Kategorie: Rozhovory

ROZHOVOR S FANATIKY UNIONU CHEB

Union Cheb, klub s prvoligovou minulostí a s vazbami svých fanoušků na fanoušky FC Baník Ostrava (viz. mj. Čikovy fotoalbumy, fotoalbumy Františka Rozhoně apod.) prožívá v současné době těžké období. O něm, i o uplynulé sezoně jsme dali řeč s dvěma fanatiky Unionu.

 

TD: Než se dostaneme k jádru kokra, co říkáš na právě skončenou sezonu, na výkony hráčů, na výkony fanoušků, překvapilo tě něco,
nebo se jednalo o řekněme „tradiční“ sezonu, bez nějakých excesů? 

Union: Fanoušci si uchovali svůj vysoký standart, kotel se naplňoval 30 až 60ti lidmi, což je na naše poměry dobré. Stejně tak na tuto soutěž. Vysoce jsme převyšovali i okolní tábory fanoušků v nedalekých městech (Sokolov, K. Vary). V hools táboře se objevily nové tváře, jediná změna nastala v tom, že jsme se rozhodli nepřistupovat bezhlavě na některé nabídky ostaních táborů ke střetu, na nabídky které se nám zdály nefér.

TD: Union nakonec skončil v ČFL na 15. místě. K sestupové příčce bylo daleko, ale dala se během sezony vypozorovat nějaká nervozita, pramenící z nejistoty ohledně další budoucnosti Unionu?

Union: Nebylo cítit právě nic, na jaře naši hráli dobře – porazili doma Spartu B, z 5 výjezdů měli 3 výhry a jednu remízu.

TD: Můžeš nám nějak ve stručnosti vysvětlit, jaké byly posezónní aktivity vedení a jakými postupnými kroky se Union propadal v soutěžích níže a níže a v jaké soutěži příští sezonu nakonec zakotví?

Union: Budeme hrát krajskou soutěž – pravděpodobně. Před několika lety jsme se tam odsud vyhrabávali při opětném zrození klubu, teď jsme tam zase zpátky.

TD: Kdo podle tebe může za tuto situaci…vedení, město, nezájem sponzorů?

Union: Tak hlavně město, protože na fotbal nedavalo nic! A samozřejmě nedostatek sponzorů. I vedení asi má na vzniklé situaci část viny, ale je pravda, že sami to finančně utáhnout nemohli

TD: Vím že je to příliš čerstvé, ale jak si myslíš, že tato situace ovlivní chebskou scénu?

Union: Těžko říct takhle dopředu. Bohužel to přichází opět v době, kdy se po lehkém útlumu chebská scéna opět zvedala a na zápasy s Béčky Sparty a Slavie se sešla sice omlazená, ale na naše poměry poměrně početná sestava. Začalo omlazování kádru a skupiny číhající (marně) na své pražské soupeře byli příslibem do budoucna. Uvidíme, teď nás čeká krajský přebor, kde je to sice všude kousek, ale je to prakticky o ničem.

TD: Věříš v nějakou pozitivní budoucnost vašeho klubu? Přece jen klub s takovu bohatou minulostí by měl hrát důstojnější roli v českém fotbale…ale dá se taková role ještě předpokládat?

Union: Věřit se musí pořád, ale bude to těžké. V našem kraji se zcela obrátila situace. Tradice zde nehraje žádnou roli. Sponzoři cpou peníze tam, kam se zrovna rozhodnou, bez ohledu na cokoliv. V Sokolově zničili tradiční hokej a naopak koupili extraligu do Varů, které předtím dělalo Sokolovu béčko. Na druhou stranu v Sokolově vybudovali fotbal, který zde tradici nemá. Takhle se rozhodli, Vary hokej, Sokolov fotbal – na Cheb v tomto plánu nezbylo místo a dalších peněz tady není moc. Jejich fanoušci se nám přesto nikdy nemohou vyrovnat. I když budeme hrát krajskou soutěž, vždycky tady na západě budeme nejlepší, navíc to co jsme tady za ty roky odvedli nemůže nikdo vymazat. My jsme Cheb. EGER FOREVER!

TD: Díky za rozhovor a samozřejmě přeji Chebu, aby si ještě někdy v budoucnosti s námi zahrál v první lize


Vydáno: 30.6.2008 19:55 | 
Přečteno: 624x | 
Autor: TD
 | Hodnocení: