Kategorie: MEDIÁLNĚ - FOTBALOVÝ GLOSÁŘ

MEDIÁLNĚ FOTBALOVÝ GLOSÁŘ 32

Shrnutí dění

Začněme neobvykle zvesela: Petera prodal Baník! Po devíti letech, kdy tento pseudopodnikatel koupil náš klub, dospěla situace do stádia, kdy Baník změnil majitele. Petera uzavřel jednu z etap našeho klubu. Etapa to byla přes sportovní úspěchy velmi smutná. Získali jsme titul, hráli v evropských pohárech, ale po těchto úspěších přišly ony negativa – rozprodej kádru, prodej stadionu, represe vůči fanouškům. Při prodeji Peterovi byl Baník ekonomicky stabilní klub s dobrým hráčským kádrem, nyní tíží Baník stomilionový dluh a hráčský kádr se bude bít o zachování prvoligové příslušnosti.

Klub nyní patří společnosti SMK Reality Invest Libora Adámka. Vzhledem k jeho účinkování v DHC Sokol Poruba, prvními prezentovanými plány, okamžitou podporou města můžeme být mírně optimističtí. Navíc máme dvě obrovské jistoty, které nás optimismem naplňovat mohou – za prvé, horší než s Peterou to být nemůže a za druhé, ukrást už není co, tedy o tunelování snad být řeč nemůže…

Petera tak opouští Ostravu…živý a zdravý…dítě štěstěny…zdali by stejně opouštět město, kdyby díky své výřečnosti do posledních chvil nenacházel dost naivních, kteří mu dokázali uvěřit…

Pojďme ze stadionu mimo něj – na fízlárnu. Kluci mají problém, že mají na fízlárně pomalý internet, a to navíc ne ve všech kancelářích. Nemůžou tak dělat svou práci – tedy šmírovat a buzerovat lidi. Navíc když už nějaký počítač s internetem mají, tak mají pomalé připojení…jako ne že by díky rychlosti své práce a myšlení rychlé připojení využili, ale i tak.

Díky ekonomické krizi (jj, už je tady zase, říkali na Nově ve zprávách) může být situace ještě horší. Už se těším, jak místo služebních koní budou jezdit na ekonomicky méně náročných oslech, nebo nám budou místo slzného plynu do davu rozhazovat cibule, abychom trochu zaslzeli… Prý že potřebují rychlejší internet…

Padouch nebo hrdina, všechno jedna rodina. Kapři si přece svůj smradlavý zatuchlý rybníček nevypustí.

Pošlete děti spát, je tu zase rasismus! Pergl vynadal Kweukemu a skončil s nálepkou rasisty. Jestli tedy něco rasistického řekl nikdo neví, ale když jde o rasismus, můžeme přeci pohodlně soudit i bez důkazů. Ve jménu demokracie cokoliv. Odsouzený Pergl se hájí tím, že použil jen slova, která Kweuke řekl i jemu: „You fucking shit“. Exkrementy jsou hnědé (což je jasná podpora a propagace hnutí směřující k potlačení práv a svobod) a černé (tady je snad i zbytečné jakékoliv vysvětlování). Dal by jsem mu tak desítku.

O spravedlnosti na tomto světě nemůže být ani řeč. Zatímco Petera si pobíhá po světě a leckdo by ho viděl o šest stop níže, tak Lukáš Přibyl už není mezi živými. Paradoxně pracoval pro dva konkurenční pražské kluby a svou osobností dokázal to, že po odchodu z Bohemky na něho bohemáci nezanevřeli a sparťané ho neodsoudili. Tímto paradoxem se může pochlubit snad už jen Franta Straka, kterého po odchodu ze Sparty do Slavie mají v srdcích jak fanoušci z Letné, tak fans z Edenu.

Někdy je toho na vás moc. Hrajete fotbal, tlačí na vás trenér, diváci, média, vedení…k zbláznění. Takže buď musíte makat, běhat, kopat do balónu, hlavičkovat. Když si k tomu dáte něco dobrého, tak se ta těžká dřina (ano, skutečně se bavím o fotbalu, nejde o práci na dole) snáší lépe a jdete do pohody. Do pohody šel David Bystroň a na dobré dva roky se tak zbavil zbytečných stresů. Ještě že Baník drogy nebere…jo tak, on vlastně hrál i za nás…tak nic.

V Plzni dostal padáka a naposledy ho viděli v pražském metru. Kdo ho potkáte, ukažte mu cestu a směr…

Začalo nám fotbalové jaro. Ještě před týdnem jsme se báli mrazů a nakonec jak se nám fanoušci v Mladé Boleslavi pěkně zahřáli. I naše média měla o čem informovat. Začít televizní šok scénou, kdy dva pořadatelé drží fanouška vběhnuvšího na hřiště a třetí do něho hlava nehlava mlátí pěstmi a kope, slovy: „Fanoušci Baníku opět řádili“ mně přijde poněkud podivné. Asi jsem ten newspeak nepochopil, na ministerstvo pravdy mě nevzali a slogan: „Válka je mír, svoboda je otroctví, nevědomost je síla“ ve mně vyvolává neurčité pocity. Proto zcela v souladu s obecným míněním říkám pln nadějí, že mají pravdu, i když zcela nechápu v čem a proč to říkám.


Vydáno: 22.2.2012 20:23 | 
Přečteno: 437x | 
Autor: TD
 | Hodnocení: