Kategorie: Trevorův blog

1. FC Köln – Hertha BSC

Po delší době jsme vyjeli za hranice a cesta nás zavedla na západ, k německo-francouzským hranicím. Jak už vypovídá nadpis, dojeli jsme do Kolína nad Rýnem.

Tam nás čekal parádní „chrám“ domácího FC, který má kapacitu 50.000 diváků a na zápas byl beznadějně vyprodaný. Kam se hrabe mnichovská megalomanská umělotina AA.

 

Už před zápasem došlo k zajímavé věci, na obrazovkách běžela kampaň či reklama od DFB ohledně tématu, že pyro je zločin. Domácí příznivci tomuto šotu zatleskali ale hosté z Berlína byli naopak jiného názoru a názorně to vypískali. Když už jsme u té Herthy, tak se prezentovali rozhodně lépe než když jsem je viděl naposledy v Mnichově. Měli kvalitně ovlajkovaný sektor plus hodně vlajek na tyčích, při chorálech hodně používali ruce a tleskání, de facto fandili celý zápas a k tomu měli vyprodaný celý sektor, což činí cirka necelých tři tisíce hostů.

Domácí naopak začali pořádně povzbuzovat až od druhého poločasu a to průměrně. Pak došlo k červené kartě pro domácího hráče plus se strhla potyčka a pak nastalo pořádné peklo, kdy 45.000 fanatiků Kolína až freneticky pískalo jak na hráče Herthy BSC, tak i na rozhodčího. Jejich kotel nejspíš protestoval (?) pač když měli nějaké vlajky vytažené, tak jich bylo poskrovnu a drtivá většina jich ještě visela obráceně. A jak už jsem psal výše, jejich kotel začal pořádně fandit až ve druhém poločase od těch událostí na hřišti (nutno podotknout, že potom to opravdu stálo za to, nejen ten frenetický pískot ale i náběh domácích chuligánu na plot, kdy s ním lomcovali a chtěli se dostat na hrací plochu). Suma sumárum, už sem projel pár destinací v Německu (Stuttgart, Drážďany, Mnichov) a fanatiky Kolína řadím relativně vysoko.

Na druhou stranu mi ve městě chyběla propagace klubu, žádný graffit a vlepek poskrovnu, tak jsem jim tam něco nechal na památku 

Fotky zde video zde


Vydáno: 15.3.2012 20:26 | 
Přečteno: 425x | 
Autor: trevor20
 | Hodnocení: