Kategorie: Rozhovory

Rozhovor číslo 2

Čas na ,,záludné“ otázky si udělal jeden 185 cm chachar v kotli

Čest, můžeš se trochu představit?
Hoj. Většina lidí mě zná pod přezdívkou Sťuart

Jak dlouho chodíš na Baník?
Poprvé jsem byl na Bazalech na jaře roku 2001. Na domácí zápasy jsem pravidelně začal chodit v mistrovské sezóně. S výjezdy jsem bohužel začal až mnohem později.

Poměrně často jsi vidět na výjezdech. Dělá ti zaměstnavatel potíže, při našich termínech?
Naštěstí zatím žádné větší potíže nenastaly. Šéfka pro mě má pochopení

Dostal jsi se někdy do problému se zákonem díky fotbalu a co říkáš  na chování ochranek na stadionech?
I tady se mi problémy naštěstí vyhýbají. No a k těm ochrankám: ve většině případů zakomplexované hovada, která využívají toho, že mají za zadkem fízly a můžou si tak beztrestně bouchnout.

Fotbal se má dělat pro fanoušky, myslíš že je tomu tak?

No samozřejmě. Reklamní „tleskátka“ na repre a další jiné reklamy, různé „coca-cola teen tribuny“, předražené občerstvení atd. jsou přece důkazem toho, že o peníze tu primárně nejde a že blaho fanouška je to nejdůležitější.

Jak vnímáš družbu s Gieksou?
Více než 15 let trvající přátelství bez hranic, které nikdy neskončí!

Je nějaký zápas, který by jsi chtěl navštívit?
Ze zápasů, které se netýkají Baníku, bych chtěl vidět takové ty klasiky, jako je Legia-Lech, Zvezda-Partizan či Hajduk-Dinamo.

Co si myslíš různých graffitti?
Výborný prostředek k propagaci klubu a fanoušků samotných. Škoda, že je u nás stále málo míst, kde by se dalo legálně malovat. Naštěstí i tak v poslední době vzniklo dost malůvek spojených s Baníkem.

Blíží se nám ,,svátek fotbalu“. Budeš ho nějak prožívat?
Je to jen komerční „sračka“, kvůli které fanoušci v Polsku akorát zažívají tvrdé restrikce (viz. nedávné zadržení „Starucha“ z Legie a dalších 41 osob, různé „zakazy stadionowe, zakazy wyjazdowe“ atd.) a po herní stránce mě to taky nějak extra nezajímá, protože „fotbalu rozumím jak koza náklaďáku“.

Jak je na tom podle tebe dnešní scéna v ČR?
Úplně nejhorší to není, ale rozhodně by to mohlo mnohem lepší. Kdybych měl vybrat pětici nejlepších na naší ultras scéně, tak by tam byly tyto týmy: Baník, Slavia, Liberec, Slovácko, Plzeň.
Kdo je z této pětice jednička je naprosto jasné, že. Hlavní teď je, abychom neusnuli na vavřínech. Takže i nadále chodit na zápasy v modrobílých barvách, fandit naplno doma i venku a stejně tak doma i venku chodit a jezdit ve velkých počtech. U Slavie je škoda, že naplno nevyužívají potenciál „Tribuny Sever“, mohly by tam vznikat hodně pěkné chorea. Liberečtí „Supras“ teď mají nějaké vnitřní problémy, ale i tak se na české poměry prezentují dobře. Na Slovácku to taky funguje na dobré úrovni. V poslední době navíc ve větším odpalují pyro, za což si určitě zaslouží plusové body. V Plzni teď jedou především na vlně euforie, která je ještě umocněná novým stadionem, ale pokud zůstanou stejně aktivní, tak by v budoucnu mohli ještě překvapit. V poslední době se to trochu začíná zvedat i v Olomouci, tak uvidíme s čím ještě přijdou. Velkým zklamáním je Sparta. Na výjezdy sice jezdí v relativně velkých počtech a obstojně fandí, ale na Letné je to celkem bídné. Což je, na klub s tak velkou fanouškovskou základnou, škoda. Škoda taky je, že spadla Bohemka. I když to tam, po nastěhování se Edenu upadlo, tak aspoň na výjezdech ty počty měli. Ale snad se aspoň vrátí do Ďolíčku a nastane obrat k lepšímu.

Zajímal by mě tvůj názor na vliv medií a návštěvnost.
Média bohužel návštěvnost ovlivňují hodně. Svými, ve většině případů lživými, články a reportážemi zaměřenými proti skutečným fanouškům, určitě dost lidí, kteří třeba s fans ani žádné negativní zkušenosti nemají, odrazují. Holt lidi jsou ovce a všemu, co je v novinách a v televizi, bohužel věří.

Je správné když dělá klub takvé ty akce, pojďte zdarma?
Správné to není. Na Baník by se mělo chodit kvůli vztahu ke klubu a ne kvůli tomu, že je vstup zdarma.

Ideální víkend podle tebe?

Každý víkend, kdy hraje Baník, je ideální.

Máš volné slovo, můžeš říct co chceš
Baník je modrobílý – važte si těchto barev a choďte v nich na zápasy! A propagujte Baník kde se jen dá!


Vydáno: 3.6.2012 20:44 | 
Přečteno: 639x | 
Autor: TD
 | Hodnocení: