Kategorie: Rozhovory

Rozhovor s Martinem Pulpitem

Rozhovor s bývalým trenérem Baníku

Thordivision (T): Dobrý den, pane Pulpite, na začátek, jak se Vám teď daří ve Zlíně ?

Martin Pulpit (P): Vždy může být lépe ale nestěžuji si.

T: Máte za sebou postup v tuzemském poháru, kdy jste vyřadili Kroměříž, jestli se nemýlím. Jako dalšího soupeře máte 1.FC Slovácko, bude to derby po 7 letech, už to někdo v klubu nadhodil ? Jak se těšíte na toto utkání ?

P: Ano, bude to velké regionální derby a všichni se na něj těšíme včetně našich fanoušků.

T: Pocházíte z Prahy, neměl jste někdy s tím problém, když jste působil ve Slezsku či na Moravě ?

P: Já říkám, že nejsem z Prahy ale klokan z Vršovic. Žádné velké problémy jsem nezaznamenal.

T: Je známo, že jste velký fanoušek Bohemky, chodil jste na zápasy do „Ďolíčku“ na hlavní tribunu či jste někdy našel cestu do jejich kotle ?

P: Vždy do kotle, do kterého někdy zajdu i v dnešní době. Jezdím i na Inter Miláno a tam mě vždy najdete na Curva Nord.

T: Kolik stojí pro představu lístek do sektoru fanoušků Interu na San Siru ? Jak se tam k fanouškům chová místní ochranka ?

P: Cenu nevím, lístky vždy dostanu přes známé.

T: Pojďme k Baníku, jak na tento klub s odstupem času vzpomínáte ? Na fanoušky, lidi pracující v okolí klubu anebo pak na vedení ?

P: Fanoušci Baníku vždy měli, mají a budou mít můj velký respekt. Když mužstva nastupovala na trávník a Bazaly zpívaly hymnu, sevřelo se mi hrdlo a slzy jsem měl na krajíčku. Co se týká lidi v klubu,je v něm opravdu jen jeden Baníkovec, který by byl schopen pro Baník dát život. A to je Tomáš Bernady. Naopak někteří si jen na Baníkovce hraji, ale ve skutečnosti chtějí z něj jen profitovat.

T: Jaký máte vlastně názor na současné vedení Baníku ? Vy jste zažil dvojici Adámek – Šafarčík…

P: Víc jsem věřil panu Adámkovi.

T: Na diskuzích často zaznívá názor, že je Baník veden lidmi, kteří jednají leckdy až amatérsky. Jak to vnímáte vy ?

P: To není amatérsky ale ve svůj prospěch.

T: Asi víte, že teď  nejen ultras Baníku vedou boj proti vedení klubu, potažmo proti pánům Šafarčíkovi, Hábovi a Baďurovi, kteří lžou, kde můžou. Jak se v této kauze orientujete ? Kdyby bylo na Vás, na jakou stranu by jste se přiklonil ? A jaký je na to vlastně Váš názor ?

P: Vždy budu stát na straně fanoušků, to znamená i na Vaší. Bez nich fotbal není fotbalem. A takových věrných jako jste vy moc u nás a ve světě není. Použiju jeden pokřik z Ďolíčku: „Vždy budu s Váma“ .

T: Asi každý chachar jsi pamatuje Vaše emotivní vystoupení v médiích, kdy radnice města Ostravy zamítlo odkup stadionu Bazaly a de facto to znamenalo krach fotbalového klubu. I když jste z Prahy, vypracoval jste si nějaký ten srdeční vztah k Baníku ?

P: Určitě. Bylo pro mě poctou být alespoň pár měsíců trenérem Baníku. A moc si toho vážím. Možná mě to v tu osudnou chvilku bylo víc líto než některým rádoby Baníkovcům. Jsem rád že to nakonec dopadlo tak jak dopadlo. Na Baník a jeho fanoušky nikdy nezapomenu.

T: Pamatuji si, jak jste na podzim sezóny 2012/13 přebíral Baník. Byli jsme na chvostu tabulky a čekali nás Teplice, Dukla, Slovácko a Slavie. Jakoby to Baník polilo živou vodou a udělali „jsme“ 9 bodů. Jak na to teď vzpomínáte ?

P: Jako klíčové body pro konečnou záchranu. Kdybychom je nezískali, Baník by skončil ve druhé lize.

T: Trochu odbočím, zápas v Edenu se Slávií, výhra 2:0 a ostravský „Rivaldo“ Robert Zeher dal nádherný gól z přímého kopu. Jak na Vás tento hráč působil ? Osobně si ho pamatuji jako plejera, který dá za sezony 2-3 branky ale ty vždy stály za to, ale pak nastala situace, kdy běží na brankáře hostí a kopne balón pánu bohu do oken 

P: Jako na hráče, který nedokázal využít svého talentu. Ten gól byl opravdu nádherný.

T: Jaký jste měl vztah s legendami Baníku, jako byl Martin Lukeš či Milan Baroš nebo Václav Svěrkoš ?

P: S Milanem a Vaškem jsem žádný problém neměl. S Martinem se to pokazilo po zápase v Teplicích, kdy byl v poločase střídán a neunesl to. Ale i to k fotbalu patří a já vím, že jsem měl možnost trénovat výjimečného hráče, kterým bezesporu byl.

T: Jaká choreografie Vám utkvěla v paměti z produkce ultras Baníku ? A když jsme u tohoto tématu, co chorály fanoušků Baníku ? Hodně lidí diplomaticky odpovídá, že je se jim nejvíce líbí hymna Baníku ale co jiné popěvky ?

P: Je to kotel, který však musí byt vyprodán aby byla ta správná atmosféra. Fanoušci Baníku byli vždy originální a já vzpomínám na každé choreo. Velký dojem určitě zanechalo choreo, když se vítal Milan Baroš. A popěvek: „Baník pičo, Baník pičo FCB“ .

T: Baník se bude stěhovat do Vítkovic. Jeden hráč řekl že tam bude potřeba dalekohled. Jaký je Váš názor na stěhování Baníku na tento atletický stánek ?

P: Baník patři na Bazaly! Jako Bohemka na Ďolíček. Bohemka by bez něj nebyla Bohemkou. Musíte bojovat jako my. Já vám věřím. Staří Římané hlásali „Vox populi, vox dei“ aneb: „hlas lidu, hlas boží“. Vy to dokážete. Máte moji podporu.

T: Je nějaký hráč, který Vás v současném kádru Baníku překvapil a byl i za Vašeho působení?

P: Svými výkony roste mladý Baránek. Jednou bude takovou legendou jako Vojáček nebo Radimec. Částečně se to zlepšuje, ale vidím ještě velké rezervy.

T: Jak se Vám líbí atmosféra na stadionech u nás ?

P: Bohemka, Baník, Plzeň ,Slavie, Slovácko velmi dobrá.

T: Minulou sezonu byly utkání přerušovány z důvodu vulgarit. Jak jste se na to jako trenér díval ?

P: Myslím si, že to není o panu Peltovi. I když ne se vším co říká anebo dělá souhlasím.

T: Díváte se na filmy s ultras/hooligans tématikou? Popř. Který se Vám líbil ?

P: Dívám. V poslední době jsem sledoval seriál na Prima Cool. (Poznámka redakce: „Hooligans-Zákon tribuny“).

T: Děkuji za rozhovor a ať se daří.

P: Děkuji za to, že jste si na mě vzpomněli. A ještě víc za to, ze jsem kus cesty mohl jít s Vámi. Třeba se ještě jednou na společné cestě sejdem.

 

 


Vydáno: 18.8.2014 9:33 | 
Přečteno: 540x | 
Autor: trevor20
 | Hodnocení: