Kategorie: Trevorův blog

1.FC Nürnberg-Borussia Dortmund

Když jsme se podívali na los Bundesligy a zjistili jsme, že BVB se svými věhlasnými fanatiky bude hrát nedaleko českých hranic v Norimberku, nebylo co řešit a jelo se

Lístek se pořešil za lidových 32 Eur do sektoru hned vedle kotle hostů.
 
Jelikož Frankenstadion (jinak má „moderní“ název a to Grundig stadion) má kapacitu 50.000 diváků, připadlo hostům 10% vstupenek z celkové kapacity stadionu.
V reálu jich ale přijelo o mnoho víc. Ať už se někdo podíval napravo od sektoru hostí či nalevo, všude zářila žlutá barva na oděvech fanoušků.
Celkově jich mohlo přijet kolem 8 až 9 tisíc a hráči Borussie si mohli připadat díky atmosféře jako na domácím zápase.
 
Hosté se prezentovali celozápasovým dopingem, kde bych hlavně vyzdvihl „odpovídačky“ mezi rozdělenými sektory a dále skákání za ramena, kdy při tom až vibrovala konstrukce stadionu do rytmu. Jako optickou prezentaci zvolili dvě velké vlajky na tyčích před sektorem plus další v menším provedení v kotli. A jak jsem již zmínil, všichni byli ve žlutém či černém.
 
Ohledně domácích, jejich Nordkurve ultras se vytasily s velkým množstvím vlajek na tyčích a k tomu měli kvalitně ovlajkovaný sektor. Dále se prezentovali transparentem s útočnou tématikou na DFB a nakonec šel kotel vysvlečen do půl těla. Vezmu-li v potaz jejich support, snažili se fandit ale až na jednu vyjímku, kdy si sedli a rázem povstali s řevem nebyli moc slyšet. V sobotu tam vládl holt jiný tábor fanoušků.
 
Za zmínku stojí prohlídky u stadionu. Ona totiž skoro žádná nebyla a ani když byl batoh. Žádné šacování, prostě vstup volný.
 
Po zápase už u stadionu hlídkovala německá policie, kdy někteří jejich členové doslova připomínali želvy ninja 
 
Samozřejmě nechyběla ani menší propagace Slezské ať již na stadionu či v okolí, kde se nedalo nevšimnout graffiti domácích ultras. A to platí i pro centrum města.
 
No a zápas vlastně skončil remízou 1:1.
 
Samozřejmě bylo vyprodáno.


Vydáno: 22.9.2013 8:41 | 
Přečteno: 567x | 
Autor: trevor20
 | Hodnocení: