Kategorie: Summary sezon

SUMMARY – PODZIM 2007 OČIMA CHULIGANA

Na podzim 2007 měli ostravští chuligani největšího soupeře v chuligánech GKS Jastrzebie. Vztahy mezi našimi kluby byly vyhrocené již delší dobu a na podzim tato nenávist kulminovala

Ještě před začátkem podzimní části ostravští číhali na své protivníky, zda nedorazí na přípravný zápas do Vítkovic, ale nestalo se tak.

Pak se blížilo očekávané derby GKS Jastrzebie-GKS Katowice, na které jsme se poměrně chystali. Nicméně chuligáni GKSJ začali "akci derby" nečekaně už o 5 dní dříve, kdy si za Katowicema počkali na baníkovce vracející se ze zápasu GKS-Wisla Plock. Narazili na 1 auto, jehož osádka okamžitě zastavila a vrhla se do marného boje proti mnohem početnější ekipě soupeře.

Derby v Jastrzebie pro nás bylo vyloženě smolné. Díky organizačnímu chaosu do Polska jedeme se zpožděním a ve 3 skupinách, což se nám nevyplatilo a hned první skupinu (18 osob - 4 auta), která přejela přes hranici vychytala bojůvka GKSJ (50). Naši se postavili, ale neměli žádnou šanci. Poté dorazily další naše auta a proběhly nějaké naháněčky, tentokrát už v náš prospěch, ale přesto zklamání bylo veliké. Ten den jsme měli rozhodně na více.

O dalš&´ch 5 dní později se opět naskytla příležitost konfrontace při návratu GKSJ ze svého výjezdu v Pruszkowě. V Katowicích čekala početná motorizovaná banda (100 osob v tom 26 Baník). GKSJ se nakonec ozvali sami a žádali, abychom neatakovali autobus a místo toho přijeli do Jastrzebie, s tím, že posbírají ekipu do boje s námi. Po přesunu k jejich městu si však všichni vypli telefony a z celé akce sešlo. Na jedné benzínce GKS/FCB narážejí na autobus vracející se z výjezdu, ale s policejním doprovodem, takže k ničemu nedošlo.

Na neděli 7.10. pak připadl den D a domluvená konfrontace 50 na 50, která však skončila naprostým fiaskem a porážkou našich barev. Ta byla o to bolestnivější, že mnoho lidí na naší straně zvolilo postupem času útěk.

I při dalších návštěvách Polska se leckde něco dělo. Po zápase GKSu se Zniczem Pruszkow se 2 baníkovci účastní noční akce na Slask Wroclaw vracející se z Zabierzowa. Na nádraží v Zabrze jim do vlaku nabíhá 50 chuligánů (25 KSG, 23 GKS, 2 FCB), Slask (30-35) slušně inkasuje.

Ve Wroclawi (nás 17) pálíme vlajku Opavy, což vyvolalo menší nepokoje na tribunách a přerušený zápas.

 

V Gliwicích (nás 10) spolu s GKS a KSG po zápase marně hledáme domácí chuligány.

Před zápasem GKS-Motor Lublin čeká zhruba 150-170 chuligánů (GKS, Baník, Gornik Zabrze a JKS Jaroslaw) na vlak s příznivci Motoru v lese 20 km před Katowicemi, ale nakonec k ničemu nedošlo, kvůli zpoždění a značné policejní eskortě hostů.

 

Dění v Česku se dá shrnout dvěmi slovy- neexistoval soupeř. Za celý podzim se nenašla jediná ekipa, která by do Ostravy dojela aspoň s minimální snahou o konfrontaci s námi. Za zmínku tak stojí jedině atak na auto chuligánů z Plzně a samozřejmě poslední zápas se Spartou. Ostravští neponechali nic náhodě a už v dopoledních hodinách čekali na své soky ve skoro 100 členné bandě, co kdyby náhodou. Nicméně zázrak se nekonal ani tentokrát. Na zápase hostíme skoro 500 bratrů z Katowic a s jejich výraznou a klíčovou pomocí se celý 1. poločas snažíme dostat do sektoru hostí, což se zvrhlo v mohutnou bitvu s policií (21 zraněných fízlů).

Na výjezdech to nebylo o moc lepší, než v Ostravě. Jediná ekipa, která měla zájem o otevřenou konfrontaci byli Bohemians v úvodním kole celého podzimu. Díky shodě mnoha příznivých okolností jsme postavili naprosto vyjímečnou bandu čítající 220 chuliganů, ale bohužel předzápasový dýchánek s 72 chuligány Bohemians, kteří na nás čekali překazila v poslední chvíli policie. Po zápase už to bylo lepší a 60 (zapojit se mohla necelá polovina) chacharů si hravě poradilo s 20-25 klokany v domluveném střetu v parku nedaleko stadionu.Ve Zlíně jsme slušně naložili security, která se musela proběhnout. Na Slavii jsme byli připraveni v 111 lidech bez policejního dozoru, nicméně slávisté se do nějaké domluvy příliš nehrnuli, čemuž se v jejich počtu ani nelze divit a vsadili na náhodu. Během dne proběhlo několik střetů, z nichž ten největší rozehnala po pár ranách policie a pozatýkala několik účastníků.

 

Na dalších výjezdech (Žižkov, Jablonec, České Budějovice, Kladno a Most) jsme si o nějakém soupeři mohli nechat jen zdát. Přesto výjezd do Českých Budějovic byl velmi zajímavý. Chuligani vyrazili vlakem přes Prahu, aby vypomohli chebským, když v dopoledních hodinách se hrálo utkání Slavia B-Cheb. Sešívaní byli vyzváni o den dříve, ale střet odmítli. A tak jako náhradní program posloužila Sigma jedoucí na Žižkov, se kterou pak po dlouhých letech došlo ke střetu. Olomoučtí nejdříve svedli vyrovnanou bitku s ostravskou omladinou a o něco později utekli do tramvaje před hlavní ekipou FCB. Jako bonus se nám podařilo získat 4 vlajky Sigmy a 1 ČB na zpáteční cestě, takže vydařený výjezd.

 

Návrat z Kladna nám nečekaně zpestřili chuligáni Sparty, kteří díky naší roztahanosti zbili 7-8 baníkovců v boční uličce u Masarykova nádraží a posléze "takticky vyklidili pozice" před jinou skupinou FCB směr tramvaj. Telefonickou nabídku střetu pak s díky odmítli, škoda.

V poměrně častém kontaktu jsme byli i s našimi sousedy z Opavy. Před začátkem ligy se v poháru vyskytlo zajímavé utkání Havířov-Opava.
Havířovští už předem hlásili, že se chtějí s SFC utkat sami. přesto se na zápase objevilo několik pozorovatelů z FCB, jednomu z nich se v průběhu utkání podařilo ukořistit vlajku Opavy. V nočních hodinách pak na vlakovou
ekipu Opavy čekala v jejich městě bojůvka FCB, ale opavští střet odmítli. K dalšímu setkání mohlo dojít hned zanedlouho při návratu opavských ze svého výjezdu na Dukle Praha. Na jednom z nádraží za Ostravou na jejich vlak čekalo 40 chuliganů FCB, ale opavským se ven nechtělo a to ani na jedné z následujících stanic. Vše pak skončilo na nekonečných hádkách, kde proběhne domluvené setkání, což nakonec k ničemu nevedlo.

Potřetí si baníkovci na SFC počíhali při jejich možném návratu ze zápasu GKS Jastrzebie-Slask Wroclaw. Nedaleko hraničního přechoduu čekalo na
příležitost 35 chuliganů Baníku, ale opavští jeli domů tradiční zkratkou přes Wroclaw. Ke konfrontaci došlo až v samotném závěru podzimu. Opavští byli vyzváni ke střetu 15 na 15 naší juniorkou a výzvu akceptovali. V parku u stadionu SFC došlo k remízovému střetu, což lze považovat za velmi slušný úspěch našich mladých a jeden ze světlejších momentů celého podzimu.

Za zmínku pak dále stojí atak na příznivce Podhale Nowy Targ v Havířově a zisk jedné jejich vlajky a několik akcí na vítkovické, kteří o sobě začali dávat hlasitě vědět....na internetu. Bohužel vítkovického "radikála" ještě nikdy nikdo nespatřil a pravděpodobně tomu v budoucnu nebude jinak.

 


Vydáno: 21.12.2007 11:23 | 
Přečteno: 473x | 
Autor: TD
 | Hodnocení: