Kategorie: Summary sezon

FCB – SUMMARY PODZIM 2006 OČIMA CHULIGANA

U bilancování chuligánských aktivit po podzimu můžeme být velmi spokojeni.

Hned v úvodu do Ostravy dorazila Slavia a s ní i její chuligáni, kteří se tradičně nebránili nějaké té „legraci“, a tak došlo ke střetu 40 baníkovců proti 22 slávistům, který skončil velmi rychlým vítězstvím FCB. Slavia byla také jediná, se kterou jsme na podzim v Ostravě měli příležitost poměřit síly.

Ze Sigmy, Plzně a Zlína dorazili pouze jednotlivci z řad chuligánů a ostatní kluby nestojí ani za zmínku. Škoda. Vzrušení nepřinesl ani očekávaný dvoudenní halový turnaj ve Vítkovicích, který měl poměrně zajímavé obsazení. Od Brna nečekal příjezd nikdo, ale Opava hodně zklamala. V sobotu dojela pouze v 7 lidech (jistě se nenudili  a v neděli v 11 s policejním doprovodem.

Z jiných akcí za zmínku stojí útok na chuligány GKSu Jastrzebie na Stodolní, nahánění bohemáků vracejících se z Třince, či hodně medializovaná akce na skupinku (30 osob) Legie Warszawa jedoucí do Vídně.

Na výjezdech se také střídaly výborné momenty s absolutním znechucením z přístupu soupeře. Do té druhé kategorie spadal hned první výjezd do Liberce, kde kvalitní ekipa Baníku marně hledala soupeře.

Na dalších výjezdech na Slovácko a do Brna se válčilo pouze s bezpečnostními složkami, takže na premiéru v 3. poločase jsme si museli počkat až do Mostu. Zde proběhl krátký střet baníkovců (23) s dvojnásobnou přesilou domácích (46), ale i přes tento handicap střet skončil minimálně remízou. Velká škoda rychlého policejního zásahu. Přesto velká spokojenost.

Na Spartě už to bylo o něčem jiném. Letenští již dlouho předem jednotně hlásili „Pokud vás neporazíme teď, tak už nikdy!“. Dalo se tedy čekat, že budou mít opravdu vynikající bandu, a že nás čeká nejtěžší střet v historii s tímto táborem, což se také potvrdilo. Po mnoha problémech s policií se nakonec obě bandy setkaly nedaleko smíchovského nádraží. Baníkovců bylo 135 a sparťanů 107. Trvdý a dlouho vyrovnaný boj baníkovci dokázali proměnit ve své drtivé vítězství a sparťany pak ještě dlouho naháněli po Smíchově. Jednoznačný vrchol roku 2006.

O 14 dní později nás čekal neoblíbený výjezd do Jablonce. Domácí nás vyzvali k boji již se značným předstihem a i zde se očekávala slušná zábava, zvlášť když jablonečtí o týden dříve postavili neuvěřitelnou bandu na Slavii (skoro 80 osob). Bohužel na Baník se jich sešlo jen 18, a tak se ostravští museli hodně přispůsobit jejich počtu, aby ten střet měl aspoň nějaký smysl. Do boje se staví 22 baníkovců čistě mladé sestavy, kteří během chvilky své soupeře také porazili. Jablonečtí zklamali jak počtem, tak i výkonem. Na jaře nás potrápili mnohem více.

České Budějovice byly podle očekávaní o ničem (hools ČB si na zápasy s FCB berou tradičně dovolenou), zato na Slavii se oboustranně řádilo, jako za starých časů a tento výjezd patřil mezi nejlepší za celý rok.

Zklamáním bylo naše působení na reprezentaci. Do Uherského Hradiště na Srbsko nás jelo málo, ale i tak o 33 více než všech našich protivníků dohromady. Karta se obrátila na derby Slovensko-ČR v Bratislavě, kde byla repre-koalice v plné síle (300 osob) a baníkovců jen 15 a o Trnavě raději ani nemluvit.

Hodně zábavy jsme si užili i na zápasech GKSu, kde jsme jezdili v solidních počtech. Někteří lidé jezdili i na zápasy Trnavy, větší skupinka (14 osob) vyjela až na rozlučkový výjezd do Košic, kde se solidně porvala s dvojnásobnou přesilou domácích.

Těsně před koncem roku byla družba se Spartakem Trnava zrušena!


Vydáno: 5.1.2007 12:19 | 
Přečteno: 464x | 
Autor: TD
 | Hodnocení: