoušků, jak to letos předvedl Liberec a Žilina, jejich vzájemný zápas byl utrpení, poloprázdná hala a ticho jak v kostele . Pořadatel akce by si měl vzít příklad z Polského Remes cupu, který se tradičně hraje v Poznani či ze Silesia cupu, co se uskutečňoval v Ostravě. Sice tam nehrají top týmy ale na zápasech bývá skvělá atmosféra a lidi se baví. O to přeci jde.

Český fotbal pro fanoušky !!!

Pyro Slavie:

Support při zápase ACS-Slovan Bratislava

Derby je naše


Vydáno: 9.1.2011 18:00 | 
Přečteno: 554x | 
Autor: trevor20
 | Hodnocení: