Kategorie: Rozhovory

ROZHOVOR S KYBYM – třetí část

Témata: – Chuligánství – Politika – Budoucnost

 Chuligánství TD:

Nezvyklá ozázka na úvod: co člověk prožívá, když se ve čtyřech lidech rozběhne proti 25 chuligánům soupěře? Je to adrenalin, strach, nebo působí účinky nějakého mozkového umrtvovače v kapalné podobě, či kombinace více faktorů?

 Kyby: Prožívá pocit, že asi tentokrát nebude na vítězné straně 

TD: Jak se udržuješ v kondici? Chodíš do posilovny, děláš nějaký bojový sport, nebo se považuješ za streetfightera, který se nepotřebuje potit v posilovně?

Kyby: Sportuju rád, ale s chuligánstvím to nemá nic společného…

TD: Jak by si hodnotil chuligány FCB v porovnání se zbytkem české scény a se světem?

Kyby: Na české scéně se držíme slušně, ale to není takový problém. Se světem jsme se moc nepoměřili. S Midlesborough to nebylo špatné, s Jastrzebie to bylo fiasko…

TD: Co říkáš na světové excesy typu polského Krakowa, tureckých klubů, jihoitalských, brazilských, kde se válčí v onom pravém slova smyslu a kdy při potyčkách umírají lidé? Dá se těmto aktivitám říkat, že jsou stále ještě fotbalové?

Kyby: Jsem rád, že tam nežiju. Hlavně Krakow se vymyká zdravému rozumu…

TD: Ve výše uvedených klubech a státech je toto chuligánství leckdy přímo napojeno na organizovaný zločin. Může s uvolněním morálky v ČR odrazit i na tomto faktu a může se během několika let tuzemská scéna v tomto ohledu radikalizovat?

Kyby: Netuším…

TD: Co je ti osobně sympatičtější – fighty na počty, nebo partyzánské akce?

Kyby: To druhé, ale realita je jinde…

TD: Co říkáš na obrázky zejména polských ekip, ve kterých bojovníci vypadají značně michelinovitě a mají problém projít dveřmi přímým směrem? Není na škodu, že ubývá takových těch klasickým pouličních bitek a nastupuje generace steroidových chuliganů, kteří jsou akcelerování různými syntetickými preparáty?

Kyby: Pokud lékaři nelžou, budou toho „steroidi“ na stará kolena litovat…ale fakt je, že ty postavy budí respekt a to je ve většině fightů rozhodující…

TD: Jsou mé otázky ohledně politiky tendenční?  

Kyby: Napsal jsi „cikáni“? Jestli to není na dlouhou dobu tvůj poslední rozhovor… 

9.) Budoucnost

TD: Snad ne, nicméně slyším sirény, tak to pojďme raději rychle dokončit…  Probrali jsme minulost a současnost, a tak pojďme trochu zaspekulovat o budoucnosti. Z pohledu Baníku bude asi nejzásadnější událostí stěhování na Městský stadion. Víš v jaké fázi je tato akce? Jsou nějaké změny od dob, kdy se nakreslil návrh nového stadionu?

Kyby: Myslím, že se zatím nic moc neděje. Abychom nakonec nehráli na Strahově!

TD: Jaký je tvůj pohled na tuto záležitost. Převažují pozitiva v důsledku lepšího komfortu pro diváky a tedy teoreticky vyšších návštěvností, nebo jsou pro tebe Bazaly tím správným místem, kde by měl hrát Baník své zápasy?

Kyby: Krásný fotbalový stánek na Bazalech je mým snem, asi však nesplnitelným…Ze stěhování do Vítkovic nadšený nejsem, ale beru to jako realitu. Asi bude (nejen mi) dlouho trvat, než si zvyknu…

TD: Jak vidíš potencionální možné soužití mezi FCB a FCV? I když v současné době nedisponuje FCV ani zdaleka takovou základnou fans jako FCB, panuje mezi těmito kluby velká rivalita.

Kyby: Vítkovice by se měly pomalu připravit, že budou muset poprosit, než jim náš nový stadion půjčíme… 

TD: Jsme asi všichni rádi, že se zastavil trend rozprodeje kádru a před minulou sezónou dokonce Baník spíše posiloval, než naopak. Je pro tebe současné vedení klubu zárukou, že nás čeká světlá, nebo alespoň nějaká budoucnost?

Kyby: Zatím to tak na mě působí, doufám, že nejsem naivní…

TD: Jaké jsou vůbec momentální vztahy mezi ultras FCB a vedením klubu a došlo k nějakému přehodnocení vztahů po utkání FCB – ACS?

Kyby: V tom se nechci hrabat, ten zápas spíše nadělal paseku mezi fans FCB navzájem…

TD: Baník se dostal opět do pohárové Evropy. Jakého by sis přál soupeře, kam by ses rád podíval?

Kyby: Z nejčastěji vyslovovaných možností se mi zamlouvá FC Brugge, PSG, Sampdoria Janov, Levski Sofia, Rapid Bukurešť…hlavně ne AC Milán, Sevillu či něco podobného!

TD: Co vyhlídky ohledně ultrasů a chuligánů? Má Baník stále kde brát, nebo nastává doba, kdy se mládež začíná projevovat „po pysku“ na
internetových diskuzích, ale v reálu je problém sehnat mladé lidi? 

Kyby: Ty internetové diskuze, to už se snažím ani nečíst, bo bych musel vraždit…snad se zase nějací schopní mladíci objeví a nebude tak zle…

TD: Díky moc za rozhovor a přeju hodně úspěchů jak na poli fotbalovém, tak pochopitelně i v osobním životě


Vydáno: 25.8.2008 20:33 | 
Přečteno: 734x | 
Autor: TD
 | Hodnocení: