Kategorie: Rozhovory

ROZHOVOR S PAKOSHEM

Letní přestávka na webu Thordivision, resp. prázdniny, jsou vyplněny především rozhovory. Po částečném veřejňování rozhovoru s Kybym, oslovením fanatiků Unionu Cheb došlo i na Čoníky. Zeptali jsme se frontmana Pakoshe na nějaké ty novinky v jejich formaci

TD: Mé bystré valašské slechy zaznamenaly informaci, že se plánuje, resp. snad už i připravuje, v pořadí čtvrté album Čoníků. Je tato informace pravdivá, či mé slechy nejsou zas až tak bystré?

Pakosh: Nové, tedy čvrté album Čoník Bapi se skutečně připravuje, provází ho ale porodní bolesti především k vůli personálním záležitostem. Jestli to stihneme do Vánoc, bude to zázrak a na půlnoční mši budou všichni
chachaři zpívat baník pičo haleluja!! Ježíšek nám určitě odpustí, protože ví jak to myslíme. Na světě je zatím kostra jednoho hitu s pracovním názvem Pendolíno. Název ale nemá nic společného s Jirkovou tragédií, tomu bude věnováno samostatné reqiem, ta záležitost mě dost zasáhla.

TD: Dále jsem zaslechl informaci, že natáčení nového CD by mělo být finančně dotováno ze strany sponzora a fanoušci by se tak mohli dočkat skutečně slušné kvality nahrávek. Potvrdíš, vyvrátíš, neodpovíš? 

Pakosh: Sponzoři na nové album se skutečně přihlásili, což nám ve finále může hodně pomoct třeba tím, že už nebudu muset lepit koláče a ohýbat buklety (doufám,že to nevyznělo nějak sexisticky :-). Dalším sponzorům se určitě nevyhýbám, takže klidně se hlaste, vpašuju jméno vaší firmy někde do textu, třeba: „Mital pičo, mital pičo, fcb! :-))))

TD: Jasně drobný kompromis, žádný kompromis  Předpokládám, že textová stránka alba se bude držet ve stejných kolejích, jako alba předešlá, co ale hudba samotná? Máme očekávat tradiční rockový sound, nebo jste nějak uhnuli ze zvoleného směru?

Pakosh: Co se týče hudby samotné, bude to jako obvykle procházka napříč hudebními styly a ty „živé věci“ budou ovlivněné tou mojí bezvadnou metalovou partou. Taky nebudou tradičně chybět nějaké ty taškařice…

TD: Vrabci si také štěbetali, že tento rok by mělo být přerušeno vaše koncertní turné, které obsahuje vždy jen jeden koncert, během každého roku. Zklamete nás tedy letos, či se situace nějak změnila?

Pakosh: Koncert jsme letos vůbec neplánovali, protože basák a tvůrce předešlých alb byl ve vší počesnosti odejit a lidi s Malignantu mají svých starostí dost, třeba těch malicherně ANTIFÁdních…ale především s provozem povrch vytížené kapely. Přesto ale po té, co mne oslovil Wilém Fronček, který přišel s bezvadným nápadem uspořádat baníkovský letní karneval 22. srpna v Šenově (přesné místo včetně mapky, spojů atd. bude na TD a chacharech.cz ještě upřesněno…), kde bude hrát zábavová kapela a my si do toho střihnem minikoncertík. Takže to to bude dost dobrý odvaz!!! Vůbec uvažujem o tom,že se vykašlem na oficiální koncerty Čoníku. V létě baníkovský karneval, v zimě baníkovský ples, tak jak jsme to plánovali s
Čikem třeba v Třebkách. Odpadnou i mimo jiné dementní pindy některých tzv. antifáčů, že prý hrajem koncerty hlavně pro nazihools… Vysvětlovat pořád dokola, že Čoník NEMÁ NIC společného s politikou, mne už skutečně nebaví…

TD: Vidím že lidi ze zájmového sdružení dlouhodobých asociálních uživatelů drog vystupující pod hlavičkou Antifa nás stále baví  Proč vlastně Čoníci tak málo koncertují, je to dáno vytížeností všech členů skupiny, či „tématickým“ zaměřením textů, která vám  znemožňuje hrát na fesťácích apod.?

Pakosh: Na fesťácích Čoník skutečně hrát asi nikdy nebude, leda zě by si i ostatní kluby založily kapely…přizvalo by se i něco ze zahraničí a mohlo by to být hóódně hustý  Jak jsem již předeslal – Čoník je od této chvíle koncertně čistě zábavová kapela, a to určená především pro zábavu fanoušků FCB!!!

TD: Když si bohaté evropské kluby mohou založit vlastní seriál formulových vozů v barvách fotbalových klubů, proč si nezaložit  vlastní písňový seriál třeba ve stylu Superstár?  Zpět do reality… Zabrousili jsme do budoucnosti, popovídali si o přítomnost a teď pojďme na závěr ještě do minulosti…konkr. k vašemu prvnímu albu Vulgární síla. Kdy už si budou moci návštěvníci volně stáhnout toto CD z Thordivision ve formátu mp3? 

Pakosh: Vulgární sílu si pro mě za mně stahujte i s předkožkou…cedla se ještě pořád prodávají a myslím si hlavně proto, že často zahučí někde na pařbách, a protože je to spotřební, celkem levné zboží… Nedávno si mi jeden chuligán stěžoval, že když chtěl vypálit Čoníka, poslali ho do prdele… Nikdo nechce být sparťan :-))

TD: Díky jistě za všechny návštěvníky webu za cenou sexuální  informaci a taky zejména za rozhovor. V Šenově na viděnou a na slyšenou


Vydáno: 3.8.2008 20:04 | 
Přečteno: 569x | 
Autor: TD
 | Hodnocení: