Kategorie: Summary sezon

SUMMARY – PODZIM 2007 OČIMA HAVÍŘOVA

Již před sezónou jsme avizovali konec činnosti a fungování na havířovských zápasech místního ligového klubu a soustředění se pouze na zápasy, výjezdy a akce FCB

Již před sezónou jsme avizovali konec činnosti a fungování na havířovských zápasech místního ligového klubu a soustředění se pouze na zápasy, výjezdy a akce FCB

Našla se pouze jedna jediná vyjímka, a to když nám los poháru ČMFS přidělil fotbalisty Opavy. Ihned bylo jasné, že je naší povinnosti se tomuto soupeři postavit za blamáž, která se stala v Bohuslavicích na jaře, kdy jsme se chuligánům Opavy vzdali bez boje.

Na utkání se nás tedy schází necelých cca 40 hlav. Skouknout zápas a piknik přijelo i 5 chuligánů FCB z Karviné a Ostravy. Na zápase jsme se hlasově ani nijak jinak neprezentovali. Pouze byl vyvěšen transparent A.C.A.B.

Na začátku druhého poločasu vniká karvinský borec na hřiště a ukořisťuje opavským největší vlajku vyvěšenou na tomto zápase (později byla spálena na výjezdu GKS Katowice při příležitosti utkání s opavskými přáteli Slaskem Wroclaw). Běžel s vlajkou přes celé hřiště, než ho dopadli pořadatelé, proto se mu na pomoc na hrací plochu vydává dalších 5 kibiců a pomáha dotyčnému ze spárů pořadatelů i přehození vlajky do sektoru. Bohužel to zatčením odnáší jiný člověk.

Po tomto incidentu se havířovští přesunují na místo střetu, které nutno podotknout bylo vybráno opravdu pečlivě. Na paloučku se schází v bílém trikotu ekipa v počtu 34 lidí čistě havířovské sestavy. Ihned po nás jsou na místo svážení i chuligáni Opavy. Těch je do avizovaného střetu nakonec ohlášeno 22 ks. Proto Havířov mění své počty na konečných 25. Bohužel trhnout se čilé kriminálce podařilo jen 13 chuligánům Opavy a zbylých 9 po dlouhém pokusu se ztratit opouští město a tudíž střet po hodinovém čekání padá. Opavští avizují, že do žádného lynče v tomto počtu jít nechtějí. Za jejich férovost v Bohuslavicích je v pořádku necháváme odjet a rozcházíme se domů. Tento den naše výhra.

O prázdninách nás ještě svojí návštěvou poctili kibice Unie Oswiecim v počtu asi 35 kusů, ale vzhledem k tomu, že několik dní předem neodpovídali na naše kontaktování na zápase se nikdo z havířovských neobjevuje.

BANÍK OSTRAVA

Ihned na první výjezd do Prahy na Bohemians se vydává Havířov v počtu 29 kusů. Před zápasem se do bílého trikotu navléká 16 lidí a pomáhá vytvořit monstrózní ekipu Baníku na fight s Bohemians v počtu přes 200 hlav. Díky čilé policii je ale vše ukončeno ještě dřív, než stačilo vypuknout. Po zápase se přesto podaří nedaleko stadionu v jednom parčíku uskutečnit piknik a v 60 člené bandě válčí také 8 havířovských. Jasná výhra FCB.

Do Zlína se vydává 31 havířovských. Zde není nic co by stálo za zmínku.

Na výjezd k zápasu se Slávií se vydává 21 havířovských. Žádný piknik se nekoná, pouze na jedné z tramvajových zastávek vzníká menší rozruch a zasahuje čilá policiie, která zatýká tuším 7 lidí. Všichni včas puštěni.

Na pondělní utkání na Žižkově si našlo cestu 8 havířovských.

Výjezd do Jablonce opravdu překvapil. Na tento výjezd se vydalo 23 hlav.

Při výjezdu do Českých Budějovic se událo trošku vzruchu na přestupu v Praze. Zde se potkává s 16 člennou ekipou olomouckých cca 12 člená skupinka FCB (v tom 4 Havířov). Výsledkem je párty na ulici. O chvíli později se ukořisťují 4 vlajky Sigmy. Při zpáteční cestě ze zápasu v Budějkách je ukořistěna další vlajka, a to tentokrát domácích Budějovic. Na tomto zajímavém výjezdu se ukázali již zmínění 4 havířovští.

Výzdu na Kladno se účastní 5 havířovských. Při zpáteční cestě se nedaleko hlavního nádraží objevuje ekipka Sparty v počtu cca 15-20 (1. zdroj). Sparťani nabíhají na méně početnou skupinku FCB a chvíli se válčí, když okamžitě přibíhají další chachaři Sparťané berou nohy na ramena a schovávají se v tramvaji. Na výzvy ať vylezou či pozdější telefonní kontakt kladně nereagují a jede se domů. 6 lidí tento zatčeno.

Na poslední výjezd do Mostu se vydává pouze jediný havířovák a zachraňuje alespoň to, že havířováci nemají na podzim žádnou nulu. Přesto by ty počty mohli být lepší…

MIMOZÁPASOVÉ AKCE FCB
6 havířovských se objevuje ve 40 členné ekipě FCB při akci na chuligány Opavy, vracející se z výjezdu v Praze. Náběh na vlakovou zastávku není úplně přesně načasován, přesto nás Opaváci zahlédli, ale ručku netahali. Ihned se přesunujeme na jiné místo, kde se pokoušíme po telefonu s pavskými domluvit na pikniku, ale po několik desítek minut dlouhých výměnách návrhů vše padá.

Velké očekávání je při zápase našich družebních přátel GKS Katowice s týmem GKS Jastrzebie. Na utkání se vydává taky 5 lidí z Havířova a jsou v cca 18 členné sestavě, která je v Zebrzydowicích napadena asi 50kou chuligánů Jastrzebie. Ihned po tomto incidentu se obvolávají další lidé a havířovských je celkově 12 kusů připraveno na pozápasový fight, který se nakonec nekonal. Celkový počet FCB byl 42 lidí.
O několik týdnů později nastal DEN „D“, a to v momentě, kdy se chuligáni Baníku Ostrava a GKS Jastrzebie domluvili na bitce v Polsku. Počty byly předem dané a to 50 kusů na každé straně. Do akce vyjíždí i 5 havířováků. Bohužel chuligáni Jastrzebie byli lepší a my čelíme poměrně dost jasné prohře.

15ka mladých chuligánů FCB (s věkovou barierou do 20 let) si domlouvá piknik s opavskými, kteří tento den staví sestavu z části stabilních lidí a z části mladých. Na remízovém fightu se podílí i jeden havířovák. Akce se dá považovat za úspěch.

GKS KATOWICE
Na podzim toho havířovští k družebním přátelům moc nenajezdili. Na utkání s Tur Turkem vyjíždí 5 havířovských, kteří se na cestu vydali už den předem a noc tráví na slavnostech, které tento večer panovali v Myslowicích.

Po druhé se vydává opět 6 havířovských na utkní GKS – Motor Lublin. 4 z nich se oblíkají do bílého trikotu a vydávají se několik km za Katowice, kde se má uskutečnit fightíček u kolejí. Tento den na hosty z Motoru čekala opravdu vynikající ekipa cca přes 150 chuligánu složená z borců z GKS Katowice, Baníku Ostrava, Gorniku Zabrze a JKS Jaroslaw. Bohužel host trošku dýmí na jedné z předešlích stanic s policií, a tak z akce sešlo.

Dění okolo zápase GKS JASTRZEBIE-GKS KATOWICE je již popsáno výše

HOKEJ

Havířovští se na hokeji objevují jen zřídka. Přesto je zde akce ,která stojí za zmínku. Jednoho dne dojelo do Havířova 15 kibiců polského klubu Podhale Nowy Targ. Ihned se obvoláváme a na místo k zimáku doráží 12 lidí z Havířova a dalích 11 z Ostravy a Karviné. Na hosty, kteří již dříve dýmili na stadioně s ochrankou nabíháme na jednom parkovišti, ale díky policii dochází víceméně jen k výměně slovních názorů a nějakého skla. Tohle kibicům Targu opravdu šlo. Z dákly jsou slyšet sirény, a tak prcháme.

Kamarádi odjíždí a my zůstáváme pouze ve 12 ti členné sestavě, čistě Havířov.Vyčkáváme asi hodinu daleko od místa incidentu a vyčkáváme až minibus s Poláky vyjede.To se také stalo a jsou doprovázeni policejní eskortou na hranice města. My z dálky vše pozorujeme. Ihned jak policie odjíždí a Poláci jsou sami začíná stíhajcí ízda. Na jedné křožovatce poblíž hranic jim zatarasíme cestu a vyzveme na souboj. Ten je několikrát odmítnut, a tak přijdou alespoň vhod klubové symboly. Pěkná vlajka a 4 šály putují na naše konto.

Na výjezd do Prostějova se vydává také 5 havířovských radikálů. Mimo jiné je na zápase i 35 lidí z hokejového fanclubu. My věšíme flagu BRUMM KREISEL a přemýšlíme co dál. Ve dvou se nabíhá do sektoru domácíh, kde nás čeká lynč. Všech 5 lidí ještě jednou narazí na domácí – tentokrát před zimákem, kde ale proti 40-50 členné tlupě domácích není šance.Vše rozhání policiie. Vlajka se veze v pořádku zpátky domů.

Jen tak utrousím ještě počet 14 lidí na jednom ze zápasu, kde jsme chtěli ukázat 5 Katowickým, jak to u nás vypadá na hokeji, 12 lidí na přátelák s Vítkovicemi (co kdyby náhodou) a počet 15 lidí na nedávném utkání Havířov – Prostějov. Zde jsme se ale nijak dopředu nedomlouvali, jelikož jsme věděli, že prostějovští nedojedou, a proto překvapilo, že na zápase je počet 7 stabilních lidí a 8 mlaďochů.

DALŠÍ AKCE
2 x do roka se v Havířově slaví narozky lidí narozených nejprve od 1-6 měsíce a poté od 7-12 měsíce. Při poslední takovéto akci se schází 40 ka lidí, ve které je i 5 kamarádů z Katowic. Tento den se přes město přesunujeme z naší „klubovny“ na jednu diskotéku. Před tou se schází okolo 30!!!!!! fízlů…Chtějí sepsat a jebat do jednoho z Poláků, který hodil láhev o stěnu. Ihned se všichni vydáváme ven a vypadá to zajímavě. Řev, nadávky a štěkot policejních psů!!! Opravdu jako bychom byli teroristi. O této akci se pak zmiňují dvoje noviny a jeden internetový server…Smrt pisálkům. Dle
jejich písmenek byl jeden člověk sebrán, což není pravda, a také zmíněno, že do akce byli povolaní i policisté z okolních měst …No nevím no….
Přátelé z Katowic navštívili na podzim Havířov celkem 4x, z toho 3x tu zůstali na noc.V jednom případě i na 2 noci.

NÁLEPKY
Vychází také 4. série havířovských nálepek. K vidění je zde

Doufám, že můj článek vedl ke spříjemnění chvilky u internetu. Přeji vše krásné svátky a co nejlepší vstup do Nového roku.


Vydáno: 21.12.2007 11:28 | 
Přečteno: 507x | 
Autor: TD
 | Hodnocení: