Kategorie: MEDIÁLNĚ - FOTBALOVÝ GLOSÁŘ

Shrnutí finále ČMFS

Ve středu se konalo finále Českého poháru, které bylo umístěno do Jihlavy. Už jen výběr místa bylo velmi „inteligentní“ od vedení ČMFS. Stadionek pro necelých 5.500 diváků a k tomu v děsivém stavu, dopravní dostupnost taktéž tragická ale hlavně, že se fotbal dělá pro fanoušky, o tom žádná.

Soupeři byli Sigma Olomouc a Mladá Boleslav. Během přestávky a po skončení zápasu padlo pár bojůvek na obou stranách (hospodská rvačka ve velkým počtu, takřka nic hrozného se nestalo), kdo se díval na TV přenos, nemohl neslyšet naříkání komentátorů Vláška a bývalého hráče Drobného. Řekl bych, že to trumflo i klasické „hlášky“ Bosáka na adresu fanoušků.

Druhý den média klasicky psala hysterické články o tom, že v Česku řádí „Balkán“ styl (kdyby tomu opravdu tak bylo, tak v Jihlavě mají co opravovat do začátku nové sezóny), člen výboru Lubas brečel, jakoby na hřišti nastal konec světa a policejní mluvčí tomu všemu nasadila korunu, když prohlásila, že v bitce mezi fanoušky Mladé Boleslavi a Sigmy figurovali taktéž sympatizanti Baníku Ostrava. Po tomto prohlášení už nevím, jestli se smát či brečet, za vším zlým hledej Baníkovce, oni mohou za První a Druhou světovou válku, oni mohou za teroristické útoky na „dvojčata“ v Září roku 2001, oni mohou za státní dluh. Tohle už je opravdu na trestní oznámení pro pomluvu.:http://aktualne.centrum.cz/sportplus/fotbal/domaci/clanek.phtml?id=701566

K tomu přidali velmi zajímavou a vtipnou mapku „otřesných“ událostí, co se stala a nestala za tento rok:
http://aktualne.centrum.cz/sportplus/grafika/2011/05/26/mapa-kde-vsude-v-lize-radi-fotbalovi-hooligans/

Pak tu máme další věc na zamyšlení. Slavie Praha dostala pořádný flastr za dnes již známé první semifinále Českého poháru. ČMFS se s nimi nemazlila a trest byl následovný: tři zápasy za zavřenými dveřmi plus peněžitou pokutu. Když teď svaz pořádal finále a stalo se, co se stalo, kope všude možně kolem sebe ale odpovědnost nikde: http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-gambrinus-liga/105884/svaz-s-chuligany-selhal-a-hazi-to-na-zakony.html.

Slávisti na to reagovali po svém: http://www.slaviaultras.cz/t/54527-Otevreny-dopis-predsedovi-CMFS.html

Dále je tu docela jedna zajímavá paralela s Polskem. Místní svaz dal jako pořádání finále Polského poháru Bydgoszcz i když radní tohoto města byli proti neb jejich stadion neodpovídal podmínkám bezpečnosti atd. A jak to dopadlo, to všichni víme. Díky tomu začala neuvěřitelná represe vůči Polským fanouškům, počínaje zavřenýma stadionama (Slask Wroclaw) či zákazy výjezdů hostujících fanoušků. Teď už to tam jde pomalu do extrémů, dalo by se říci, že to tam začíná být jak za bolševika, odposlouchávaní, zadržení a zatčení za transparenty. Více se toho dočtete zde: http://radicalboys.com/web/component/content/article/29-the-cms/720-polsko-fanouci-proti-vlad.html

V Česku to taktéž dali na nevyhovující, nepřipravený stadion, místo toho, aby to dali do Hradce Králové, který je uprostřed mezi městy, je tam dobré dopravní spojení a jejich svatostánek by nával fanoušků vydržel a nic by se nestalo. Ale ne, oni to raději dali do Jihlavy. Po těch incidentech na trávníku se pak začali ozývat hlasy, aby např. vběhnutí na trávník bylo považováno za trestní čin:
http://fotbal.idnes.cz/fotbalovy-svaz-vniknuti-fandu-na-hraci-plochu-musi-byt-trestnym-cinem-1zn-/fot_reprez.asp?c=A110526_090245_fot_reprez_mn

Chtějí mít čím dál větší páky na nás, na fanoušky a tomu nesmíme dopustit. Místo toho, aby nalákaly diváky, snaží se je sebevíc odehnat.

A to nemluvím o tom, že za každou hospodskou rvačku, o které dostanou novináři info mohou vždy lidi kolem Baníku. Je totiž jasné že v tom davu bude někdo kdo chodí na Baník. Jsme fanoušci ne zločinci!


Vydáno: 29.5.2011 18:31 | 
Přečteno: 421x | 
Autor: TD
 | Hodnocení: