Kategorie: Trevorův blog

DYNAMO DRESDEN II – VFC PLAUEN

Ćást chebských fanoušků se vydala opět za hranice na zápas přátel z Plavna. Tentokrát na finále saského poháru. Původně se měl zápas hrát v sobotu v Grimmě na stadionu pro 8.000 diváků. Z bezpečnostních důvodů byl přesunut na středu do Lipska, na centrální stadion pro 45 tisích diváků, který byl vybudován pro MS 2006.

Plavno utkání prohrává až po prodloužení 1:2, když je po většinu zápasu aktivnější. Zápasu je přítomno na 6.000 diváků. Z Drážďan přes 4.000, z Plavna kolem 1.000, zbytek tvořili neutrální domácí diváci.

Obě skupiny fanoušků celý zápas vytrvale povzbuzují své týmy. Hrozivě zní skandování drážďanských fans „Dynamo, Dynamo“ a vytleskávané skandování „Sieg, Sieg“. Mráz běhal po zádech při německé fotbalové klasice „Steh auf…“, (Vstávejte všichni kdo jste na straně Plavna, resp. Drážďan) kdy vstávali ze sedaček všichni v sektoru Plavna včetně starých lidí a skandovali s ostatními. O chvíli později předvedly stejnou skladbu i Drážďany a opět bylo vidět jak celý sektor povstává a skanduje.

Po zápase se začali fanoušci Drážďan spouštět postupně na hrací plochu (hřiště oddělovala od ochozů asi 4 metrová zeď), když jich bylo na hřišti několik stovek začínali se rozbíhat proti sektoru Plavna. Díky rychlému zákroku pořadatelů jich nakonec dobíhá pod sektor jen několik desítek a zůstává, kvůli oné čtyřmetrové zdi pouze u oboustranného povykování. Nutno podotknout, že fans Dynama vypadají velmi dobře fyzicky vybaveni, někteří jsou v kapucích a s rukavicemi na rukou. Ve stejný moment se snaží zaútočit ze sousedního sektoru na fans Plavna asi třicítka hool´s Lipska. Dvěma se i podaří přelézt plot do sektoru, ale opět rychlý zákrok tentokrát policie jejich akci zastavuje. Situace si všímají drážďanští hools na ploše a snaží se zase napadnout borce z Lipska.

Po zápase se nic zvláštního neděje. Vše je v rukou policie, která uzavírá celou hlavní ulici kolem stadionu a umožňuje nám nastoupit do busů a v klidu odjet. Německá policie byla ostatně přítomna ve velkém počtu po celý den, nasazen byl vrtulník, koně a akci měla velmi dobře zvládnutou. Policisté se znovu chovali, jak jsme si již zvykli, velmi profesionálně, žádné provokování, zbytečné buzerování, žádní zakomplexovaní jedinci mávající kolem sebe obuškem a číhající na možnost si do někoho bouchnout. Stejně tak se chovala i kriminální policie, která kontrolovala zřejmě podle podezřelého vzhledu některé fanoušky Chebu a propouštěla zkontrolované s přáním pěkné zábavy. Možná by měli policisté ČR jezdit na školenou právě do Německa, zatím to vypadá že jezdí někam na východ. Policisté jako ochránci zákona by ho měli samozřejmě dodržovat jako první.

Velké poděkování opět patří fans Plavna, kteří se opět o chebská fanoušky po celý den perfektně starali.


Vydáno: 8.7.2009 8:34 | 
Přečteno: 482x | 
Autor: trevor20
 | Hodnocení: