Kategorie: Summary sezon

JARO 2007 OČIMA ULTRASE

Ultras Baníku měli na jaře dvě zásadní témata.

Bojovali jednak s novým předpisem policie a ČMFS o zákazu pyrotechniky. Zákaz platil i v minulosti, ale svaz a policie ohlásili tvrdší postihy jak pro fanoušky, tak pro kluby. Přes zákaz Baník pyrotechniku odpaloval nadále bezkonkurenčně nejvíce v Česku, s důrazem na to, aby nebyl narušen průběh zápasů třeba vhazováním na plochu. Zvrhlo se to pouze ve Zlíně, ale za přístup místních funkcionářů (v týdnu se s chachary na něčem domluvili, ale v den zápasu se chovali, jako by k žádné komunikaci nedošlo) jim to patří. Objevily se proti zákazu i protestní transparenty. Kupodivu žádné pokuty nepřišly, vše pokračuje ve starých kolejích, uvidíme zd ČMFS a policie nepřitvrdí.

Druhé téma se objevovalo již na podzim a byl jím boj proti oranžové barvě na dresech a hlavně suvenýrech Baníku. Tyto protesty se objevily hned při několika zápasech a vzhledem k tomu, že hráči na jaře v těchto dresech hráli jen ojediněle, na novou sezónu byla ve veřejné anketě vybrána bílá sada dresů, tak se zdá, že antioranžová kampaň měla smysl..

Nejkvalitněji se ultras Baníku předvedli v Olomouci, doma s Brnem a především při zápase se Spartou, kdy se s Baníkem loučila ostravská ikona Radek Slončík, kterému bylo věnována nejpovedenější jarní choreografie. Z více než dvou tisíc kartónů byla na prostřední tribuně vytvořena Radkova podobizna a po stranách byl z deseti plachet (každá 7 x 35 m) sestaven obří nápis „Radku díky!“. Minimálně jednu choreografii ostravští ultras předvedli při deseti ze třinácti jarních zápasů. Bez prezentace byly nejvzdálenější výjezdy do Příbrami, Teplic a Plzně. Slabinou jara byly především většinou velmi nízké počty v domácím kotli, až na výjimky proti minulým létům upadající support na Bazalech, a také některé choreografie, kterým často chybí jak myšlenka, tak i preciznost provedení. Mimo zmiňovaný nízký počet fans v kotli i na celém stadioně je tu ještě problém ohledně spolupráce lidí při prezentaci choreografií, a především pak s přípravou choreografií. Tímto vyzývám všechny zapálené fanoušky Baníku, kteří by rádi přiložili ruku k dílu, aby se ozvali u webmastera tohoto webu, který jejich iniciativu s velkou radostí doručí tam kam patří  S organizací těchto věcí se musí nutně něco změnit…

Celkově se jarní část v Česku nesporně lépe vydařila sparťanským ultras,
kteří zjevně Baník sesadili z českého trůnu. Uvidíme, co přinese podzim. Zda jde o střídání pouze dočasné záleží pouze na nás… Co se nesporně daří, je výroba a následný prodej nálepek či kalendáříků, tedy věcí, které z velké části pokrývají náklady na modrobílé ultras aktivity.

Co se týče výjezdů, tak zde měli chachaři první atraktivní utkání již v lednu. Na přáteláku v německém Nürnbergu Baník povzbuzovalo 216 fans.

V domácí lize byl nejpočetnější hned první výjezd do Olomouce, kde Baníku vytvořilo domácí prostředí více než dva tisíce chacharů. Kvalitní byla také premiéra na Kladně (350 fans) a solidní byly i výjezdy přes celou republiku – Plzeň (185), Příbram (219) a závěrečné pondělní Teplice (154). Za počty z minulých let zaostala ostravská návštěva v nedalekém Zlíně (680).

Novou zábavou fans Baníku se stalo hlasování v celosvětové soutěži o
nejpopulárnější fotbalový klub na světě. Na internetové stránce www.voteyourteam.com dokázali fanoušci Baníku během jedenácti týdnů usilovné práce nejprve dotáhnout a poté překonat všechny světové kluby, které hlavně v případě množství brazilských celků hlasovaly už od ledna. Baník se tak dostal na pozici nejpopulárnějšího klubu na světě. Před nacházející sezónou si tuto metu vytýčili i hráči, nebude to jistě lehké, ale zvládnou to… Už píšu pičoviny, jedu na fesťák… 


Vydáno: 2.7.2007 19:21 | 
Přečteno: 518x | 
Autor: TD
 | Hodnocení: