Kategorie: Summary sezon

PODZIM 2005 OČIMA ULTRAS

Podzim bych shrnul podle různých kriterií…

1) Počty
Tak, jako je tomu v posledních letech již pravidlem, se stále setkáváme s masivním úbytkem lidí. A to jak na domácích zápasech, tak hlavně na výjezdech! Nadšení horlivců, kteří náš klub nikdy neopustí, stále více a více vyprchává, což samozřejmě škodí supportu, počtu vybraných peněz a tím i prostředků k naší tvorbě! Ale stejně si asi nemůžeme stěžovat,jelikož v těchto zmiňovaných věcech stále hodně převyšujeme všechny ostatní tábory u nás…(snad z vyjímkou znovuzrozené Bohemky, ale to asi jen v počtech, které mají na třetí ligu vynikající!)

2) Nápady
Poslední dobou se naše scéna stává z Ultra pohledu stále více a více vyrovnanější! Za což u nás může právě úbytek lidí a tím i úbytek celostadionových akcí! Nápady by sice byli, ale lidé chybějí, a když už pro ně není lákadlem ani pohár UEFA, kde byl náš jediný pokus o celostadionovou kartoniádu, která však byla právě pro informaci o malém počtu prodaných lístků chvíli před zápasem odvolána a nahrazena něčím jiným, což však také nedopadlo dobře, tak už opravdu nevím, co by víc chtěli!

Proto se musíme realizovat jinak a snažit se dělat dobrá chorea v kotli, což však kvůli vyrovnanosti scény není jednoduché a zde se mohou realizovat, skutečně jen dobré nápady, těch je málo a kromě opravdu pár lidí nikdo nic kloudného vymyslet nedokáže!

3) Realizace

Stále více se setkáváme s neochotou lidí zapojit se a zvednout nad hlavu debilní papír nebo igelit, i když už jim to někdo připraví až pod nos! To se týká hlavně lidí na Skách, ale i v kotli se občas někdo takový najde! Na výjezdech, pak hlavně na těch, kde s námi jedou vandráci (Sparta, Brno, Synot, Zlín,Olomouc) se setkáváme s lidmi neochotnými nebo neschopnými ani vstát ze země, na tož něco držet, se zničením chorea, neschopností se s takovou bandou debilů domluvit, s nezvednutím částí chorea, s dřívějším zapalováním pyra…prostě humus! Na druhou stranu musím přiznat, že některé nepovedené věci vznikly i naší vinou a budeme se muset pro příště líp domlouvat!

4) Pyro

Tady si myslím, že jsme o dost jinde než kterýkoliv tábor u nás – odpalujeme větší počty pyrotechniky, než kdokoliv jiný, máme ji na každém zápase a efekty stojí za to! Snad bych jen podotknul, že si myslím, že je hloupost dávat lidem na vandráckých výjezdech do rukou stroboskopy, protože to pak dopadá, jak to dopadá…viz Sparta, nebo Zlín!

5) Support
I zde patříme absolutně na špici, náš hlasový fond je rozsáhlý a vytváříme našemu klubu scénu, o které mohou jinde jen snít! Za zmínku stojí nový chorál Navždycky věrni…který se po počátečních nezdarech uchytl a začíná být docela oblíbený, dále to, že jsme se opět v dobrém světle (i když jen v supportu) ukázali i na evropské scéně, a také stále populárnější zčuchaný song Heeeya hou…

6) Naše aktivity
Stále pravidelně vychází zin Bazal a také byli na podzim představeny nálepky! Ty se hodně povedly, je jimi polepené celé (nejen naše) město a třeba v takovém Heerenvenu je asi budou ještě dlouho holanďani slepovat snad ze všeho, na co se daly přilepit! Ke konci podzimu také vyšly nové kalendáře na rok 2006, které jsou velice povedené!

Závěr:

I přes zmiňovaná úskalí stále patříme na špici mezi tábory v naší republice, jako jediní máme připraveno něco na každý zápas, děláme věci, které jinde nedokážou, kreslíme velké barevné plachty, začínají se rozmáhat chorea z igelitů (dobře se s nimi pracuje a nevypadá to špatně), předvádíme skvělé  pyroshow…V Baníku je choreo záležitostí pár lidí, kteří si do toho nenechají od nikoho kecat a rozhodně odvádí dobrou práci!


Vydáno: 27.12.2005 10:24 | 
Přečteno: 196x | 
Autor: TD
 | Hodnocení: