Kategorie: Summary sezon

SUMMARY – PODZIM 2007 OČIMA ULTRASE

Hodnocení podzimu

1.Kolo Bohemians – Baník

Na první zápas sezóny nás jede odhadem 1.000 kusů, kdy zaplňujeme naši smontovanou tribunu do posledního místečka a i ve vedlejším sektoru a na hlavní tribuně je vidět dosti velké skupinky chacharů.
V Ďolíčku bylo vyprodáno 6.700 diváků.
Oba tábory předváděli fanatický support.
Na úvod se bohemka prezentuje zelenobílou kartoniádou na tribuně, no nic moc teda.
My se prezentujeme choreem, kdy je na velké plachtě nápis: Ticketstream vs. Chachaři 0:1, a to z důvodu, kdy dala bohemka omylem k prodeji na internetu místa, která měla kvůli bezpečnosti zůstat prázdná, díky této chybě tyto místa obsadili chachaři, pěkný vydup no 
Dále jsme pak v našem sektoru zvedli množství modrých a bílých balónků a krepáků, k tomu se mávalo vlajkami, dalo to výborný efekt.

2.Kolo Baník – Most

Ve 2.kole zavítal na Bazaly falešný Baník a po výhře nad Bohemians byl o první domácí zápas velký zájem, což ukazuje návštěva 13.346 diváků, z Mostu nikdo.
Během zápasu jsme prezentovali dvě chorea + jednu pyro akci, na prvním choreu byl na plachtě kombajn který kosí kytice v podobě znaků našich rivalů, nad kombajnem budliny s nápisy 3 body a nápis Začíná bodová sklizeň doplněné o bílé kartony, druhé choreo byla plachta s panáčkem, který štětcem přemalovává oranžovou barvu na modrou s nápisem :Naše největší vítězství, doplněné o zvednuté šály po stranách, na závěr pak odpalujeme race.

3.Kolo Baník – Liberec

Po dvou úvodních vítězstvích se na Liberec čekal plný stadion, a to se nakonec téměř potvrdilo, přišlo senzačních 16.411 diváků, z Liberce asi 50 kousků.
Na začátku prezentujeme na sektorech S1, S2, S3 gigantickou kartoniádu, kdy se z červeno bílo modrých kartonů udělala česká vlajka a do toho se z modro bílých kartonů udělal obrys ČR, hned ze startu jasné choreo podzimu.

 

Dále pak v kotli zvedáme transparenty s nápisy: VANDRÁCI VÍTEJTE ZPĚT!, KDE JSTE BYLI 3 SEZONY?, A TEĎ VŠICHNI: BANÍČKU MY JSME S TEBOU.
Odpalujeme několik fontánek, do toho máváme vlajkami.
Poté roztahujeme plachty DYNAMO ČESKĚ BUDĚJOVICE ve fialové barvě, BANÍK OSTRAVA v oranžově barvě, pod tím nápis ZÁKAZ PYROTECHNIKY, vedle toho značku stop z kartónů, doplněné o bíle kartony a úplně napravo nápis TESCOMA ZLÍN napsáno červeně, SLOVAN LIBERECnapsáno žlutě a nápis KONEC MÍST NA STÁNÍ doplněno o plachtu na plotě 36X2 metrů s nápisem CONTRO IL CALCIO MODERNO.
Poté zvedáme transparent : DO ZLÍNA VŠICHNI V BÍLÉM a nakonec odpalujeme množství raci.

4.Kolo Zlín – Baník

Všichni v bílém !
Na vítězné vlně nás do Zlína dorazilo odhadem přes 3.000 !!!!
I díky nám byl stadion vyprodán do posledního místečka 6.058 diváků, což byla ve Zlíně historická návštěva, ale dle mého odhadu bylo na stadionu podstatně více fanoušků, kteří byli vpuštěni bez lístku, pohled na více než tři tisíce chacharů v bílých tričkách, na to se jen tak nezapomene.
Na začátku jsme se prezentovali choreem přes celý sektor,které bylo složeno z modrobílých igelitových pruhů s černou siluetou horníka,který držel v ruce ceduli ZLÍN, doplněné o nápis ROZŠIŘUJEME REVÍR, toto choreo bude určitě aspirovat na nejlepší choreo z výjezdu, díky své velikosti, nápadu a bezchybnému roztažení.
Na plotě našeho sektoru byla během prvního poločasu roztažena nová flaga Apple Commanda.
Dále pak v sektoru máváme několika sty modrých balónků a odpalujeme několik propašovaných dýmovniček, které bohužel končí na hřišti.

5.Kolo Baník – Plzeň

Na další zápas dorazilo na Bazaly 13.540 diváků, z toho asi 20 fans z Plzně.
Na úvod utkáni se na ochozech roztáhly sektorovky, na S3 nápis KING, na S2 obraz bazalbuba se znakem baníku a slezskou orlicí a na S1 nápis BANÍK, jen pro zajímavost tyto sektorovou jsou největší v republice.
Ve druhém poločase v kotli odpalujeme 10 hirošim, pak jsme připravili choreo z červených, bílých a modrých balonků, které měly znázornit náš klubový znak a nakonec se prezentujeme choreem, které se skládalo z modrobílých pruhů, nad nimi bylo odpáleno množství červených ohňů a do toho se mávalo vlajkami.
Nečekaně něco předvedli i plzeňáci, když v sektoru odpálili 8 fontánek.

Pohár: Frýdek Místek – Baník

Za silného deště si na stadion Stovky našlo cestu 4.755 diváků!!, z toho náš sektor čítal asi 500 fans, ale dalších několik stovek, možná i tisíc fanoušků bylo na tribuně.
Na toto utkání nebylo žádné choreo ani pyro, tak jsme podporovali jenom svými hlasivkami, ale ani to za moc nestálo, asi kvůli počasí nebo katastrofální hře Baníku.

6.Kolo Slavia – Baník

Do Prahy nás z Ostravy přijíždí všemožnými dopravními prostředky asi 2.000, celkově je pak na stadionu 6.423 diváků.
Na úvod zvedáme v sektoru stovky modrých a bílých krepáků.
Své choreo prezentuje i Slavia, když spouští jednu plachtu s mraky a s nápisem 1.SLAVIA a druhou plachtu s obrázkem šachty s těžní věží a nápisem BANÍK 14.,doplněné o plachtu s nápisem VRAŤTE BANÍK TAM KAM PATŘÍ a o kartóny s červenou hvězdou a okolo červené krepáky.
Chvíli poté zvedáme choreo i my, kdy na plachtě je výborně graficky udělaná těžní věž se znakem Baníku a na plotě plachty s nápisem TĚŽÍME PODLE PLÁNU II 13B.
Na závěr prezentujeme narozeninové choreo, které tvořily dvě obrovské plachty se starým a současným znakem Baníku a uprostřed modro-bílé igelitové pruhy s číslicí 85, tímto bych chtěl zdupat ty chuje, co už asi 5 vteřin po roztažení začali trhat ten starý znak Baníku.

7.Kolo Baník – Olomouc

Jelikož toto utkání přenášela TV tak se čekala slabší návštěva než je letos zvykem, což se potvrdilo, když přišlo 11.045 diváků, z Olomouce asi 50 kusů.
V kotli byly vyvěšeny staré vlajky kvůli tomu,že dnešní zápas byl OLD SCHOOL akce.
Na plotě pod S1 jsme vyvěsili transparent WWW.VOTEYOURTEAM.COM HLASUJ PRO BANÍK KAŽDOU HODINU.
Na úvod prezentujeme na ochozech choreo kdy je na S2 vytvořen z kartónů modrý kříž na bílém podkladu s modrými písmeny F C B O a k tomu se dole mává vlajkami a po stranách se odpaluje 20 velkých fontán a 2 race.
Dále v kotli roztahujeme choreo, které se skládá z bílých kartónů, plachty s nápisem BANÍK a po bocích roztažených plachet se zajímavými ornamenty.
Do druhého poločasu vstupujeme odpálením množství modrých dýmovnic a prosvětlíme to fontánkami, skvělý efekt.
Poslední choreografii tvořilo velké množství modrobílých papírových šál a několik anglických a britských vlajek a na plotě racema prosvětlený nápis OLD SCHOOL.

8.Kolo Žižkov – Baník

Na „šiškov“ nás dorazilo asi 600 kusů, když počítám i chachary spatřené na tribuně, celkem pak bylo přítomno 3.848 diváků.
Během zápasu jsme předvedli jednu choreografii větších rozměrů, kdy na zelených plachtách byly namalovány tři postavy Uklízeč, Číšník a Kopáč a mezery mezi těmito plachtami vyplnily modré a bíle balónky, pod tím byl roztažen nápis: PRAŽSKÉ PRACHY NESMRDÍ ANI CHACHAROVI.
Po celé utkání byl roztažen smuteční transparent pro zesnulého Čalíka, jednoho ze zakladatelů „Chachar Juniors“, který před rokem tragicky zemřel při autonehodě v Irsku, díky tomu nevisely žádné jiné vlajky, a ty které se vyvěsily byly po upozornění sundány.
V našem sektoru nějaká neznáma osoba prezentovala ještě jedno menší choreo a k tomu se odpálily dvě dýmovnice, co na tom choreu bylo bohužel nedokážu popsat, bo jsem to kompletně nepochopil.
Žižkovští se prezentovali choreem, kdy na jedné plachtě byl vyobrazen krtek vylézající z nory s hornickou helmou v baníkovských barvách a na druhé Jan Žižka s červeno-bílou páskou přes oko, k tomu byl zvednut transparent MEZI SLEPÝMI JEDNOOKÝ KRÁLEM.
Poté nachystali ještě jedno choreo, kdy z papírových pruhů sestavili nápis FKVŽ, kdyby se jim to podařilo lépe roztáhnout tak by to bylo poměrně dobré choreo na žižkovské poměry.
Po konci zápasu naši hráči naházeli své dresy fanouškům.

9.Kolo Baník – Teplice

Na zápas dorazilo 11.091 diváků, z Teplic asi 5 fans.
Na plotě směrem k ochozům je vyvěšen menší transparent HLASUJ PIČO.
Na úvod je už jako tradičně připravena kartoniáda, kdy jsou na černém podkladu sestaveny překřížené modrobíle vlajky a na bočnich ochozech je odpáleno cca 40 rací.
V kotli zvedáme modré a bílé krepáky a do toho se mává vlajkami na tyčích.
Ve spodní části ochozů skupinka chacharů roztáhla transparent k výroku trenéra Škorpila: MY PRÁCI MÁME, CO VY ŠKORPILE?
Nakonec roztahujeme modrobílé plachty, v mezerách mezi nimi se mává modrými a bílými balónky, k tomu je vytažen transparent na tyčích s nápisem BANÍK OSTRAVA s nakreslenými vlajkami na krajích a vzadu za plotem se odpálilo 6 hirošim a 2 race.

10.Kolo Jablonec – Baník

Do Jablonce nás vyráží skupina asi 300 lidí, celkově pak zápas navštívilo 3.650 diváků.
Jako tradičně prezentujeme choreo v podobě nápisů: ÚTĚKY Z VĚZENÍ, DEZERCE, ROZCHODY, VÝPOVĚDI NEMOCENSKÉ doplněné o transparent TŘEBA JET NA BANÍK.
Na hřiště jsou od nás vhozeny dva dělobuchy, které pěkně zatřesou jabloneckým stadionem.
Domácí fanoušci jsou neaktivní.

11.Kolo Baník – Boleslav

Z důvodu špatného počasí a velmi slabé návštěvy není prezentována úvodní choreografie.
Utkání sledovalo 6.160 diváků, z Boleslavi nikdo.
V kotli bylo připraveno choreo, kdy byly to z poloviny kotle modré a z druhé poloviny bílé kartóny doplněné o nápis ULTRAS BANÍK.
Nakonec v kotli odpalujeme 19 raci.
Support v tomto utkání byl více než tragický, a to i v kotli.

12.Kolo Budějovice – Baník

V Buďejkách se scházíme v počtu asi 250 fans, celkově je na stadionu 3817 diváků.
V sektou jsme vyvěsili vzhůru nohama čtyři po cestě ukořistěné flágy Sigmy.
I přes dění na hřišti byl support vynikající, zpívání chorálů dlouhé minuty v kuse bylo parádní.
Předvádíme jedno choreo sestavené z chaotického uspořádání modrých krepáků a bílých balónků.
Domácí se prezentují odpálením 7 rací.
Na zpáteční cestě se ještě podaří ukořistit budějovickou flágu.

13.Kolo Baník – Brno

Na zápas dorazilo pouze 5.351 diváků, z Brna asi 80 kusů.
Úvodní choreo opět žádné.
V kotli odpalujeme 17 rací.
Na plotě pod ochozy odpalujeme velké množství modrých dýmovnic.
Jako hlavní choreo v kotli byla prezentace 20 replik baníkovských šál, i když rozmístění mohlo být provedeno lépe, tak to nakonec dalo výborný efekt.
Nakonec odpalujeme 4 hirošimy.

14.Kolo Kladno – Baník

Sněhová vánice přivála do Kladna asi 200 chacharů, celkově dorazilo na zápas slabých 1.240 diváků.
Od ůvodu utkáni visí v sektoru transparent GABRIELE SANDRI na uctění památky zemřelého ultras Lazia Řím, kterého zastřelil Acab.
Předvádíme jedno choreo složené s několika transparentů s nápisy : STOP MODERNÍMU FOTBALU, STOP ZÁKAZU PYROTECHNIKY, STOP BEZTRESTNOSTI SECURITY, STOP EVIDENCI ULTRAS.
Poté je odpálena nějaká ta dýmovnice.
Skvělý support vyvrcholil asi 60minutových zpíváním Olééé Baník Ostrava.

15.Kolo Baník – Sparta

Na tento očekávaný zápas přišlo 14.603 diváků z toho 400 našich družebních přátel z Katovic, z Prahy něco přes 100 fans.
Na plotě pod ochozy visí transparent: KOTEL DĚKUJE VŠEM CHACHARŮM ZA DOSAVADNÍ SPOLUPRÁCI PŘI ZÁPASECH.
Na úvod je nachystáno choreo na ochozech, kdy na S2 je zobrazen člověk s krevním oběhem složený ze dvou ořezaných plachet, zbytek volného prostoru vyplnily bílé kartóny. Na S3 je vytažena bílá plachta s nápisem BÍLE SRDCE a na S1 modrá plachta s nápisem MODRÁ KREV .Bohužel plachta s nápisem BÍLÉ SRDCE je díky jednoho debila roztažena opačně protože místo aby ji tahal za horní část, tak ji tahal za spodní část, omluvilo by ho snad jedině kdyby nevěděl jak to má tahat, ale daný roh plachty mu byl dán přímo do ruky.
Dále byla v kotli nachystána kartoniáda kdy na bílém podkladu měl být černý nápis ACAB, ale ta se bohužel nekonala, protože nějaké individua kartony pochlustali a pošlapali a pak je odmítali zvednout, hlavně že při zprávě ať ty kartóny zničí, že choreo se ruší, je vzali bez ostychu do ruky a začali je házet na hřiště, no demence.
Poté už se o rozruch starají naši a polští hooligans, když nabíhají na sparťanský sektor, do kterého se nakonec nedostali, ale začali trhat sedačky a házeli je na acaby.
Během této války dochází k nepochopitelnému urážení a napadáni katowičáků ze strany fanoušků na sektoru S3.
Bylo nachystáno ještě jedno choreo, ale vzhledem k situaci a náladě se zrušilo a předvedeme ho někdy jindy.

16.Kolo Most – Baník

Do Mostu nás doráží asi 150, celkově je přítomno 2.230 diváků.
Polovina sektoru se jako už tradičně svlékla do půl těla a začal celozápasový fanatický support, kdy se skoro celý zápas zpívalo: Kdo není zčuchaný, Oléé Baník Ostrava a Ja kocham GieKSe.
Prezentujeme choreo, které je tvořeno z velké plachty na které jsou nakresleny krávy a sova jak dělají: „bůůů a hůůů“ a k tomu je přikreslen Kabíček jak říká: „Rasisti, odcházím z fotbalu“, vtipné a dobře graficky provedené choreo.
Domácí fanklub odpálil pár prskavek, něco málo zaskandoval a vyvěsil transparent GOCE DÍKY FANS, z důvodu zimního odchodu jejich nejlepšího střelce.
Po konci zápasu jsme si užili poslední podzimní ligovou děkovačku a už se jenom můžete těšit na naše další ultras prezentace na jaře.


Vydáno: 21.12.2007 11:26 | 
Přečteno: 535x | 
Autor: TD
 | Hodnocení: