Kategorie: Rozhovory

Rozhovor s redaktorem TD

Okurkovou sezonu si zpříjemníme nějakými rozhovory, začneme u TD

 

 

1) Čest, můžeš se nám představit?

Ahoj. Jméno psát nebudu ale relativně hodně lidí už mě zná pod přezdívkou „Trevor“.

 2) Jelikož bydlíš v Praze, nemáš určitě na růžích ustláno. Navíc když se tam teď najednou začala potulovat skupina jistého klubu, že?

Ano, jelikož bydlím v Praze, tak je hodně k vidění různé nápisy a grafity nejenom sparťanské chuligánky. Aby se ale necítili tolik jako doma, tak používám naše vlepky k naší propagaci.

 3) Jak kluk jako ty dostane k Baníku? Musí to být i časově náročné.

se Jako dítě sem často sledoval různé fotblové zápasy a zaujal mě Baník, nejenom atraktivní hrou ale hlavně chorálama. (bylo tomu už před mistrovskou, do teď vzpomínám na strahovský debakl se Slavií). Časově náročné to je, ale v práci mám normální vedoucí a kolegy, tak se mi vždy snaží vyjít vstříc, abych měl čas na zápasy Baníku.

 4) Jseš členem nějaké skupiny, popř. jak se projevujete?

Nejsem členem. Jezdíval sem sám. Pak sem poznal další (těšínské) chachary v Praze, tak se snažíme jezdit pospolu.

 5) Chodíš i na Baňky, když hrajou třeba v Praze?

Tady nejsem moc aktivní. Ale byl sem na jednom zápase, když hráli pohár v Dolních Měcholupech.

 6) Jak se ti jeví současná ultras scéna v ČR a které jarní choreo bylo podle tebe nejpodařenější?

Ultras scéna šla v Česku v poslední době nahoru. Akorát teď se mi zdá, že to trochu stagnuje. Ale svoje kvality si udržujem nejenom my ale i Slavie, je třeba počítat s Libercem a díky diváckému boomu v Plzni se začíná zkvalitňovat i ultras scéna v místní Viktorce. Jako nejpodařenější beru tu naší sektorovku v domácím zápase se Slavií.

 7) Baník je považován za klub, který má velmi problematické fanoušky. Vnímáš to taky tak? 

To je vidět na výjezdech, kam přijedeš, tak se vždy to město změní na takřka policejní pevnost.

 8) Měl jsi už nějaký konflikt s policií? Takový že by jsi dostal nějaký trest?

  Něco málo teď v Teplicích. A jen to vše dokázalo, že český policajt rovná se blbý policajt.

9) Jsi pro pyro na fotbale?

Dozajista ! Jen by to ale měli odpalovat „profíci“ a ne nějaký blb, který to pak zběsile odhodí, to je pak následný efekt v prdeli.

 10) Rád jezdíš i do zahraničí. Jaký byl tvůj dosavadní nejlepší ,,výjezd“ a kam by jsi chtěl ještě jet?

Nejleší? To je těžký povědět, každý měl něco do sebe, jak neskutečný peklo v Drážďanech na třetí, potažmo druhé lize nebo když zařval kotel VfB Stuttgart. Pak ohlušující pískot narvaného stadionu v Kolíně nad Rýnem, vyprodaný stadion Poljud a nevraživost splitské Torcidy vůči Zenitu Petrohrad a jejím příznivcům. A pak fest zápasy v Polsku (jak na Wisle, tak v Poznani anebo nedávný zápas v Katowicích při oslavách družby s námi). Ale nejhorší bych měl, to byl „výjezd“ do Mnichova, to byl zápas Bayernu proti Herthě BSC. I když tam bylo necelých 70. tisíc fanoušků, tak tam chvílemi bylo ticho jak v kostele. A i ten jejich stadion je hnusný betonový monstrum. Na podzim plánuju Amsterdam a zápas Ajaxu.

 11) Jak vnímáš družbu s Gieksou?

Jako brat s bratem  

12) Blíží se nám slavné EURO. Chystáš se na něj nějak nebo to budeš bojkotovat\,

Ale jo, podívám se na zápas naší repre a pak se podívám, jak válčí Polsko. Ale že bych z toho nemohl spát, to rozhodně ne.

 13) Jak se díváš na další zákazy či opatření, které dělá svaz, uefa, či některé kluby?

Fotbal se dělá pro fanoušky. Nejvíc absurdní je třeba to, co vymýšlejí v Příbrami (zákaz vstupu s batohem, kabelkou či ledvinkou). Tohle je na dlouhé povídání, však každý, kdo sleduje ultras scénu ví, co se vůči fanouškům dělá, aby se jim fotbal a fandění co nejvíc zprotivilo a znechutilo.

 14) Teď máš právo se svobodně vyjádřit, mužeš si napsat co chceš 

Aby se udržela ta laťka fandění, která se nastolila v posledních třech zápasech, co jsme válčili o záchranu. Však v Teplicích se fandilo „na kurwu“ a ještě jsme se u toho bavili a tak to má být. A doufám v co nejmíň represí vůči fanouškům.


Vydáno: 27.5.2012 20:42 | 
Přečteno: 622x | 
Autor: Hody
 | Hodnocení: